Temre Duası ve Temre Okunduktan Kaç Gün Sonra Geçer?

Temre duası okunduktan kaç gün sonra geçer? Bu gibi sorularınızın tüm cevabını bu yazımızda kolaylıkla öğrenin.

Bir cilt hastalığı olarak bilinen temre, kendini küçüklü büyüklü kırmızı renkli sivilcelerle belli eder. Halk arasında nazardan olduğuna inanılan cilt sorununa karşı etkili olduğu bilinen temre duası, bitkisel destekli tedavilerle birlikte okunarak sorunun kısa zaman içinde gözle görülür bir şekilde kaybolmasına vesile olur.

            Özellikle çocuklarda görülen cilt sorunu dönemsel olarak yetişkinlerde de görülebilir. Temre duası et benlerinin, egzamanın ve terden kaynaklı kızarıklıkların giderilmesinde de etkilidir. Mucizevi etkisi pek çok alim tarafından kabul edilmiş olan dua, İslam coğrafyasını gezen ünlü gezginlerin günümüze ulaşan eserlerinde de yer alır. Bu dua ile iyileşen insanlara ait hikayeler günümüzde de ilgiyle takip edilmektedir.

Duaların Mucizevi Etkileri

            Mucizevi etkileriyle hayatımıza giren dualar kimileri için psikolojik bir telkin olarak da yorumlanır. Özellikle dinimizde son derece büyük öneme sahip olan duaların gücü, şifa arayanların her zaman başvurdukları en önemli yardımcıdır.

            Küçük et benleri Temre okunduktan kaç gün sonra geçer sorusu cilt sorunları yaşayanların en merak ettiği konudur. Gözlemlere dayanılarak söylenebilir ki 3 günde etki gözrülmeye başlanır ancak temrenin tamamen geçmesi 15 günü bulabilmektedir.Genellikle zararsız olan ciltteki oluşumların kimi zaman ciddi sağlık sorunlarının ilk göstergesi olduğu unutulmamalı ve her zaman hekimlerden destek alınmalıdır. Dualar var olan ve sürdürülen tedavinin etkisini güçlendirir ve kişinin maneviyatı üzerinde olumlu katkılar sağlar.

            Bu dua vücudunda temre çıkan kişi tarafından okunabileceği gibi bu şahsın bir büyüğü, yakını ya da manevi gücü yüksek olan kişiler tarafından da okunabilir. Bu aşamada duayı hastanın okumaması halinde başlangıçta niyet edilmesi büyük önem taşır. Bu duanın etkisinin en yüksek olduğu zamanın yatsı namazı sonrası ve uyumadan hemen önce olduğu belirtilir. Uygulamanın ardından hasta kişinin çok fazla uyanık kalmaması ve istirahate çekilmesi önerilir.

Duayla Birlikte Farklı Bir Uygulama Gerekir mi?

            Temre okunduktan kaç gün sonra geçer ve duaya farklı bir uygulama eşlik eder mi? Dua okunurken et beninin üzerine 3 adet arpa tanesi ve bir miktar tuz sürülmesi istenir. Duanın ardından bu malzemelerin toprağa gömülmesi benin kısa zaman içinde sorunsuz bir şekilde düşmesine yardımcı olur. Bazı inanışlara göre duaya başlamadan önce sorunlu bölge bir kalemle çerçeve içine alınır ve dua bu niyetle okunur.

            Dua Allah ile kul arasındaki güçlü bir iletişim köprüsüdür. Bu nedenle her türlü duanın sadece niyetle ilgisinin olduğu bilinmelidir. Farklı uygulama ya da metotlar tamamen kişisel tavsiyelerdir. Bu duanın sözleri Kuran-ı Kerim’in farklı yerlerinde geçtiği için uygulamanın son derece sessiz bir ortamda ve huşu içinde tamamlanması önemlidir.

            Duanın peş peşe 7 kere tekrarlanması ve sonunda İhlas, Felak, Nas, Fatiha ve İnşirah surelerinin okunması tavsiye edilir. Duanın sözleri; “Bismillahirrahmanirrahim, Em ebremü ermen fe inna mubrimün. Ve yes’eluneke anil cibali fe kul yensifüha rabbı nesfa. Fe yezeruha kaan safsafa. La tera fıha ıvecev ve la emta. Amin.” şeklindedir.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir