Mide ekşimesine ne iyi gelir? Mide ekşimesine iyi gelen 5 yiyecek

 Mide ekşimesi, halk arasında oldukça yaygın olarak görülen göğüste ve göğüs kafesinin arkasında hissedilen yanma tarzında bir ağrıdır.Mide ekşimesini azaltıcı yönde bize fayda sağlayan 5 yiyecek & içeceği sizlerle paylaşmak istiyorum.

1. Yulaf ezmesi

Evet, yulaf ezmesi biraz sıkıcı, ama aynı zamanda onu mide ekşimesi için iyi bir seçim yapan da bu. Reflüsüz bir gün için bir kase yulaf yiyerek güne başlamanızı tavsiye ediyoruz.

2. Aloe Vera

Aloe vera jelinin cildiniz için iyi olduğunu biliyorsunuzdur, ancak mide yanmasını hafifletmek için aloe vera suyu içmeyi hiç düşündünüz mü? Evde kendi aloe vera smoothienizi yapabilirisniz.

3. Zencefil 

Mide rahatsızlığı için uzun zamandır doğal bir tedavi yöntemi olan zencefilin reflü için  de yararları var gibi görünüyor.

4. Maydanoz

Maydanoz, asırlardır mide rahatsızlığı için alışılmış bir tedavi olmuştur. Ve asit reflüsüne yardımcı olabileceğine dair bazı kanıtlar var.

5. Rezene

Rezene çayının yararları arasında mideye iyi geldiği de söylenmekte. Rezenenin sindiriminizi iyileştirebileceğine dair bazı kanıtlar var. PH değeri 6,9 olduğu için asit oranı da düşük.Umarım yazımızı faydalı bulmuşsunuzdur.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir