Domates diyeti ile kolay zayıflama

Domates diyeti ile hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo vermek mümkün! Domates, düşük kalorili olması ve vücut için gerekli olan vitamin ve mineralleri içermesi sebebiyle besleyici bir sebzedir. Domates tüketerek yapılan diyetler, düşük kalorili ve sağlıklı beslenme planlarıdır. Domates diyeti, kolaylıkla uygulanabilen ve hemen sonuç alınabilecek diyetlerden biridir. Siz de domates diyeti ile zayıflamak istiyorsanız, hemen deneyin!

Domates Diyeti: Doğal Yollardan Zayıflama

Zayıflama Haplarına Alternatif: Domates Diyeti

Birçok insan zayıflama haplarına başvurarak zayıflama yolunu seçerken, aslında sağlıklı bir yaşam için mutfaklarında bulunan besinleri doğal yollardan tüketerek de zayıflayabileceklerini bilmelidirler. Domates diyeti, doğal yollardan kolayca zayıflamanıza yardımcı olabilecek bir diyet türüdür.

Domates Diyeti Nasıl Yapılır ve Hangi Besinleri İçerir?

Domates diyetinin uygulanışı oldukça basittir. İşlemler birer saat ara ile sürmektedir.

Sabah

Güne başlarken bir bardak suya yaklaşık olarak üç çorba kaşığı limon suyunu ekleyerek içebilirsiniz. Limonlu suyu içtikten bir saat sonra bir bardak organik domates suyu için. Ardından bir adet orta boy haşlanmış patates tüketebilirsiniz.

Öğle

Bir saat sonra yarım bardak domates suyu içebilirsiniz. Bunun üzerine mevsimine göre birkaç dilim meyve yiyebilirsiniz. Yaz aylarında bir dilim karpuz tercih edebilirsiniz. Yine bir saat sonra bir bardak domates suyu daha içebilirsiniz. Bir saat sonra sarımsaklı az tuzlu cacık yapabilirsiniz.

Akşam

Bir saat sonra tekrar bir bardak domates suyu içebilirsiniz. Daha sonra sabah yaptığınız gibi bir bardak suya dört çorba kaşığı limon suyu ekleyip için. Bir saat sonra bir adet haşlanmış patates tüketin. Bunun üzerine 15-20 adet kiraz yenebilir. Akşam bir küçük kâse ev yapımı yoğurt, bir dilim karpuz ve kibrit kutusu kadar peynir tüketerek 1 günlük domates diyetini uygulamış olursunuz.

Domates Diyetinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Domates diyetinde, her saat arasında sebze yemekleri veya sirkeli mevsimsel salatalar tüketebilirsiniz. Ayrıca unutulmamalıdır ki, size en uygun diyeti yalnızca diyetisyenler verebilirler. Bu nedenle, sağlıklı bir şekilde zayıflamak için doktorunuzun önerilerine uymayı ihmal etmemelisiniz.

Kolayca uygulanabilen ve doğal yollardan zayıflamanızı sağlayan domates diyetini deneyerek, sağlıklı bir yaşama adım atabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir