Yüz Beyazlatıcı Maske Yapımı

Yaz aylarında birtakım kadınlar cildinin bronzlaşması amacıyla uğraş sarf edip bunun amacıyla tonca para verebilmektedirler. Sahillerde güneşlenen ve solaryum merkezlerine gidip bir oran para verip bronzlaşan kadınların tersine ten beyazlatmak isteyen kadınlar da mevcuttur.Normal bir cilt tonunu taşıyan kadınlar ise bu cilt rengini de açmak amacıyla uğraşıyorlar. Yüzlere ve bedende yapmak istedikleri yüz beyazlatma teknikleri ise birçok tanım içerir;Yüz ve ciltte uygulanması amacıyla satılan yüz beyazlatma kremleri ve buna benzer ürünlerin cildinizin sağlığı amacıyla tehlike arz edip, etmedikleri daha bilinemiyor. Kozmetik dükkanlarında ise yüz ve cildin beyazlaması amacıyla birçok ürün satılmaktadır.Fakat bunun sıhhatli olup olmadığı bilinmediği amacıyla daha natürel tekniklere başvurmak iyi gelmektedir. Hem cilt sağlığı hem de gelecekte sorunlar yaşamamanız amacıyla de birçok natürel teknik mevcuttur.

Evde Yüzü Beyazlatmak İçin Doğal Yollar

Limon Almış olduğunuz 1 limonu ortadan keserek yüzünüzü limon ile ovalayın. Bu programlamayı genelde gece yapın ve yıkamadan yatın. Sabah kalktığınızda ise yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Limon yüz beyazlatmak amacıyla yardımcı olacaktır. Hem de kararan diz, dirsek kararması gibi bölgelerine iyi gelir. Ve cildin ölü deri atması cildi beyazlatacak başka bir faktördür. Ölü cildi aldırmak amacıyla hafta bir kez peeling yapmanız sizin amacıyla daha iyi olacaktır.Doğal bir yoğurt ile cildinizi ovalayarak masaj uygulayın. 20 dakika bekledikten sonra yüzünüzü ise süt ile durulayın. Daha sonra ılık bir su ile yıkayabilirsiniz. Birer kaşık bal ve limonun suyunu bir kap içeresinde birbirleriyle iyice karışana kadar karıştırın. Bu natürel tekniklerle hazırlamış olduğunuz programlamayı ise yüzünüze masaj yaparcasına sürünüz. Bir vakit bekledikten sonra ılık su ile durulayın.

Yüz Beyazlatan Pirinç Maskesi İçin Gereken Malzemeler

Yüzü beyazlatmak amacıyla pirinç maskesi hem ekonomiktir hem de sağlığınız ile isteklerinizin tarafında gelişen bir maske tanımıdır. Pirinç maskesi amacıyla 1 avuç pirinç, 1 çay bardağı kadar süt, tabak ile kaşık ve karışımı cildinize sürmek amacıyla ufak bir yüz fırçası.Kurutulmuş Portakalın Kabuğunu Yoğurt Kürü ile birleştiriniz: Kurutulmuş portakal ve yoğurt maskesi amacıyla ilk evvelce portakal kabuklarını güneşte kurutmalısınız. Portakal kabuklarını rastgele bir teknolojik alet ile kurutmanızın pek faydası olacağı söylenmemektedir. O yüzden güneşte kurutmak en doğrusudur.Daha sonra kurutulmuş portakal kabuklarını rendeleyiniz ve maske kıvamına geleceğini düşündüğünüz kadar bir kap ortamında olan yoğurt amacıyla ekleyiniz. Yoğurt ile kurutulmuş portakal kabuklarını karıştırınız. Hamur durumuna gelene dek karıştırınız. İsteğe göre biraz su atabilirsiniz. Bu programlamayı yüzünüze sürün. 20 dakika bekledikten sonra yüzünüzü soğuk su ile durulayın. Bu program yüzdeki lekelerin rengini açacak ve yüz beyazlaşır.Yüzü Beyazlatmak İçin Hindistan Cevizi Yağı: Bu program da başka natürel teknikler gibi gayet ekonomik ve kolaydır. Yüzümüz ve bedenimizdeki noktalarda etkili bir parlatıcı ve lekeleri yok eden beyazlatıcı bir tesire sahiptir. Bu yağa aktarlardan sahip olabilirsiniz. Sahip olduğunuz yağı beyazlamasını ve gitmesini dilediğiniz lekelerin üzerine uygulayarak sağlayabilirsiniz.Domates: Domates kabuklarını soyup blender ya da rende yardımı ile ufak parçalar durumuna getirin. Bu elde ettiğiniz tanımın amacıyla unu ekleyin ve hamur kıvamına gelene dek karıştırın. Daha sonra dilerseniz su da ekleyebilirsiniz. Daha sonra yüzünüze ya da leke var ise onların üzerine sürüp yüz rengini açan maskeyi 20-25 dakika bekleyin. Daha sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Bu program yüzünüzün beyazlaması ve lekelerin giderilmesinde etkili bir maske türüdür.Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/yuz-beyazlatici-maske-yapimi/

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir