Unisom 25 mg İlaç Nedir? Unisom Fiyat 2021?

Unisom 25 mg İlaç Nedir? Unisom Fiyat 2021 ?  Unisom, doğal kimyasal histaminin vücuttaki etkilerini azaltan bir antihistamindir. Histamin hapşırma, kaşıntı, gözlerde sulanma ve burun akıntısı semptomlarına neden olabilir . Antihistaminikler uyuşukluğa neden olabilir ve bazen uyku yardımcıları olarak kullanılır.

Unisom 25 mg nedir ?

Unisom hapşırma, burun akıntısı, sulu gözler, kurdeşen , deri döküntüsü , kaşıntı ve diğer soğuk algınlığı veya alerji semptomlarını tedavi etmek için kullanılır . unisom 25 mgUnisom ayrıca uyku sorunlarıuykusuzluk) için kısa süreli bir tedavi olarak kullanılır . unisom fiyatUnisom, bu ilaç kılavuzunda listelenmemiş amaçlar için de kullanılabilir.

Uyarılar

İlaç etiketinizdeki ve paketinizdeki tüm talimatları izleyin. Sağlık hizmeti sağlayıcılarınızın her birine tüm tıbbi durumlarınız, alerjileriniz ve kullandığınız tüm ilaçlar hakkında bilgi verin.

Bu ilacı almadan önce

Eğer alerjiniz varsa Unisom’u kullanmamalısınız.Diğer tıbbi durumlarınız varsa, özellikle:

 • glokom ;
 • Bir prostat büyümesi ;
 • idrara çıkma ile ilgili sorunlar; veya
 • astım , bronşit, amfizem veya diğer kronik akciğer hastalığı.

Yaşlı yetişkinler bu ilacın etkilerine karşı daha duyarlı olabilir.Unisom’un doğmamış bir bebeğe zararlı olması beklenmez. Hamileyseniz bu ilacı doktor tavsiyesi olmadan kullanmayınız. unisom 25 mg , unisom fiyatDoksilamin anne sütüne geçebilir ve emzirilen bebeğe zarar verebilir. Antihistaminikler de anne sütü üretimini yavaşlatabilir. Bir bebeği emziriyorsanız, bu ilacı doktor tavsiyesi olmadan kullanmayınız.

Unisom nasıl kullanılır?

Tam olarak etikette belirtildiği şekilde veya doktorunuzun önerdiği şekilde kullanın. Daha büyük veya daha küçük miktarlarda veya önerilenden daha uzun süre kullanmayın. Bu ilaç genellikle semptomlarınız düzelene kadar sadece kısa bir süre için alınır.Unisom’u 12 yaşından küçük bir çocukta uykusuzluğu tedavi etmek için kullanmayın. 6 yaşından küçük bir çocukta soğuk algınlığı veya alerji semptomlarını tedavi etmek için bu ilacı kullanmadan önce bir doktora danışın. Bir çocuğa soğuk algınlığı veya alerji ilacı vermeden önce daima bir doktora danışın. Çok küçük çocuklarda bu ilaçların yanlış kullanımından ölüm meydana gelebilir. Midenizi rahatsız ediyorsa, bu ilacı yiyecek veya sütle birlikte alınız.Uykusuzluğu tedavi etmek için, Unisom ‘ı yalnızca birkaç saat uyumaya ayırabileceğiniz zaman almak en iyisidir. Doktorunuzun talimatlarını izleyin.7 günlük tedaviden sonra soğuk algınlığı veya alerji semptomlarınız düzelmezse veya 2 haftalık tedaviden sonra uyku problemleriniz düzelmezse doktorunuzu arayın .Bu ilaç, alerji cilt testleri ile olağandışı sonuçlar almanıza neden olabilir. Sizi tedavi eden herhangi bir doktora antihistaminik aldığınızı söyleyin.Oda sıcaklığında ısı ve nemden uzak bir şekilde saklayınız.

Bir dozu kaçırırsam ne olur?

Unuttuğunuz dozu hatırladığınız anda alınız. Bir sonraki programlanmış dozunuzun zamanı yaklaştıysa, kaçırdığınız dozu atlayın. Unuttuğunuz dozu telafi etmek için fazladan ilaç almayınız.Uykusuzluğu tedavi ederken, neredeyse normal uyanma saatiniz ise, kaçırdığınız dozu atlayın ve tekrar yatmaya hazır olana kadar bekleyin.

Aşırı doz alırsam ne olur?

Acil tıbbi yardım alın veya 1-800-222-1222 numaralı telefondan Zehir Yardım hattını arayın.Doz aşımı belirtileri, bu ilaç kılavuzunda listelenen bazı yan etkilerin şiddetli biçimlerini içerebilir.

Unisom alırken nelerden kaçınırım?

Unisom 25 mg bulanık görmeye neden olabilir ve düşüncelerinizi veya tepkilerinizi bozabilir. Araba kullanıyorsanız veya dikkatli olmanızı ve net bir şekilde görebilmenizi gerektiren herhangi bir şey yapıyorsanız dikkatli olun.Başka herhangi bir soğuk algınlığı, öksürük, alerji veya uyku ilacı kullanmadan önce bir doktora veya eczacınıza danışın. Birçok kombinasyon ilacı antihistaminikler içerir. Bazı ürünleri birlikte almak, bu ilaçtan çok fazla almanıza neden olabilir. unisom 25 mg , unisom fiyatBaşka herhangi bir soğuk algınlığı, öksürük, alerji veya uyku ilacı kullanmadan önce bir doktora veya eczacınıza danışın. Antihistaminikler birçok kombinasyon ilacında bulunur. Belirli ürünleri birlikte almak, belirli bir ilacı çok fazla almanıza neden olabilir. Bir ilacın antihistamin içerip içermediğini görmek için etiketi kontrol edin.Alkol içmek, doksilamin’in bazı yan etkilerini artırabilir.Egzersiz sırasında ve sıcak havalarda aşırı ısınmaktan veya susuz kalmaktan kaçının. Unisom terlemeyi azaltabilir ve sıcak çarpmasına daha yatkın olabilirsiniz.

Unisom yan etkileri

Alerjik reaksiyon belirtileriniz varsa acil tıbbi yardım alın  kurdeşen; nefes almada zorluk; yüzünüzün, dudaklarınızın, dilinizin veya boğazınızın şişmesi. Aşağıdaki durumlarda doktorunuzu hemen arayın:

 • karışıklık, halüsinasyonlar;
 • şiddetli baş dönmesi veya uyuşukluk; veya
 • az veya hiç idrara çıkma.

Yaygın yan etkiler şunları içerebilir:

 • bulanık görme;
 • ağız, burun veya boğaz kuruluğu;
 • kabızlık ; veya
 • hafif baş dönmesi veya uyuşukluk.

Ağız kuruluğu, kabızlık ve kafa karışıklığı gibi yan etkiler yaşlı erişkinlerde daha olası olabilir.Bu, yan etkilerin tam listesi değildir ve diğerleri oluşabilir. Yan etkiler hakkında tıbbi tavsiye için doktorunuzu arayın. Yan etkileri 1-800-FDA-1088’de FDA’ya bildirebilirsiniz.

Unisom’u etkileyebilecek başka ilaçlar nelerdir?

Reçeteli ve reçetesiz satılan ilaçlar, vitaminler ve bitkisel ürünler de dahil olmak üzere başka ilaçlar da kullanıyorsanız, Unisom 25 mg ‘ı kullanmadan önce bir doktor veya eczacınıza danışınız . Bazı ilaçlar birlikte kullanıldığında istenmeyen veya tehlikeli etkilere neden olabilir. Bu ilaç kılavuzunda tüm olası etkileşimler listelenmemiştir.Bu ilacı uykunuzu getiren veya nefesinizi yavaşlatan diğer ilaçlarla birlikte almak bu etkileri kötüleştirebilir. Unisom 25 mg ‘ı uyku ilacı, narkotik ağrı kesici, kas gevşetici  veya anksiyetedepresyonveya nöbetilaçları ile almadan önce doktorunuza danışın . unisom fiyat

Unisom UYKU YARDIMI nasıl kullanılır

Bu ilacı almadan önce ürün paketindeki tüm talimatları okuyun . Herhangi bir sorunuz varsa, eczacınıza danışın .Bu ilacı yemekle birlikte veya yemeksiz ağızdan alın . Etiketteki dozaj talimatlarını izleyin veya doktorunuzun önerdiği şekilde alın. Mide rahatsızlığı meydana gelirse , bu ilaç yiyecek veya süt ile alınabilir .Bu ilacın çiğnenebilir formunu kullanıyorsanız, iyice çiğneyin ve yutun.Bu ilacın sıvı halini kullanıyorsanız, özel bir ölçüm cihazı/kaşık kullanarak dozu dikkatlice ölçün. Doğru dozu alamayabileceğiniz için ev kaşığı kullanmayın.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir