Soda diyeti ile nasıl kilo verilir? Soda diyeti yapanların yorumları

Soda diyeti, son zamanlarda popülerliği artan bir yöntemdir. Bu diyetle, sodayı diğer içeceklerin yerine tüketerek kilo vermek hedeflenir. Sodayı tercih etmenin sebebi ise düşük kalori içeriği ve sağlıklı olmayan içeceklerin yerine alternatif olmasıdır.

Soda diyeti yapanların yorumlarına baktığımızda, birçok kişinin kilo verme sürecinde bu yöntemi denediğini görebiliriz. Ancak, herkesin vücut yapısı farklı olduğu için diyetin etkisi de kişiden kişiye değişebilir. Ayrıca, sadece sodaya bağlı bir diyetin tek başına kilo kaybetmeye yardımcı olmayacağı da unutulmamalıdır. Düzenli egzersiz yapmak ve sağlıklı beslenme alışkanlıkları edinmek de önemlidir.

Soda diyeti ile kilo vermek isteyenler, günde 1-2 litre soda içebilirler. Ancak, kafein içermeyen ve şekerli olmayan sodyum oranı düşük bir soda tercih edilmelidir. Aynı zamanda, sodayı aç karnına tüketmek değil öğle veya akşam yemeklerinde tüketmek daha uygun olacaktır.

Sonuç olarak, soda diyeti kilo vermek için denenebilecek yöntemlerden biridir. Ancak, bu yöntemle sadece kısa süreli kilo kaybı sağlanması mümkündür. Kalıcı bir şekilde kilo vermek için düzenli egzersiz ve sağlıklı beslenme alışkanlıkları edinmek önemlidir.

Soda Diyeti Nasıl Yapılır?

Soda diyeti hemen hemen herkesin evinde bulunan 5 malzeme ile 5 dakika gibi kısa bir sürede hazırlanabilir.

Malzemeler;

  • 3 yemek kaşığı kaymaksız ev yoğurdu
  • 1 şişe maden suyu
  • 1 çorba kaşığı organik elma sirkesi (limon suyu da tercih edebilirsiniz.)
  • 1 çay kaşığı pul biber
  • 1 çay kaşığı kuru nane

Hazırlanışı;

3 çorba kaşığı kaymaksız ev yoğurdunu bir kaseye koyun. Üzerine 1 çay kaşığı pul biberini, kuru naneyi ve 1 çorba kaşığı organik elma sirkesini ekleyerek karıştırın. Elma sirkesi yerine tercihe bağlı olarak limon suyu da kullanabilirsiniz. Karışımın üzerine azar azar maden suyunu eklerken karıştırmaya devam edin. Ayran kıvamına gelen karışımınız artık soda diyeti uygulamanız için hazır.

Uygulanışı;

Hazırlamış olduğunuz karışımı gece yatmadan önce için. Soda diyetini 5 gün uygulandıktan sonra 2 gün ara vererek 3 kez tekrarlamanız öneriliyor. Her uygulamadan önce taze olarak hazırlanmalıdır.

Soda Diyeti Bileşenlerinin Faydaları

  • Elma Sirkesi: Metabolizmayı çalıştırarak yağ yakımını hızlandırır. Doğal bir müshildir ve sindirim sistemini çalıştırır. Tokluğu hissini artırarak insanların kilo vermesine yardımcı olur.
  • Soda ve Kuru Nane: Mideyi rahatlatır ve hazmı kolaylaştırarak. İdrar söktürücü görevi görerek yakılan yağların atılmasını sağlar.
  • Limon Suyu: Limon suyu kilo vermeyi hızlandırır. Limon sadece sindirim sistemindeki toksinleri atmakla kalmaz, aynı zamanda mide ekşimesi, geğirme ve şişkinlik gibi hazımsızlık semptomlarını hafifletmeye yardımcı olur. Limon suyu açlık hissini bastırmaya yardımcı olan pektin lifi içerir.
  • Yoğurt: Yoğurt, yağ yakmak için gerekli olan kasların oluşmasına yardımcı olur. Yoğurt tokluk hissine neden olacak bol miktarda protein içerir.

Soda Diyeti Yapanların Yorumları

Soda diyetini uygulayanlar karışımdaki nane ve maden suyunun gece boyunca midede rahatlama sağladığını, metabolizmayı hızlandırarak bağırsakları çalıştırdığını, yağ yakımına katkı sağladığını ve soda diyetini uygulamaya başladıkları ilk günden farkını hissettiklerini söylüyorlar. Soda diyeti ile ertesi güne daha zinde ve enerjik uyandıklarını belirtiyorlar. Tadının güzel ve içiminin kolay olduğunu ifade ediyorlar.

5 Günde 3 Kilo Verdiren Soda Diyeti Videosu

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir