Sivilce ve izleri yok eden maske tarifi

Sivilce ve izleri yok eden maske tarifi, cilt bakımı açısından oldukça önemli bir tariftir. Bu maske, ciltteki sivilce ve izleri yok ederken aynı zamanda cildi besler ve nemlendirir. Maske tarifi kolay ve ev yapımı malzemelerden oluşur. İçerisinde bulunan doğal bileşenler ile ciltteki leke, kızarıklık ve sivilce izleri azalır. Sivilce ve izleri yok eden maske tarifi sayesinde cildinizdeki pürüzsüzlüğü geri kazanabilirsiniz. Bu tarifin düzenli kullanımı ile ciltteki sivilce ve lekelerin azaldığını göreceksiniz. Ayrıca, bu maske ciltteki parlaklığı artırarak daha sağlıklı bir görünüm sağlar.

Sivilce, Akne ve Sivilce İzleri ile Başa Çıkmanın Yolları

Siyah nokta, akne, sivilce ve sivilce izleri birçok kadının cilt bakımında asla baş edemediği sorunlarındandır. Her kadın cildinde bazı hatalar yapmıştır. Hangimiz sivilcemizi sıkmadık veya hangimiz çok yorgun olduğumuz bir akşam makyajımızla uyumadık. Hepimiz bu hataları yapıyoruz. Arkadaşlarımızdan duyduğumuz kremleri kullanıyoruz. Onun cildine iyi gelen bana da iyi gelecek diyerek hem de… Oysa böyle bir durum yoktur. Onun cildi yağlıyken benim ki kuru olabilir. Bana oldukça yağlı kremler çok iyi gelebilir ama bir başkasın da sivilce veya akne oluşumuna neden olabilir.

Cilt Bakımında Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

  • Vücudunuzun herhangi bir yerinde, özellikle yüzünüzde çıkan sivilceleri sıkmayın. Mutlaka sıkmam lazım dayanamıyorum, diyorsanız; sivilce izleri oluşmaması için sivilceler için özel üretilen metal çubuklar yardımı ile sıkın.
  • Kullandığınız her bir makyaj fırçası hafta da bir kere mutlaka temizlemelisiniz. Temizlenmeyen fırçalar akne, sivilce ve siyah nokta oluşturacaktır.
  • Yüzünüze her gün maske veya peeling işlemleri uygulamak oldukça zararlıdır. Ölü deriler yanında canlı hücreleri de yok edecektir.
  • Sigara içmek, sigara içilen ortamlar da uzu süre ve sık sık kalmak cildin baş düşmanıdır. Lekeler ve sararma oluşturacaktır ciltte.

Sivilce İzleri

Cildinizde çıkan sivilceler tam olarak oluşmadığında yada sürekli oynadığınızda cildinizde sivilce izleri oluşur. Bu izle cildinizde sivilceler geçtikten bile yer eder. Bu nedenle yüz temizliğini aksatmadan devam ettirmeliyiz. Bu sayede yenilenme süreci hızlanacaktır.

Sivilceleri ve İzleri Yok Eden Maske Tarifleri

Gül Suyu ile Sivilce Maskesi

Gül suyu cildi temizlemek ve arındırmak için sıkça kullanılan önemli bir bitkidir. Maske için gerekli olan malzemeler bir yemek kaşığı gül suyu ve bir yemek kaşığı bal. Bu malzemeleri karıştırarak maskenizi hazırlayın. Cildinize sürüp 20 dakika bu şekilde bekleyin. Ardından ılık suyla yıkayıp yüzünüzü temizleyin.

Limonlu Sivilce Maskesi

Malzemeler bir çorba kaşığı limon suyu ve iki çorba kaşığı bal. Malzemeleri karıştırarak ocağa koyun. Bir süre kaynattıktan sonra ocaktan alın. Sürülebilecek ısıya geldiğinde cildinize sürün. 15 dakika bekletip cildinizi temizleyin. 10 gün boyunca bu maskeyi uygulayabilirsiniz. Günler sonunda sivilcelerinizin kuruduğunu görebilirsiniz.

Kil ve Limonlu Maske

Bu akne maskesi için kullanılacak malzemeler ise bir çay kaşığı limon suyu, bir çay kaşığı kil ve bir çay kaşığı aspirin tozu. Malzemeleri bir kaba koyup karıştırın. Karışımı sivilcelerin yoğunlukta olduğu bölgeye sürün. Maske hızlı bir şekilde kurumaya başlayacaktır. 10 dakika yüzünüzde beklettikten sonra ılık suyla hafifçe yıkayabilirsiniz. Haftada 1 defa uygulanabilir.

Sonuç

Genel olarak, cilt bakımında en önemli şey cildi düzenli olarak temizlemektir. Sivilce, akne ve sivilce izleriyle başa çıkmak için doğru malzemeleri seçmek, yüz temizliğine dikkat etmek ve düzenli olarak maske uygulamak da yardımcı olabilir. Siz de yukarıdaki maskeleri deneyerek, cildinizdeki değişimleri görebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir