Sararmış Dişleri Beyazlatma Yöntemleri

Sararmış dişler, herkesin canını sıkabilir ve özgüveninizi düşürebilir. Neyse ki, beyaz, sağlıklı dişlere sahip olmak için birçok yöntem vardır. Beyazlatma diş macunları, diş beyazlatma kalemleri, diş lekelerini gideren diş çıkartmaları veya hatta diş hekiminizin ofisinde yapılan profesyonel diş beyazlatma işlemleri, sararmış dişlerinizi beyazlatmanın etkili yöntemleridir. Doğal diş beyazlatma yöntemleri de vardır, örneğin karbonat, limon suyu veya hindistan cevizi yağı gibi malzemeler kullanılabilir. Dişlerinizi beyazlatmak istiyorsanız, uygun yöntemler hakkında bir diş hekimine danışarak başlayabilirsiniz.
Diş Beyazlatma Yöntemleri: Sararmış Dişlerinizi Beyazlatın

Yaşam koşullarına bağlı olarak dişler, kaçınılmaz olarak sararmaya başlar. Ancak, doğru bakım ile bu süreci yavaşlatabilir ve hatta tersine çevirebilirsiniz. Eczanelerde, hazır diş beyazlatma kitleri bulunsa da, evde uygulayabileceğiniz doğal yöntemler de dişleri beyazlatmaya ve diş minesini korumaya yardımcı olabilir. Diş beyazlatma teknikleri, yaşadığımız 21. yüzyılda oldukça gelişmiş olsa da, dünya tarihinin farklı dönemlerinde de çeşitli yöntemler kullanılmıştır.

Diş Sarartan Besinler

Muhtemelen, kahvenin dişlerin sararmasına neden olduğunu biliyorsunuz. Ancak, dişlerin sararmasında tek suçlu kahve değildir. Aşağıdakiler de dişlerinizin sararmasına neden olabilir: nar, maden suyu, barbekü sosu, yeşil ve siyah çay, yaban mersini, böğürtlen, şekerli besinler, kırmızı biber, balzamik sirke, köri ve zerdeçal.

Sararmış Dişleri Nasıl Beyazlatılır

Sararmış dişleri temizleyerek beyazlatmak için pek çok yöntem ve yol bulunmaktadır. Sararan dişler için diş macunu seçiminde beyazlatıcı etkisi olan diş macunu seçilmelidir.

Oil Puling Yöntemi İle Diş Beyazlatma

Oil pulling; dişlerdeki kiri, bakterileri ve lekeleri gidermek için ağzın yağ ile temizlenmesi anlamına gelir. Düzenli fırçalamanın yerine geçmese de, yapılan bazı araştırmalar bu yöntemin dişleri beyazlatmaya yardımcı olabildiğini göstermektedir. Bu yöntemi denemek için; Hindistan cevizi yağı, ayçiçek yağı ya da susam yağını tercih edebilirsiniz. Yapmanız gereken ise; dişlerinizi fırçaladıktan sonra birkaç dakika boyunca ağzınızı çalkalamak ve sonrasında yağı tükürmektir.

Dişleri Kabartma Tozu İle Fırçalama

Hamur işleri için tercih ettiğimiz kabartma tozu, diş yüzeyindeki lekeleri gidermek ve dişleri beyazlatmak için de faydalı olabilir. Tanecikleri sert olduğu için bazıları kabartma tozu kullanmaya endişe edebilir, ancak yapılan araştırmalar, diş lekelerinden kurtulmanın güvenli bir yolu olduğunu göstermiştir. Kabartma tozu, ayrıca dişlerdeki bakteriler ile savaşmaya da yardımcı olabilir.

Papaya İle Diş Beyazlatma

İçerdiği enzimler işe dişleri beyazlatmaya yardımcı bir meyve olan papayanın yanı sıra, ananas da doğal yöntemlerle diş beyazlatma için iyi bir seçim olabilir. Geçtiğimiz yıllarda yapılan bir çalışma, papaya ve ananasın içerdiği enzimlerin, dişleri beyazlatmada etkili olabileceğine dair ilk kanıtları buldu.

Sararan Dişler Diş Macunu İle Beyazlar Mı

Dişlerin sararması için uzun süre dişlerin fırçalanmaması ve sigara, kahve içime neden olur. Uzun süre fırçalanmayan dişleri fırçalamaya başlamak dişlerin hemen ışıl ışıl olmasını sağlamaz. Düzenli olarak her gün 2 defa fırçalayarak beyaz dişlere tekrar sahip olabilirsiniz.

Sararan Dişler Doğal Yolla Nasıl Beyazlatılır

Sararan Dişleri doğal yolla tekrar beyazlatmak için evde deneyebileceğiniz bazı etkili yöntemlerden bahsedeceğim. Diş beyazlatıcı yöntemleri evde uygulayarak sararan dişlerin beyaz olmasını sağlayabilirsiniz.

Limon ve Karbonat İle Diş Beyazlatma: Bir çay kaşığı karbonata limon suyu ekleyin ve bu karışım ile dişlerinizi fırçalayın.

Sofra Tuzu İle Diş Beyazlatma: Sofra tuzunun renk açıcı etkisi olduğundan tuz ile dişlerinizi fırçalayabilirsiniz.

Karbonat, Tuz ve Sirke Karışımı İle Diş Beyazlatma: Bu üç malzemeyi eşit miktarda karıştırın ve dişlerine fırça ile uygulayın.

Çilek ile Diş Beyazlatma: 1 adet çileği çatal ile ezin ve fırça yardımı ile dişlerinize uygulayın. Dişlerin kısa sürede beyazlaşmasını sağlar.

Diş Beyazlatıcı Bantlar Etkili Mi?

Evde uygulanabilen doğal yöntemler diş beyazlatmada etkili olsa da, daha belirgin sonuçlar için profesyonel bir kit kullanımı daha uygun olabilir. Diş beyazlatma bantları, önemli bir iş görüşmesi ya da bir ilk buluşma öncesinde etkili bir seçim olabilir. İçerdiği beyazlatıcı kimyasallar, dişlerinize girer ve dışsal kaynaklı lekelerin giderilmesini sağlar. Tek yapmanız gereken ise, bu bantları alt ve üst diş yüzeyine yapıştırmak, önerilen süre boyunca beklemek ve sonra çıkarmaktır. Ayrıca, di

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Portobet Giriş