Kurumuş ve Çatlamış Elleri Nemlendirmek İçin 6 Öneri!

Kurumuş ve çatlamış elleri nemlendirmek ve eski haline getirmek için bir çok yöntem var. Fakat bu 6 öneriyi dikkatlice uygulayın. Çoğumuz için bir günlük çalışma ve düzenli el yıkamadan sonra ellerimizin aşırı kuru hissetmesi normaldir. En iyi nemlendiricimizi boşuna yatmadan önce uygulamaya çalışıyoruz – düzgün bir şekilde emilmesi için yeterli zamanı yok. Bu, ertesi sabah ellerinizin hala kuru ve yıpranmış olduğu anlamına gelir. Cebinizde nemlendiriciyle her yere gitmenin dışında size yardımcı olabilecek başka püf noktaları da var.Kızloji.com ellerinize kaybolan nemi ve pürüzsüzlüğü geri kazandırmak için kullanabileceğiniz 6 yol öneriyor.

1. Ayçiçek yağı ile yulafta ellerinizi ıslatın.

Ayçiçek yağı edilmiş kanıtlanmış için  hidrat ve Gençleştirmek kuru ve chafed cilt . Nemlendiricilerde bileşen olarak veya tek başına kullanılır ve cildi kurumadan koruma özelliğine sahiptir. Öte yandan, yulafın çok benzer yetenekleri vardır ve ikisinin kombinasyonu cildiniz için harikalar yaratabilir.Yapmanız gereken tek şey, biraz pişmiş veya çiğ yulaf ile birkaç damla ay çiçek yağı karıştırmak ve karışımı cildinize sürmektir. Bu özel yağı bulamazsanız, herhangi bir yağı kullanmamaya dikkat edin . Örneğin zeytinyağı, kuru eller için faydalı değil, zararlı olduğu bulunmuştur.

2. Çatlamış cilde az miktarda süper yapıştırıcı uygulayın.

Kurumuş ve çatlamış elleri nemlendirmek için bu tehlikeli gelebilir, ancak dermatologların yüzeysel kesikler ve çatlaklar üzerinde çalıştığını söylediği bir şey . Şimdi, yine de kullanımı konusunda dikkatli olmanız ve çok sık veya çok çatlamış cilde uygulamamanız gerekir. Daha fazla kurumasını önlemek için etkilenen bölgeye çok az miktarda yapıştırıcı uygulayabilirsiniz . Önce alanı temizlediğinizden ve yapıştırıcı kuruyana kadar çatlağı kapalı tuttuğunuzdan emin olun .

3. Saf bal uygulayın.

Kurumuş ve çatlamış elleri nemlendirmek için manuka balının bol miktarda antibakteriyel ve antioksidan özelliklere sahip olduğu bulunmuştur . Geleneksel yöntemle tüketmenin yanı sıra, yenileyebileceği için kuru ve tahriş olmuş cilde de uygulayabiliriz. Önce kuru olan alanı temizler ve dezenfekte eder ve ardından hasarlı dokuyu yeniden oluşturmaya başlamak için bağışıklık sistemini uyarır. Bu yüzden genellikle yanıkları tedavi etmek için kullanılır.

4. Petrol jeli sürün ve gece boyunca eldiven giyin.

Kurumuş ve çatlamış elleri nemlendirmek için vazelin gibi petrol jeli bazlı ürünler, cildimizi tedavi etmek ve nemlendirmek söz konusu olduğunda mutlak cankurtarandır. Yapabileceğiniz şey,  geceleri hasarlı ellerinize bol miktarda  vazelin sürmek ve bir çift pamuklu eldiven giymektir. Bu şekilde vazelinin elinizde kaldığından ve battaniyeniz tarafından emilmediğinden emin olursunuz. Eldivenlerin iyileştirici özellikleri yoktur, ancak sadece Vazelini dokunulmadan tutmak için kullanılırlar.

5. Bir avokado el maskesi oluşturun.

Avokadonun harika nemlendirme yetenekleri vardır ve birçok vitamin içerir. Yarım olgun avokadoyu 1 çay kaşığı hindistancevizi yağı, 1 çay kaşığı jojoba yağı ve yarım çay kaşığı limon suyuyla karıştırmak kuru ellerinizi kurtarabilir. Biraz yulaf ekleyerek karışımı daha da güçlendirebilirsiniz .Sen olabilir 10-15 dakika ellerinize maske uygulamak ve daha emilimi için bazı folyo ile örtün. 15 dakika geçtikten sonra maskeyi biraz ılık suyla temizleyebilir ve gerçekten güçlü bir losyon uygulayabilirsiniz.

6. B3 Vitamini içeren ürünleri seçin.

Ya B3 vitamini yönünden zengin yiyecekler tüketirsiniz ya da niasinamidiçeren cilt bakım ürünleri uygularsınız ve bu vitamin cildinizin nemini artıracaktır. Cildinizin daha pürüzsüz ve tonda olduğunu fark edeceksiniz. Ayrıca dermatologlar , B3’ün cildin bariyerini güçlendirmeye ve nemini daha uzun süre korumasına yardımcı olduğunu söylüyorlar . Elleriniz çok kuruysa, topikal kremleri denemeniz gerekebilir, ancak sonuçları birkaç hafta içinde görmeyi beklemelisiniz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir