Tretin Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Tretin Krem, ciltteki akne, sivilce, leke ve kırışıklıkların tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. İçeriğindeki tretinoin maddesi sayesinde cildin hücre yenilenmesini hızlandırır, gözenekleri açar ve sivilce oluşumunu önler. Aynı zamanda ciltteki lekeleri ve kırışıklıkları da azaltarak daha genç ve sağlıklı bir görünüm sağlar. Tretin Krem kullanırken, öncelikle cilt temizlenmeli ve ardından ince bir tabaka şeklinde uygulanmalıdır. Başlangıçta sivilce ve lekelerde hafif yanma ve kabuklanma olabilir ancak bu geçicidir ve tedavinin etkili olması için normal bir süreçtir. Tretin Krem, ciltteki sorunlara karşı etkili bir çözüm sunar ve düzenli kullanımı ile ciltteki kaliteyi arttırır.

Tretin Krem Nedir?

Tretin krem beyaz renge ve homojen bir yapıya sahiptir. İçerdiği maddeler sayesinde kan damalarındaki dolaşımı hızlandırır ve cildin yeniden yapılanmasını sağlar. Krem cildin en üst tabakasında bulunan sorunlu deriyi soyarak, daha sağlıklı ve lekesiz derinin gelmesini sağlar. Fransa menşeli olan kremin ruhsat sahibi akur sağlık ürünleri dağıtım anonim şirketidir.

Tretin Krem Ne İşe Yarar?

Tretin krem cildin daha pürüzsüz ve daha ipeksi görünmesini sağlayan harika ürünlerden biridir. Pek çok kişide görülen sivilce ve akne sorununun çözülmesine yardımcı olur. Ayrıca cilt üzerinde oluşan istenmeyen görünümleri neredeyse tamamen ortadan kaldırır. Tretin krem sadece leke tedavisinde değil, cilt üzerinde henüz ortaya çıkmış kırışıklıkların tedavisinde de kullanılır.

Tretin Krem’in Faydaları Nelerdir?

 • Sivilce ve akne sorunlarını çözümlemeye yardımcı olur
 • Sivilce izlerini giderir
 • İltihaplı sivilcelerin tedavisinde etkin rol oynar
 • Cilt üzerinde oluşan istenmeyen görünümleri neredeyse tamamen ortadan kaldırır
 • Cilt üzerinde biriken ölü hücrelerin yenilenmesine ve daha taze bir cilt yapısına ulaşmanıza yardımcı olur
 • Siyah noktaları yok eder
 • Güneş lekelerini giderir
 • Hamilelik gibi hormonsal nedenlere bağlı olarak meydana gelmiş lekeleri temizler
 • Yaşlılık lekelerini gidererek, daha genç ve güzel bir cilt yapısına ulaşmanızı sağlar
 • Cildin kolojen miktarını artırarak, daha genç ve taze bir cilt yapısına ulaşmanıza yardımcı olur
 • Damarlardaki kan dolaşımının daha sağlıklı ve daha hızlı olmasını sağlar, dolayısı ile cilt daha canlı ve parlak bir görünüme kavuşur
 • Mat ve soluk cilt rengini düzenler
 • Sedef hastalığının tedavisinde de kullanıma uygundur

Tretin Krem Nasıl Kullanılır?

Krem ve merhem kullanımı son derece bilinçli bir şekilde yapılmalıdır. Aksi halde istenmeyen sonuçlar doğuracaktır. Öncelikle Tretin kremi doktor reçetesi ile almışsanız, doktorunuzun önerdiği şekilde ve dozda kullanmanız gerekir. Kremi kullanmadan önce sorunlu bölgenin temiz ve kuru olduğundan emin olmalısınız. Parmak ucuna aldığınız mercimek büyüklüğündeki kremi hafif masaj yaparak lekeli bölgeye uygulayın. Oval hareketlerle sürmeniz tavsiye edilir. Kremi, günde bir doz olmak kaydıyla kullanmanız önerilir.

Tretin Krem Yan Etkileri

Tretin krem yan etkileri ise; cilt üzerinde kabuk bağlama, cilt üzerinde şişlik, kızarıklık, ödem oluşturma, sürüldüğü bölgede kaşıntı, güneşte hassasiyet gösterebilir, cilt üzerinde kuruluk, ciltte renk değişimi gibi etkilerdir.

Tretin Kremi Kimlerin Kullanması Uygun Değildir?

Egzaması olan kişiler için kremi kullanmak uygun değildir. Tretin krem içeriğindeki etmen maddelere karşı cilt hassasiyeti yaşayan ya da kremin içeriğindeki maddelere karşı alerjik reaksiyon gösteren kişiler için uygun değildir. 15 yaş altı çocukların

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Portobet Giriş