Ofiste Makyaj Nasıl Yapılır?

Ofiste makyaj yaparken, doğal ve profesyonel bir görünüm elde etmek önemlidir. İşte ofiste makyaj yapmanın bazı ipuçları:

1. Temiz bir ciltle başlayın: Öncelikle cildinizi temizleyip nemlendirin. Böylece makyajınız daha uzun süre dayanır ve daha doğal görünür.

2. Hafif bir baz uygulayın: İnce bir tabaka halinde hafif bir fondöten veya BB krem kullanın. Bu, cildinizi pürüzsüzleştirir ve cilt tonunuzu eşitleyerek doğal bir görünüm sağlar.

3. Gözlerinizi vurgulayın: Doğal bir göz makyajı tercih edin. Koyu renkli göz farı veya eyeliner yerine, daha açık tonlarda farlar kullanarak gözlerinizi belirginleştirebilirsiniz. Kirpiklerinize rimel sürmek de gözlerinizi ortaya çıkarır.

4. Yüz hatlarınızı belirginleştirin: Allık veya kontür için mat renkleri tercih edin. Yüzünüzdeki doğal hatları vurgulayan hafif bir allık veya kontür makyajı, daha profesyonel bir görünüm sağlar.

5. Dudakları doğal tutun: Ofiste makyajının ana kuralı, dudaklarda abartıdan kaçınmaktır. Doğal tonlarda ruj veya dudak balmı tercih edebilirsiniz.

Ofiste makyaj yaparken, abartılı veya parlak renklerden kaçının. Doğal ve hafif bir makyaj tercih ederek profesyonel bir görünüm elde edebilirsiniz. Ayrıca, makyajınızı tazelemek için bir makyaj fırçası veya sabitleyici sprey kullanabilirsiniz.-


İş Hayatında Fark Yaratan Ofis Makyajı

İş hayatında fark yaratmak çok önemlidir. Sadece bilgi birikiminiz ya da çalışkanlığınız bazen yeterli olmayabilir. Aynı zamanda dış görünüşünüz de insanların sizi farklı algılamasına yardımcı olacaktır. Giyim tarzınız ve temizliğiniz kadınlar için de makyaj çok önemlidir. Hayatınızın büyük bölümü, en azından çalışan kadınlar için, ofis ortamında geçmektedir. Bu nedenle ofis makyajınızı uygun bir şekilde yapmalı ve gün içerisinde yaşadığınız tüm zorlu şartlara göğüs germesini sağlamalısınız.


Ofiste Makyaj Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ofis makyajında önemli olan dikkatli bir şekilde hareket etmektir. Örneğin yüzde bir kusur olduğu zaman kadınlar fondöten kullanmaktadır. Ancak ofis makyajında bu durumdan kaçınılmalıdır. Gerektiği durumlarda kullanılmalıdır ancak fazlasından kaçınılmalıdır. Bunun için fazla sürdüğünüz fondöteni yüzünüzden fırça yardımı ile almalısınız.

Göz etrafına yapılan makyaj bu makyaj çeşidinde çok dikkat çekmeyecek şekilde yapılmalıdır. Bunun için gri, bronz ve kahverengi tonlar tercih edilebilir. Bu tonların yardımı ile göz etrafınıza makyaj yapmak yeterli olacaktır. Ardından rimeli kullanarak gözlerinizi daha belirgin hale getirebilirsiniz.

Göz etrafına yapılan makyaj gibi yüzü kaplayan makyaj malzemeleri için de fazla ışıltı olmamalıdır. Sade ve mat renkler ilk önceliğiniz olmalıdır. Bu makyajı yaparken unutmamanız gereken genellikle resmi bir ortamda bulunacağınızdır. Dikkat çekmek için bilginizi ve çalışkanlığınızı kullanmanız yükselmeniz için size daha yardımcı olacaktır.

Ruj kullanımında ten renginize yakın olan rujları tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır. Kesinlikle açık ruj tonları tercih edilmemelidir. Eğer ruj yerine farklı bir malzeme kullanarak bu kısmı geçmek istiyorsanız dudak parlatıcılarını tercih edebilirsiniz. Bu makyajda önemli olan detay, gün içinde tekrar sizi uğraştırmayacak şekilde hazırlığın yapılmasıdır. İş temposu içinde akmalar ve bozulmalara karşı dikkatli bir şekilde ofis makyajı yapmalısınız.


Çantanızda Bulunması Gereken Makyaj Malzemeleri

Çalışan bir bayansanız ve bütün gününüz yoğun geçiyorsa çekmecede veya çantanızda mutlaka bulunması gereken makyaj malzemeleri vardır. Öncelikle çekmecenizde ayna bulunmalıdır, böylece ara sıra makyajınızı kontrol edebilirsiniz. Genellikle bir süre sonra yüzünüzde özellikle alın, burun ve çene bölgesinde yağlanma olacağından transparan pudra sizin en büyük yardımcınız olabilir. Transparan pudra ile yüzünüzde yağlanan ve parlayan bölgeleri kapatabilirsiniz. Aniden ortaya çıkan ve kötü bir görüntüye sebep olan sivilceler için de doğal kapatici sizin en büyük kurtarıcınız olabilir. Ayrıca makyaj kalıntılarını silmek için bir tane fırça ofisteki çekmecenizde bulunsun.

Beklenmedik durumlar için her zaman hazırlıklı olmak lazım, bundan dolayı makyaj çantanız her zaman yanınızda olsun. Son anda çıkan iş yemekleri veya toplantılar için pratik olarak yapacağınız makyaj, sizin kurtarıcınız olacaktır. İş sonrası çıkan zamansız planlar için çantanızda koyu bir krem, göz farı ve kırmızı veya bordo renkli ruj bulunmalıdır. Bu makyaj malzemeleri ile kısa sürede sadece alıcı bir makyaj yaparak güzelliğinizi ön plana çıkarabilirsiniz.


Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir