Yüz Gerdirme Nedir? Nasıl Yapılır? Yüz Gerdirme Fiyatları

Yüz gerdirme estetik bir cerrahi işlem olup, yaşlanan cildi toparlamak, sıkılaştırmak ve genç görünümü geri kazandırmak amacıyla yapılmaktadır. Yüz gerdirme işlemi genellikle 40 yaşın üzerindeki kişiler için uygulanan bir operasyon olduğu için son yıllarda oldukça popüler hale gelmiştir.

Yüz gerdirme işlemi, genellikle lokal anestezi kullanılarak yapılır ve cerrah, cildi kafa derisinden ayrıştırarak cildi gerer ve bir çeşit cilt sıkılaştırma yaparak genç, canlı bir görünüm elde etmeyi amaçlar. Yüz gerdirme işlemi yaklaşık iki saat sürer ve hasta aynı gün içerisinde evine dönebilir.

Yüz gerdirme fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişebilmektedir. Cerrahi ekibin deneyimi, kullanılan teknikler, kullanılan malzeme ve hangi bölgede yüz gerdirme işlemi yapılacağı gibi faktörler yüz gerdirme fiyatları üzerinde belirleyici rol oynamaktadır. Yüz gerdirme fiyatları genellikle 10.000 TL ile 40.000 TL arasında değişmektedir.

Eğer siz de daha genç ve sağlıklı bir yüz görünümüne sahip olmak istiyorsanız, yüz gerdirme işlemi ile ilgili bilgi almak üzere bir estetik cerrahi uzmanına danışabilirsiniz.

Yüz Gerdirme Nedir? Nasıl Yapılır?

Yüz gerdirme operasyonu, özellikle 40 yaş üstü kadınlar tarafından tercih edilen bir estetik operasyondur. Bu operasyon, yüzdeki kırışıklıkları, gözaltında yoğunlaşan çukurlaşmaları, sarkan ve bozulan çene çizgisini, yüz dışında kalan boyun bölgesindeki sarkma ve yağlanmaları toparlayarak, daha genç ve daha güzel bir yüze sahip olabilmenize olanak tanır.

Kadınların yanı sıra erkekler de daha genç ve çekici görünmek istedikleri için yüz gerdirme operasyonundan faydalanabilirler. Ancak operasyonun yapılıp yapılmayacağı, hastanın cinsiyetine, yaşına, cildinin durumuna ve yüz kemiklerinin yapısına göre değişiklik gösterir. Bazı hastalar için iple yüz gerdirme operasyonu daha uygun görülürken bazı hastalar için klasik ameliyat zorunlu olabilir.

Klasik Yüz Germe Operasyonu

Klasik yüz germe operasyonunda genellikle saç içi bölgelerden kesi işlemi yapılarak işleme başlanır ve işlem kulak arkasında sonlanır. Kesi işlemi yapılmadan önce hastanın anestezi altına alınması gerekir.

Operasyon sonrası iyileşme süreci kişiden kişiye değişiklik gösterir. İlk gün hastanın bir boyunluk kullanması önemlidir. İşlemden iki hafta sonra şişliklerin azalmaya başladığı görülür. Ancak hastanın yüzündeki hissizleşmeden kurtulabilmesi için en az birkaç ay daha beklemesi gerekebilir.

Klasik yüz gerdirme operasyonu; en az 5-7 sene boyunca etkili olduğu görülür. Ancak, işlemi başarıyla sonuçlandırmak ve etkilerini yıllarca gösterebilmek için hastanın mutlaka profesyonel bir estetik cerrahla çalışması gerekir.

Endoskopik Yüz Germe

Bir diğer yöntem olan endoskopik yüz germede ise yüzün hemen ortasında bulunan göz kapaklarına, yanaklara, ağız çev

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir