Saç Gürleştirmek için Ne Yapmalı?

Pek çok bayan için sağlıklı saç, uzun ve gür saçlar anlamına gelir. Canlı, dolgun ve upuzun saçları ile göz kamaştırmak isteyen bayanlar bunun için çok sayıda farklı uygulama ve yöntem denemiştir. Saçların gürleşmesi için uygulanan doğal kürler ve bazı önemli noktalar ile kısa sürede daha kalın telli, daha güçlü saçlara sahip olabilirsiniz.Kısa sürede saç gürleştirmek için sarımsak kürü, karanfil kürü ya da ısırgan otu kürü uygulanabilir. Saçların beslenmesi ve güçlenmesinde önemli yere sahip olan doğal bitkiler ile hazırlanan bu kürlerin yanında bazı noktalara da dikkat ederek saçların gürleşmesine katkı sağlanabilir. Saçları gürleştirmek için önerileri aşağıda maddeler halinde sizlerle paylaşmak istiyoruz.

 • Saçlarınızın kırılmaması ve kırıklarının onarımı için ıslakken değil, kuruyken taramaya dikkat edin. Halk arasında bunun tam tersi kabul görse de doğru uygulama saçların kuru olarak taranmasıdır.
 • Saçlarınızın seyrekleşmesi ve incelmesinin önlenmesi için saç şekillendirme aletlerinden olan fön makinesi, maşa gibi ısı veren aletleri mümkün olduğunca kullanmamaya özen gösterin. Kullansanız bile en düşük ısıda kullanmaya özen gösterin.
 • Saçlar uç kısımlarından aldıkları maddeler ile beslenir. Saç uçlarında kırıklar meydana geldiğinde bu kırık bölgelerden beslenme sağlanamaz. Bu da saçların daha fazla seyrekleşmesi ve incelmesi anlamına gelir. Saçların gürleşmesi için düzenli olarak kırıklarını aldırmak gerekir. 3 ayda 1 kere saç kırıklarının alınması, daha güçlü saçlar için önerilir.
 • Saçların daha güçlü olması için kullandığınız krem ve şampuanı belirli aralıklar ile değiştirin. Sürekli aynı saç şampuanı kullandığınızda saç dipleriniz bu şampuana bağışıklık kazanır ve ürünün etkisinin azalmasına neden olur.

Bunun önüne geçmek için belirli periyotlar ile saç kremi ve şampuanı değiştirilmesi önerilir.

 • Özel aletler ile yapılan saç uygulamalarını mümkün olduğunca az uygulamaya çalışın. Sürekli saçlarınızda değişiklik yapmak, saçlarınızın rengi ve doğal yapısını değiştirmek zarar görmesine neden olacaktır.
 • Sürekli saç boyası kullanımı, saçların incelmesi ve kopmasına neden olabilir. Bu konuda doğal yapılı, bitkisel içerikli boyalar kullanılması gerekir. Her renkte var olan bu özel boyaları tüm kozmetikçilerde organik ya da natural boya olarak bulabilirsiniz.

Saçları gürleştirmek için ne yapmalı sorusunun cevabı olarak yukarıdaki maddeleri verebiliriz. Bu maddelerin uygulanmasının yanında İbrahim Saraçoğlu tarafından özel olarak hazırlanan ve önerilen doğal saç bakım kürünü de deneyebilirsiniz.Saçları gürleştirmek için ne yapmalı İbrahim Saraçoğlu özel formulü için gereken malzemeler;

 • Sarımsak yağı
 • Havuç yağı
 • Badem yağı
 • Çam yağı
 • Buğday yağı

Kür için gerekli olan yağları saçlarınızın uzunluğuna göre eşit miktarda bir kap içinde karıştırın. Karışan yağları her akşam yatmadan önce saç diplerinize parmak uçlarınız ile uygulayabilirsiniz. Saç diplerinize güzelce sürdüğünüz bu yağ karışımını 10 dakika kadar parmak uçlarınız ile masaj yaparak saç köklerine yedirin.Bone ile sarıp gece yatın ve sabah kalktığınızda saçlarınızı yıkayın. 3 hafta boyunca bu karışımı düzenli olarak uygulayıp daha gür ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.Saç gürleştirici özel İbrahim Saraçoğlu kürünü düzenli uygulayarak kısa sürede daha bakımlı saçlara sahip olabilirsiniz. Doğal yağ karışımı olan bu kür, her tür saç tipi için kullanılabilir. Saç diplerinden masajla yedirilerek uygulanan kürün etkili olmasında bone kullanımı da önemli yer kaplar. Sıcak tutulan saç dipleri daha kolay yağları emip daha fazla etki sağlayacaktır.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir