Üzerine dökülen kızgın yağla yüzü ve saçları yanan Nisa, sağlığına kavuşacak

“Nisa’nın yüzü ve saçlarına kızgın yağ dökülmesi sonucu yaşadığı acılar sona eriyor. Profesyonel tedavi ve bakım sayesinde sağlığına kavuşan Nisa, korkunç kazayı geride bırakarak yeni bir hayata adım atıyor. Kızgın yağ kazalarıyla ilgili bilinçli davranmak ve önlemler almak önemlidir, böylece can ve mal kaybı önlenebilir. Sağlıklı bir yaşam için güvenliğimize dikkat edelim.”

Saç Dokusunu Geri Kazandırmayı Hedefliyoruz

Yaşamını Erzincan’da sürdüren 6 yaşındaki Nisa Kırkaçoğlu, 4 yaşındayken kızgın yağ dökülmesi sonucu feci bir kaza geçirdi. Kaza sonucu yüzünde ve vücudunda derin yanıklar oluşan küçük kız, saç dokusunun bulunduğu bölgenin bir kısmını da kaybetti.

Ailesinin yeterli maddi gücü olmadığı için tedavi ettiremediği ve tedavi olmak için hayırsever vatandaşların yardımını bekleyen küçük Nisa’nın sağlık durumuna duyarsız kalmayan Sivas Medicana Hastanesi doktoru Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Ümit Zereyak ve Medicana Hastanesi, küçük kızın sağlığına ve çok sevdiği saçlarına yeniden kavuşması için yüksek tedavi masraflarını üstleneceğini açıkladı.

İlk operasyonun başarılı bir şekilde gerçekleştirildiği ve saç dokusunu geri kazandırmayı hedefledikleri açıklandı. Bu doku kaybı ameliyatı için gönüllü olan Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Dr. Ümit Zereyak, kafasının sol tarafı ile ağız kenarında oluşan çekintiyi düzeltmeye çalıştıklarını belirtti.

Operasyonu Gönüllü Üstlendi

Nisan’ın sağlığına kavuşması için ameliyatı gönüllü olarak üstlenen Dr. Zereyak, bir hayırseverin desteği ile ameliyat malzemelerinin tedarik edilmesini sağladı. Derin ve zor yanıklarda tek operasyon ile istenilen sonucun elde edilmesi imkansızdır. İlk operasyonda saçlı derinin altına balon yerleştirdik. Zamanla şişirilecek olan bu balon sayesinde daha geniş bir hacme ulaşmayı hedefliyorlar. İki operasyon ile saçların uzamasını sağladıktan sonra cilt altındaki balonun çıkarılması hedefleniyor.

Tek Kuruş Para Harcamadık

Sivas Medicana Hastanesi’nde devam etmekte olan tedavi sürecine para harcamadıklarını söyleyen anne Esra Kırkaçoğlu, doktorlarına teşekkür etti. Çünkü ikinci muayenede küçük Nisa’nın cilt altına balon yerleştirildi ve diğer tedavi maliyetleri giderildi. Doktorunun destekleri ve ahbap derneğinin yardımları sayesinde küçük Nisa sağlığına kavuşmaya çok yakın.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir