VYNDAQEL 20 MG 30 CAPS.

VYNDAQEL 20 MG 30 KAPSÜL, kalp yetmezliği, damar sertliği, nöropati ve diğer sinir sistemi hastalıklarının tedavisi için kullanılan etkili bir ilaçtır. İçeriğinde bulunan etken madde, Tafamidis meglumine, vücutta birikerek amiloid adı verilen zararlı maddelerin oluşumunu önleyerek hastalığın ilerlemesini durdurur. VYNDAQEL, kolay kullanımı ve etkili sonuçları ile hastalar tarafından tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Siz de VYNDAQEL’in faydalarından yararlanmak için doktorunuza danışabilirsiniz.

İlaçuzmani.com – SGK Yurt Dışı İlaç Bilgileri

Sağlık hizmetleri sunan sosyal güvenlik kurumları, yurt dışından ithal edilen ilaçların geri ödemesini yapmaktadır. Ancak, SGK tarafından ödenmeyecek ilaçlar belirli bir listede yer almaktadır. SGK’nın geri ödeme yapmayacağı ilaçlar için yurt dışında sağlık hizmeti alıp ilaç tedavisi gören kişilerin bu ilaçların faturasını kendileri ödemeleri gerekmektedir.

SGK tarafından ödenen ilaçlardan biri ise “Tafamidis (as meglumine)” etken maddesi içeren Vyndaqel 20 mg 30 caps ilacıdır. Bu ilaç sayesinde doğuştan gelen nadir bir hastalık olan “Transtiretin Familial Amyloid Polyneuropathy” (TTR-FAP) tedavi edilebilir. SGK tarafından ödenecek olan ilaçlar “Yurt Dışı İlaç Fiyat Listesi” nde (EK-4/C) belirtilmiş olup bu listede yer almayan ilaçların bedelleri SGK tarafından ödenmez.

SGK İlaç Ödeme Durumu

İlaç tedavilerinin fiyatları çok yüksek olsa da, vakaların bir kısmında SGK bu tedavilerin bedellerini karşılamakta. Vyndaqel 20 mg 30 caps ilacı da SGK tarafından ödenmektedir. İlgili ilaç tedavisi alan kişilerin bu ilacın ayaktan ve yatan hastalarda tedavi için kullanımına yönelik ödemeleri yapılmaktadır.

Güncel İlaç Bilgileri

İnternetten erişilebilen güncel ilaç bilgileri konusunda ilaçfiyati.com sitesine göz atabilirsiniz. Vyndaqel 20 mg 30 caps ilacı ile ilgili tüm bilgilere, ilacuzmani.com aracılığıyla da erişebilirsiniz. Bu ilaçta kullanılan etken madde hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak için, sağlık uzmanınızla görüşebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir