Mor Göz Makyajı

Mor göz makyajı, kadınların en sevdiği makyaj stillerinden biridir. Bu tarz makyajlar, mor tonlarının farklı tonlarının kullanıldığı harika bir göz makyajı görünümü elde etmenizi sağlar. Ayrıca, mor göz makyajı, herhangi bir kıyafete uyabilecek çok yönlü bir makyajdır. Eğer siz de gözlerinize farklı bir dokunuş katmak istiyorsanız, mor göz makyajını denemeyi düşünebilirsiniz. Mor göz makyajı için kullanabileceğiniz çok sayıda mor tonu ve farklı teknikler mevcuttur. Bu nedenle, stilinizi tamamen kişiselleştirmek için birçok seçeneğiniz var. Deneyin ve muhteşem görünün!

Mor Göz Makyajı

Günümüzde bayanların cilt bakımlarına aşırı derecede önem vermekte, tabi konu bir de makyaj oldu mu hassasiyet daha da artmakta. Teknolojinin gelişmesi ile makyaj teknikleri ve makyaj modelleri hakkında bilgi almak isteyen bayanlar hemen internetten araştırma yapmaktadırlar.

Mor Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Mor göz makyajı ve genel olarak diğer canlı tonlardaki renkleri kullanarak harika bir makyaj ile güzelliğinizi ön plana çıkarabilir, çevrenizdeki insanların dikkatini çekebilirsiniz. Aktif olarak siyah göz makyajını seven bayanların siyah göz kalemi ve eyeliner ile yaptıkları makyajda değişiklik yapıp mor göz makyajı yapmaları değişiklik sağlayacaktır. Daha seksi, daha anlamlı olan mor göz makyajı ile extra kalem çekerek mor dumanlı göz makyajı sizi farklı kılacağından emin olabilirsiniz.

Mor Göz Makyajı Çeşitleri

Mor göz makyajını anlatmadan önce, makyajınızın sağlıklı olması için mor tonlarına 3 farklı fara sahip olmanız gerektiğini mutlaka bilmeniz gerekir. Makyaja başladığınız zaman tonlama yapılırken çekici ve alımlı bir göz görüntüsü elde etmek için mutlaka değişik tonardaki renklerin bir araya getirilmesi sağlanmalıdır.

Mor Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Mor göz makyajına başladığınızda dikkat etmeniz gereken ilk kural 3 tondaki mor renklerden orta tonda olan ile başlamalısınız. Orta tondaki rengi göz kapağınızın üzerine yayarak sürmeniz gerekir. İşlemin devamında göz kapağınızın üst kısmına en açık tonu sürüyoruz ve son işlem olarak da göz kapaklarınızın alt kısımına en koyu rengi ile rötüş yapıyoruz.

Mor Göz Makyajıyla Birlikte Uygulanacak Diğer Tarz Çeşitleri

Göz kapaklarınıza yapacağınız makyaj işleminde daha alıcı ve daha dolu bakışlar için metalik tonlardaki renkleri de makyajınızın içerisine ekleyebilirsiniz. Büyük göz yapısına sahip olan bayanların makyaj işleminde beyaz yada simli göz kalemi ile gözün iç kısımlarına uygulama yaparak herkesi kendine hayran bırakmasına kaçınılmazdır. Kirpiklerin dip kısımlarına aşırı derecede fazla olmamak kaydı ile mürdün rengindeki farı uyguladıktan sonra, bunu da üzerine mat tonlardaki farı uygulamanız hem değişiklik hem de kalın bir kirpik görüntüsü kazanmasını sağlayacaktır.

Mor Göz Makyajı İçin Renk Seçimi

Eğer koyu tene sahip bir bayansanız mor renk makyajı yaparken ton olarak lila tonlarını seçmeniz ve aynı tonda kalemleri kullanmalısınız. Bu şekilde makyaj yaparak hem hafif bir makyaj görüntüsü elde ederken hem de çok tatlı bir görüntü elde edeceğinizden emin olabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir