Tırnak Nasıl Hızlı Uzar

Tırnaklar özellikle hanımların en önemli bakım unsurlarından birisi olarak büyük özen gösterilen uzuvlarımızdır. Pek çoğumuz  tırnaklarımı nasıl uzatabilirim, sorusunu internette aramışızdır. Pekiyi tırnağı ne uzatır, en etkili tırnak uzatma yöntemi hangisidir, hızlı tırnak uzatma yöntemleri var mıdır sorularını irdeleyerek tırnak uzatma yöntemleri hakkında bilgilere erişmenizi sağlayacağız. Doğal yöntemlerle tırnak nasıl uzatılır biliyor musunuz? Aslında tamamen doğal yöntemlerle tırnak uzatmak mümkün ve oldukça kolaydır. Bakın tırnak nasıl çabuk uzar.

Tırnak Nasıl Hızlı Uzar

Öncelikle, tırnak uzaması vücut kaynaklarının kullanımı ile ilgilidir. Mineral ve diğer öğeler, vücutta yeterince mevcutsa tırnak hızlı uzayacaktır. Tırnakların uzamasında B ve C vitaminleri başta olmak üzere tüm vitamin türlerinin etkisi vardır. Hatta vitaminlerin noksanlığı tırnaklardan anlaşılabilir. Hekimler bazı hastalıkların temel düzeyde teşhisi için tırnakların kontrolü yöntemine başvururlar. Aynı şekilde mineral eksiklikleri için de tırnaklar oldukça iyi birer belirteçtir.Tırnak bakımında yöntem, cilt bakımı ile hemen hemen aynıdır. Aynı ürünlerle tırnaklarınızın bakımını yapmanız da mümkündür. Ancak değindiğimiz gibi öncelikle dahili sağlığımızın yerinde olması gereklidir. Kalsiyum ve keratin proteini ile meydana gelen tırnakların gelişimi için B ve C vitaminlerinin yeterli düzeyde alınmış olması gereklidir. Ayrıca protein ve kalsiyumun yeterince sentezlenebilmesi için muhakkak yeterli sıvı alınıyor olmalıdır. Cildiniz sağlıklı değilse, tırnaklarını da büyük ihtimalle sağlıklı olmayacaktır. Tabii burada sağlıktan kastımız belirgin bir hastalık değil, besin kaynaklarının yetersizliklerini ifade etmektedir. Bazı besinleri daha fazla tüketerek özellikle cilt ve tırnak bakımı ile ilgili destekli bir beslenme süreci elde edebilirsiniz.Haricen uygulanacak yöntemlerle tırnaklarımı nasıl uzatabilirim diye soracak olursak bu konuda hazırlanacak bazı solüsyonlar olduğunu söyleyebiliriz. Tırnağı ne uzatır dediğimizde dahili ve harici etkenler olduğundan bahsettik. Harici uygulamalarla tırnak uzatma yöntemlerine değinecek olursak, başlıca Limon ve zeytinyağı unsurlarının öne çıktığını görürüz. Zeytinyağı ve limon hızlı tırnak uzatma için besin öğelerini sağlarken, tırnağın yapısal bozukluklarını da önler. Ayak tırnakları için tırnak uzatma yöntemleri arasına giyeceğimiz ayakkabılara dikkat etmeyi de eklememiz gereklidir. Tırnaklarımızı sıkıştıran ayakkabılar kullanmamız durumunda uzamaları yavaşlayacağı gibi kısa yapılarında da bozulmalar oluşur. Oldukça kötü bir görüntü olan yapısal bozuklukların geri dönüşü yoktur. Bu sebeple giydiğimiz ayakkabılara özen göstermemiz büyük öneme sahiptir.Maddeler halinde tırnak nasıl uzatılır ve başka bir deyişle tırnak nasıl çabuk uzar sorusuna cevaplar verelim.

  • Öncelikle tırnaklarınızın kırılmasını engelleyiniz. Bütünlüğü bozulmayan tırnaklar daha sağlıklı ve hızlı uzarlar. Bu noktada törpülerken eğimli biçim vermek önemlidir.
  • Çok zahmetli bir iş olsa da, tırnaklarınızda ojeyi sürekli tutmayınız, hatta sokağa çıkmayacaksanız bir günlüğüne bile olsa ojelerinizi diplerinde kalıntı olmayacak şekilde temizleyiniz. Aseton kullandıktan sonra mutlaka besleyici unsurlar kullanarak nemlendiriniz.
  • Su ile temasınızı artırın. Tırnaklar dahili ve harici olarak su ile beslenir. Ne kadar su ile temas ederseniz tırnaklarını o nispette uzayacaktır.
  • Tırnaklarınızı zeytinyağı ile ovunuz. Akabinde limon suyu ile temizleyiniz.
  • Sirke ve tuzlu karışım da tırnakların uzaması için oldukça etkili bir unsurdur.
  • B vitamini gibi E vitamini de cilt ve tırnak üzerinde olumlu etkilere sahiptir. Temizleme işlemini eczanelerden tedarik edebileceğini B ve E vitamini ampüllerini karıştırarak da yapabilirsiniz. Yaklaşık aynı sonuç çıkacaktır.
  • Tüm bunların yanında Menekşe yağı ile tırnaklarınızı ovmanız beslenmelerine daha hızlı uzamalarına yardımcı olacaktır.

Sonuç olarak tırnaklarımı nasıl uzatabilirim sorusunun öncelikli cevabı yeterince vitamin, mineral ve protein almaktır, şeklinde olacaktır. Bunun yanında harici yöntemlerle de tırnakların uzatılabilmesi mümkündür demek doğru olacaktır.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir