Nioli Yağı Nedir? Nioli Yağının Faydaları Nelerdir? 2022 Fiyatları

Nioli yağı, Hindistan cevizi yağı, hint yağı ve lavanta yağı gibi doğal bileşenlerin karışımıyla üretilen bir cilt bakım yağıdır. Bu yağın faydaları saymakla bitmez. Ciltte nemlendirici etkisiyle tanınan nioli yağı, saçların parlaklığına da katkı sağlar ve saçları besler. Ayrıca nioli yağı, ciltteki akne ve siyah noktaların azaltılmasına yardımcı olur ve tıkanmış gözenekleri açar. En önemli faydalarından biri de nioli yağının anti-enflamatuar özellikleri ile sıyrıkların iyileşmesine yardımcı olmasıdır. 2022 fiyatları ise, farklı markalar ve boyutlarda değişiklik göstermektedir. Ancak genellikle uygun fiyatlıdır ve faydaları düşünüldüğünde kesinlikle değerlidir. Nioli yağı, doğal bir cilt bakım ürünü arayanlar için harika bir seçenektir.

Nioli Yağı: Doğal Bir Şifa Kaynağı

Nioli yağı, özellikle Avustralya’nın yerli halkı olan Aborjinler tarafından yüzyıllar boyunca sağlık amaçlı kullanılan bir uçucu yağdır. Nioli ağacının yaprakları ve çiçeklerinden elde edilen bu yağ, çay ağacı yağına benzer birçok fayda sağlamaktadır. Cilt, saç, tırnak sağlığı ve pek çok rahatsızlık için şifa özelliği taşıyan nioli yağının kullanımı son zamanlarda özellikle kadın sağlığı açısından oldukça popüler hale gelmiştir.

Nioli Yağı Nedir?

Nioli yağı, Avustralya’da yetişen nioli ağacının (Melaleuca quinquenervia ) yaprakları veya çiçekleri damıtılarak veya preslenerek elde edilen bir uçucu yağdır. Çay ağacı ile akrabalığı bulunan nioli ağacı, hoş bir koku yerine daha ağır fakat ferahlatıcı bir kokuya sahiptir. Aborjinler tarafından yüzyıllar boyunca sağlık alanında kullanılan nioli yağının faydaları çay ağacı yağı ile benzerdir.

Nioli Yağının Faydaları

Nioli yağı, pek çok cilt, saç ve tırnak sorununun tedavisinde kullanılabildiği gibi aromaterapide de tercih edilir. Faydaları arasında enfeksiyonlara karşı etkililik, bağışıklık sistemi güçlendirme, solunum yolları enfeksiyonlarına karşı etkililik, kas ve eklem ağrılarına faydalı olma, sivilce tedavisi, vajinal kaşıntı ve mantar gibi cinsel sağlık sorunlarının tedavisi de yer almaktadır. Ayrıca nioli yağı, ağız yaraları, yaralar ve yanıklar, güçlü bir koku bastırıcısı ve nem küf gibi kötü kokuların giderilmesinde de kullanılabilir.

Nioli Yağı Nasıl Kullanılır?

Nioli yağı, buhar banyosu, ev temizliği, saç ve cilt bakımı ve masaj yağı gibi çeşitli şekillerde kullanılabilir. İdrar yolları enfeksiyonu, genital kaşıntı, genital mantar ve cinsel sağlık problemi olan kadınlar dahil pek çok rahatsızlık için nioli yağı kullanılabilir. Ayrıca nioli yağı, yaralara ve yanıklara karşı koruma sağlamak için de tercih edilebilir.

Nioli Yağının Zararları

Nioli yağı sadece yetişkinlerin kullanımına uygun olup, hamile ve emziren kadınların kullanmadan önce mutlaka uzman bir hekime danışması önerilir. Ayrıca nioli yağı, gözlere temas etmemelidir. Sindirim, mide ve bağırsak hastalıkları olanlar, karaciğer ve safra problemleri olanlar da nioli yağı kullanımından kaçınmalıdır.

Nioli Yağı Fiyatları 2022

2022 Nisan ayı itibariyle nioli yağı fiyatları bazı markalara göre şöyledir:

  • Hülya Kayhan – Art de Huile Nioli Uçucu Yağı : 10 Ml, 87,50 TL
  • Talya Nioli Uçucu Yağı : 10 Ml, 59,50 TL
  • Monoville Nioli Uçucu Yağı :10 Ml, 73,71 TL
  • PANLİFE Nioli Yağı : 15 ml, 80,88 TL

Nioli yağı, doğal bir şifa kaynağı olarak pek çok rahatsızlık için şifa özelliği taşır. Ancak kullanmadan önce uzman bir hekime danışmanız önerilir.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir