Mastürbasyon sivilce yapar mı?

Ergenlik dönemlerinde gençlerin en çok aklına takılan soru “mastürbasyon sivilce yapar mı?” sorusudur. Merak etmeyin, bu makale de cevabı bulacaksınız. En çok merak edilen soru olmasına rağmen hala net bir cevabı yoktur (şimdiye kadar). Bu nedenle her geçen gün “mastürbasyon sivilce yapar mı?” sorusu merak düzeyini arttırarak devam etmektedir. Aslında sivilce ile mastürbasyon arasında doğrudan bir etkileşim yoktur. Ancak arada çok ince bir çizgi olduğunu söylemekte yanlış olmaz. Özellikle ergenlik dönemindeki kadınlar veya erkekler bu soru üzerine oldukça kafa yormaktadır. Peki fazla mastürbasyon yapmak sivilce yapar mı?

Mastürbasyon sivilce yapar mı?

Sivilcelerin ergenlik döneminde gençlerde arttığını biliyoruz. Bu sivilcelerin artışını hem hormonsal hem de psikolojik nedenlere borçluyuz. Özellikle ergenlik dönemlerinde vücutta meydana gelen fiziksel değişimler yüzde veya sırtta sivilce çıkmasına neden olur. Psikolojik nedenleri arasında da stres ve gelecek kaygısı olduğunu söyleyebiliriz. Öte yandan ergenlik dönemindeki gençlerin merakı olan “mastürbasyon sivilce yapar mı?” sorusunu cevaplayalım.Mastürbasyon sivilce yapmaz ancak mastürbasyon esnasında vücutta ortaya çıkan sıvılar sivilce oluşumuna zemin hazırlar. Şöyle açıklayalım, mastürbasyon sırasında kan akış hızı artar, kalp daha hızlı çalışır ve ter bezleri daha fazla sıvı salgılarlar. Bu ter bezlerinin salgıladığı sıvıda yüksek oranda yağ ve diğer içerikler mevcuttur. Ortaya çıkan bu yağ, yüzde veya vücutta kalır ve açık gözenekleri doldurarak kapatır. Kapanan bu gözeneklerde zamanla sivilcelenme oluşur.

Mastürbasyon nasıl sivilce yapar? Mastürbasyon neden sivilce yapar?

Aradaki ince farkı kavradığınızı varsayıyoruz. Mastürbasyon esnasında vücut farklı semptomlar gösterir. Bu semptomlar sonucu sivilceler oluşabilir. Yani sivilce direkt olarak mastürbasyonla bağlantılı değildir. Mastürbasyonun sonuçlarıyla bağlantılı olarak oluşur. Bu bakımdan dolaylı olarak mastürbasyon sivilce yapar diyebiliriz. Bunun yanı sıra ergenlik döneminde hormonal değişikliklere bağlı olarak sivilcelerin çıkması doğal bir durumdur. Bunu engelleyemezsiniz. Ergenlik sonrası bu sivilceler yok olacaktır. Ancak geride bıraktığı sivilce izleri ve sivilce lekeleri için daha önce ele aldığımız bu yazımızı okuyabilirsiniz. Sivilce izleri ve sivilce lekeleri nasıl geçer?

Mastürbasyon sonuçlarının sivilce yapmaması için neler yapılabilir?

Mastürbasyon yaparken bir çok insan ellerini kullanır. Bu kadında da erkekte de aynıdır. Öncelikle el hijyenine çok dikkat etmelisiniz. Ayrıca tüm vücudun hijyeni için duş almanızı da tavsiye ediyoruz. Eğer duş almak istemezseniz yüzünüzü kesinlikle sabunla ve bol soğuk suyla yıkamalısınız. Öncesinde ellerinizi iyice temizlemiş olmayı ihmal etmeyin. Yüzünüzü temizledikten ve mastürbasyon yapmanın oluşturduğu yağdan arındırdıktan sonra korkmanıza gerek yok. Yüzünüzde mastürbasyona bağlı sivilce çıkmaz.

Sivilceniz varsa ve mastürbasyon yapmaktan kaynaklandığını düşünüyorsanız bu sivilce geçiren doğal yöntemi deneyin

Bir tutam pamuğa yarım limon sıkın ve üzerine gül suyu ekleyin. Gül suyu 2 yemek kaşığı olacak. Pamuğun bu bütün karışımı çekmesini bekleyin, tabi bu sırada karıştırmayı unutmayın. Pamuk tüm karışımı emdiğinde yüzünüze uygulanmaya hazır hale gelecektir.UygulanışıYüzünüzü 10 dk öncesinde sıcak suyla güzelce yıkayın. 10 dk sonrasında bu karışımı yüzünüzü silerek yanaklarınıza ve alın bölgesine uygulayın. Bir 10 dk daha yüzümüzde tuttuktan sonra yüzünüzü bu sefer soğuk suyla iyice durulayın. Elveda sivilceler ?Yorumlarınızı tek tek inceliyoruz. Yorum yapmayı unutmayın. Ayrıca yorumlarınız sizden sonraki okuyucular içinde çok önem taşımaktadır. Aşağıdaki yorum kısmından yorumlarınızı iletebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir