APO-NALTREXONE HCL 50 MG – İlaç Rehberi

APO-Naltrexone HCL 50 mg reçetesiz satılan bir ilaçtır. Bu ilaç, alkol ve opioidleri (morfin, kodein, eroin vb.) içeren maddelere karşı etkilidir. Ayrıca, alkol bağımlılığı olan kişilerin tedavisinde kullanılır. APO-Naltrexone HCL 50 mg, endorfin adı verilen doğal ağrı kesicilerin salınımını engelleyerek etki gösterir ve bu da alkol ve opioid isteğinin azalmasına neden olur. Bu ilacı kullanmadan önce bir doktorla konuşmak önemlidir, çünkü bazı durumlarda kullanımı sakıncalı olabilir.

Sağlıksistemi.com üzerinden yurt dışından temin edilebilen ilaçların fiyat listesini inceledik. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) belirlediği listeye dahil olan ilaçların bedelleri SGK tarafından ödenirken, listede olmayan ilaçların bedelleri ödenmemektedir.

Bu kapsamda, Naltrexone Hydrochloride etkin maddeli ilaçların bedeli SGK tarafından ödenmemektedir. Kullanımı için İlaç Fiyatı sitesinde güncel SGK ödeme durumu, ilaç fiyatları ve kullanım bilgileri gibi tüm ilaç bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ayrıca, Naltrexone Hydrochloride etkin maddeli ilaç hakkındaki özel bilgilere sağlıksistemi.com üzerinden de ulaşabilirsiniz.

Naltrexone Hydrochloride etkin maddeli ilaçlar “TEB Yurt Dışından İlaç Temini Birimi” tarafından tedarik edilmektedir. İthal edilen tablet formundaki ilaç normal reçetelerle temin edilebilirken, ilaç ithalatı için TİTCK yazılı onay şartı bulunmamaktadır.

Naltrexone Hydrochloride etkin maddeli ilaçlar genellikle alkol ve opioid kullanımına bağlı bağımlılık sendromu tedavisinde kullanılır. Sadece toplu teminine izin verilen ilaçlar, acil durumlarda kullanımı için hastanelere toplu temin izni verilen ilaçlar ve kurumca tedarik edilen ilaçlar listesine Naltrexone Hydrochloride etkin maddeli ilaçlar dahil değildir.

Sağlıksistemi.com üzerinden yurt dışından getirilen ilaçlarla ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. İlaç fiyatları, kullanım bilgileri ve SGK ödeme durumları ile ilgili tüm güncel bilgilere sağlıksistemi.com’dan kolayca ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Portobet Giriş