Prof. Dr. Zafer Kurugöl: Bebeklere yanlışlıkla Covid aşısı yapıldı!

Prof. Dr. Zafer Kurugöl, bebeklere yanlışlıkla Covid aşısı yapıldığını açıkladı. Bu hata, aşılama sürecinde sık sık kontrolün önemini vurgularken ailelerde ise endişe ve kafa karışıklığı yarattı. Kurugöl, bebeklerin henüz Covid-19 aşısı için yaş sınırını geçmediğini hatırlatarak, bu tür hataların önemli sonuçlar doğurabileceğini belirtti. Doğru aşılama sürecinin sağlanabilmesi için ailelerin ve sağlık çalışanlarının özellikle dikkatli olması gerekiyor.

Prof. Dr. Zafer Kurugöl’den Bebeklere Covid-19 Aşısı

“Zaman Zaman Yanlışlıkla Hepatit B ve Kızamık Gibi Başka Bir Aşıyla Karıştırabiliyorlar”

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zafer Kurugöl, son zamanlarda NTV canlı yayınında yaptığı açıklamalarla gündemde. Kurugöl, bebeklerde yerine yanlışlıkla kızamık veya Hepatit B gibi aşıların Covid-19 aşıları yerine yapıldığını belirtti. Yaptığı açıklamada, bebeklere yapılan aşılarda hiçbir yan etki görülmediğini ve hatta antikor sağladığını ifade eden Kurugöl, bu sonuçların yakında ünlü bir tıp dergisinde yayınlanacağını da ekledi.

“Sonuçlar Ünlü Bir Tıp Dergisinde Yayınlanacak”

Prof. Dr. Kurugöl, konuyla ilgili açıklamalarında şunları dile getirdi: “Zaman zaman yanlışlıkla bazı durumlar oluyor. Mesela sağlık ocaklarında yanlışlıkla Hepatit B ve kızamık gibi başka bir aşıyla karıştırabiliyorlar. Küçük çocuklara Covid aşısı yapıldığı oluyor. Biz böyle vakalarla da karşılaştık. Sizi temin ederim hiçbir yan etki olmadı bu kişilerde ve son derece de iyi antikor oldu. 6 aylık veya 1 aylık bebekte bile çok iyi şeyler oldu. Bunları yayınlayacağız zaten. Ünlü bir tıp dergisinde yayınlanacak. Küçük bebeklerde yüksek doz verseniz bile yan etkisi açısından bir sıkıntı olmuyor.”

Prof. Dr. Zafer Kurugöl’ün Çocuk Aşıları Hakkında Paylaşımı

Prof. Dr. Kurugöl, ayrıca 20 Ocak 2021 tarihinde yaptığı bir paylaşımda Johnson&Johnson‘un aşısının faz 2 sonucunun çok iyi olduğunu ve faz 3 çalışmasının devam ettiğini belirtti. Ayrıca çocuk çalışmasının da yakında başlayacağını söyledi.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Portobet Giriş