Solgar Biotin Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey

Solgar Biotin hakkında merak ettiğiniz her şey, en eski ve köklü vitamin markalarından birisi olan Solgar, hem genel vücut sağlığı hem de saç, cilt ve tırnak sağlığı için elzem olan Biotin maddesi üzerinde çalışmaktadır.Bitkisel kökenli ürünler, vitaminler ve mineraller denildiğinde ilk akla gelen markalardan birisi Solgar’dır. Yarım asrı geçen bir mazisi olan Solgar, ilk olarak pek çok multivitamin ve minerali piyasaya sürmüştür. Saç ve tırnak sağlığı için etkinliği kanıtlanmış olan Biotin, yani B7 ya da diğer adıyla H vitaminini de üreten Solgar; Solgar Biotin 1000 mcg ve Solgar Biotin 5000 mcg olarak iki farklı dozda satılmaktadır.

Solgar Biotin Nasıl Kullanılır?

Solgar Biotin 1000 mcg bazen 1 mg olarak da yazılır. Bu ürünü kullanmak için saç yahut tırnak problemi yaşamak gerekmez. Daha çok, saç ve tırnakla ilgili problemleri baştan önlemeye yönelik bir işlevi vardır. Daha çok Biotin eksikliği sorununu ortadan kaldırmaya yönelik olarak hazırlanmıştır. Her gün yemeklerden sonra tok karnına 1 kapsül kullanılmalıdır.Solgar Biotin 5000 mcg ise bazı kaynaklarda da 5 mg. olarak yazılır. Bu ürünü kullanmak içinse saç yahut tırnak problemi yaşıyor olunması gerekir.Solgar Biotin nereden alınır sorusunun yanıtı ise eczanelerdir. Özellikle seçkin eczanelerde kolaylıkla Solgar Biotin bulabilirsiniz.

Solgar Biotin Faydaları

Solgar Biotin; saç ve tırnaklardaki uzama ve özellikle saçlardaki dökülme ve cansızlaşma problemlerinde; tırnaklarda kırılma, soyulma, beyaz lekeler gibi problemlerde, saç beyazlaması gibi sorunlarda Solgar Biotin kullanımı son derece olumlu etkiler sağlamaktadır.

Solgar Biotin Yan Etkileri

Biotin türü vitaminlerin herhangi bir yan etkisi olmadığı bilinmektedir. Zira B7 vitamini vücutta fazla miktarlara ulaşsa bile bir sorun teşkil etmeyip vücut tarafından dışarı atılır.

Solgar Biotin Fiyatları

Solgar Biotin 1000 mcg, 50 kapsül içeren cam şişelerde 33,95 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Eczanelerden temin edilebilir.Solgar Biotin 5000 mcg ise 50 bitkisel kapsüllük şişelerde 57,50 TL’den başlayan fiyatlarla eczanelerde satışa sunulur.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir