Sivilcelere Kesin Çözüm İçin Doğal Maske Tarifleri

Sivilcelerle mücadele etmek her zaman zor olabilir, ancak doğal maske tarifleriyle kesin çözüm mümkündür. Cildinize uygun doğal malzemeler kullanarak hazırlayabileceğiniz bu maske tarifleri, cildinizdeki sivilceleri ve diğer cilt sorunlarını ortadan kaldırmak için etkili bir yöntemdir. Doğal maske tarifleri, cildinizin sağlıklı ve pürüzsüz kalmasına yardımcı olurken, aynı zamanda ciltteki leke ve kızarıklıkları da azaltabilir. Siz de cildinizin güzelliğine önem veriyorsanız, bu maske tariflerini deneyebilirsiniz.

Sivilcelere Kesin Çözüm!

Sağlık açısından hiç bir sorun teşkil etmeyen sivilceler, kişinin psikolojisini olumsuz yönde etkilemektedir. Sivilcelere kesin çözüm olabilecek evde doğal tedavi yöntemleri vardır.

Sivilceden Kurtulmanın Yolları

Ağırlıklı olarak boyun, sırt ve yüz bölgelerinde ciltteki yağ oranı fazla olduğu durumlarda sivilce oluşumu artış göstermektedir. Bu yazımızda sizler için, sivilceye doğal çözüm yöntemleri, sivilcelere doğal maske tarifleri, hakkında pratik bilgiler paylaşacağız.

Sivilcelere Kesin Çözüm

Akneye meyilli cilt tipine sahip olan kişilerin korkulu rüyasıdır sivilce. Özellikle ergenlik döneminde hormonal nedenlere bağlı olarak cildin aşırı yağ salgılaması, deri gözeneklerinin sebum maddesi ile tıkanması ve enfeksiyon sebebiyle can sıkıcı sivilceler oluşur. Ciltteki sebum normalden fazla üretilmesi durumunda ciltteki yağ oranı artış göstererek sivilce oluşumuna zemin hazırlar.

Genellikle cilt temizliğinin yeteri kadar yapılmadığı durumlarda da sivilce oluşumu tekrarlar. Sivilceye evde tedavi yapabilmek için öncelikle sizlere İbrahim Saraçoğlu’ nun doğal sivilce kürlerinden bahsetmek istiyorum.

İçten Tedavi

1 su bardağı su 1 tatlı kaşığı lavanta, demlemeye bırakıyoruz. 15 gün boyunca akşam yemeklerinde 2 saat sonra ılık olarak içmelisiniz. 15 günden sonra haftada 3-4 defa içmeye devam etmelisiniz.

Dıştan Tedavi

1 litre su 2 yemek kaşığı ceviz yaprağı 1 litre suya 2 yemek kaşığı ceviz yaprağı atılır. Kısık ateşte 8 dakika kadar demlenmeye bırakılır. Demlenme işleminden sonra ocaktan alınır ve süzülerek ılımaya bırakılır. İlındıktan sonra cam bir kavanoza konularak, günde 2 kez sabah ve akşam olmak şartıyla sivilceli bölgeye pamuk yardımıyla sürülür. Her üç günde bir taze olarak hazırlanmalıdır.

Bu kürü 1 ay boyunca uygulamaya devam etmelisiniz.

Sivilcelere Elma Sirkesi

1 kahve fincanı maden suyu 1 kahve fincanı doğal elma sirkesi bu iki malzemeyi aynı ölçüde karıştırarak sabah akşam yüzünüzü silebilir, sivilce oluşumunu engelleyebilirsiniz.

Bu kürleri uygularken mutlaka beslenmenize dikkat etmelisiniz. Ayrıca; sivilceler için elma sirkesi kullananlar yaptıkları yorumlarda elma sirkesinin, sivilceleri kuruttuğundan ve sivilce izleri üzerinde etkili olduğundan bahsetmişlerdir.

Sivilce Giderici Doğal Maske Tarifleri

Pratik bir şekilde elinizin altında bulunan malzemelerle evde sivilce için doğal maskeler hazırlayabilirsiniz. Hiç bir kimyasal madde kullanmadan ve çok para harcamadan sivilce ve sivilce lekelerinden kurtulabilirsiniz. Etkili ve kesin çözüm sunan doğal maskeleri denerken mutlaka düzenli olarak cildinizi temizlemeli ve nemlendirmelisiniz.

Limonlu Yumur

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Portobet Giriş