Şifalı Bitkiler ve Faydaları

Avena Sativa

Avena sativa özellikle koroner kalp rahatsızlığı riski taşıyanlar için tedavi edici şifalı bir bitkidir. Bununla beraber bir çok hastalığın tedavisinde yardımcı olarak vücudun savunma mekanizmasını aktif hale getirir. Yüksek ölçüde koruma sağlayarak kolesterol yüksekliği, diyabet, sinir sistemi, lipit yüksekliği, libido kaybı ve kas ve kemik hastalıkları gibi sayısız pek çok hastalığın tedavisinde avena sativa elinizden tutarak size destek sağlayacaktır. Geleneksel şifalı bitkiler için yüksek ölçüde üne sahip olan mucize bitki geniş sağlık yelpazesiyle sizlere şifa dağıtacaktır.

Sinir sistemi

Avena sativa sinir sistemini yoğun şekilde çalıştıran tüm olumsuzlukları izole eder. Fiziksel ve ruhen çalıştığınız iş ortamının aktif hayatında beyin yorgunluğunuzu alarak sizleri motive eder. Daha rahat çalışma ortamı sağlamanıza destek vererek, varlığıyla sizin güvende hissetmenizi sağlar. Avena sativa etkisini sürekli beden ve psikolojik anlamda hissettirerek yaşam gündelik hayata daha dingin, pozitif başlamanızı sağlıyor. Herbalist Charles W. Kane Bitkisel Tıp Eğilimleri ve Gelenekler kitabında yaptığı çalışmaları açıklamıştır.

Avena sativa cilt hastalıkları

Avena sativa içten ve dıştan tüm hastalıkların tedavisinde kullanılan çok amaçlı yardımcı bitkidir. Cilt hastalıklarına iyi gelen şifalı bitki her yaşta insanın tahrip ve tahriş olan cildine tedavi amaçlı kullanılır. Yıllardır süregelen şifalı etkisini günümüzde de insanlığa sunan mucize bitki yulaf banyosu sayesinde cildinizde onarılması gereken her bölgeyi tedavi edecektir. Avena sativa cildinizde oluşan iltihaplı bölgeleri kısa sürede doğal şifasıyla destekleyerek sağlıklı görünmenizi sağlayacaktır. Boston’ daki Tufts Üniversitesinde yapılan ve Beslenme İnceleme Yulaf gibi Ürtiker gibi cilt tahrişlerine yardım sunabilir. Çalışmalarda kanıtlanmıştır.

Reishi Mantarı

Reishi mantarı, tüm vücut sisteminin direncinin artmasına yardımcı olma özelliği göstermektedir. Hastalıklara karşı bağışıklık sisteminin güçlenmesine etki ederek bünyemizin mikroplara, bakterilere ve virüslere karşı korunmasına destek vermektedir. Erken yaşlanma ve bunama ile ilgili negatif etkilerin minimize edilmesine olanak tanımaktadır. Reishi mantarı, sinir sistemine ve boşaltım sistemine de faydalı bulunmaktadır. Ayrıca dolaşım ve solunum sistemine yararlıdır. Kemik ve kas yapısının korunmasında etkin rol oynamaktadır.

Yüksek kolesterole, şeker hastalığına, kalp ve damar sağlığına fayda etmektedir. Yapılan çalışmalara göre kanser riskini azaltmaktadır. Reishi mantarı içinde bulunan doğal maddeler bağışıklık kazanımına yardımcı olmaktadır. Vücuda giren çeşitli kötü huylu etkenlere karşı koruma kalkanı görevi görmektedir. Solunum yolu rahatsızlıklarına, astıma, bronşite, beyin tümörüne, kanserli hücrelere, radyoterapi ve kemoterapinin yan etkilerine, uykusuzluğa, yaşlanmaya yararları bulunmaktadır. Reishi mantarı üzerine birçok bilimsel çalışma yapılarak makaleler, tezler yazılmıştır. Bazı dergiler köşelerinde yer vermiştir. Uzak Doğu ülkeleri ilaç olarak kullanmaya olanak sağlamıştır.

Tribulus terrestis

Skapie777/Getty Images

Tribulus terrestis geleneksel bir Çin bitkisidir. Cilt bölgelerinde meydana gelen lekeli hastalıkların tedavisinde kullanılır. Vitiligo ciddi bir cilt hastalığı olup, tedavi sürecine hız kazandırılması gerekiyor. Belirlenen kaynaklara ve kanıtlara göre yıllarca vitiligo üzerinde tedaviye yardımcı olarak tribulus terrestis bitkisi kullanılmıştır. PDR sağlık kaynak olarak gösterilmiştir.

Tribulus terrestis kadın hastalıkları

Trisbulus terrestis bilinen bir çok sıkça yaşanan kadın hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Özellikle menopoz döneminin zorlu sürecinde yardımcı olan en yaygın bitkidir. Geleneksel olarak yıllarca pek çok kişinin sayısız tedavi süreçlerinde destek olmuştur. Tribulus terrestis kadınların en çok şikayet ettiği rahatsızlıklarda yardımcı olup ruhsal ve fiziksel direnç sağlamıştır. Endokrin İnfertilite ve Menopoz Sendromu olan kadınlar Protodioscin Klinik çalışmalarda kanıtlanmıştır.

Ginseng Ekstresi

Fiziki yapımızın birçok alanına etki eden bitki, doğadan alınarak formülize edilmektedir. Bitkinin faydaları ruhsal olarak da zihin kontrolünün sağlanmasına, rahatlamaya, bellek hızına, hafıza güçlendirmeye, depresyona vardır. Cinsel iktidarsızlığa, şeker rahatsızlığına, kan basıncını düzenlemeye, kalp ve damar sağlığına, erken boşalmaya, kolesterol seviyesini düşürmeye iyi gelmektedir. Panax, yorgunluğu azaltan etkisiyle de bilinen önemli bir bitkidir.

Vücut direncini artıran, dayanıklılığı güçlendiren, bağışıklık sistemini düzenleyen, stresi azaltan etkileri bulunur. Erkeklik hormonunu düzenleyici, sperm sayısını artırıcı ve prostata yararları vardır. Kadın ve erkeklerde oluşan kısırlık sorununa karşı birebirdir. Panax ginseng, kanserli hücreler üzerine ve yüksek tansiyon sorununa karşı koruma sağlamaktadır. Aktif ve dinamik ruh halinin sağlanmasına, kırışıklıkların geçme sürecine, aknelere, yaralara, sedef rahatsızlığına, ms hastalığına, ruhsal sorunlara, bipolar bozuklulara faydalı bulunmaktadır. Panax ginseng ekstresinde bulunan bitki özleri ayrıca uyku düzensizliğine ve kadınlarda menopoz dönemi etkilerinin azaltılmasına, sıcak basmalarına karşı kullanılmaktadır.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Portobet Giriş