Kronik rahatsızlığı olan 95 yaşındaki kadın koronavirüsü yendi

95 yaşındaki kronik rahatsızlığı olan bir kadın, güçlü bir mücadele sonucunda koronavirüsü yendi. Bu müthiş başarı, tüm Türkiye’de ve dünya genelinde takdirle karşılandı. İşte bu kadının hikayesi ve gösterdiği cesaret, vatandaşlarımıza koronavirüs salgınına karşı mücadele etmede ilham veriyor. Bu başarıyı kutladık ve daha fazla insanın virüsü yenebileceğine dair umutlarımızı artırıyoruz.

95 Yaşındaki Nine Koronavirüsü Yendi ve Taburcu Oldu

Test Sonucu Pozitif Çıktı

Bartın’a bağlı Gürpınar köyünde yaşayan 95 yaşındaki Fatma Ayan, 23 Eylül tarihinde hastaneye kaldırıldı. Koronavirüs testi pozitif çıkınca Bartın Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Ancak 13 günlük tedavi sonrasında sağlığına kavuşarak hastaneden taburcu edildi. Kızı Müesser Koç, annesinin koronavirüsü yenmelerine şaşırdıklarını ancak çok mutlu olduklarını belirtti.

Gençken Sağlıklı Beslendim

Koronavirüsü yendiğini söyleyen Fatma Ayan Nine, gençlik çağında sağlıklı besinler tüketerek beslendiğini belirtti. Kendisine hastanede çok ilgi gösterildiğini ve doktorların sayesinde sağlığına kavuştuğunu ifade eden Ayan, hastalığının ne olduğu konusunda bilgisi olmadığını sadece baş ağrısı şikayetiyle hastaneye gittiğini söyledi.

Annesine 15 Yıldır Bakıyor

Annesinin 15 yıldan beri bakımını üstlenen Müesser Koç, annesinin geçmişte 2 kere anjiyo, bir kere de felç geçirdiğini ve tansiyon rahatsızlığı bulunduğunu belirtti. Yaşının ileri olması ve kronik rahatsızlığı nedeniyle koronavirüsü yenmesine herkesin şaşırdığını ifade etti.

Bu haberde koronavirüsün insan yaşamını nasıl etkilediğine değinildi. Fatma Ayan Nine gibi yaşlı insanların koronavirüsü yenmesi umut verici bir haber olarak değerlendiriliyor. Ancak herkesin enfeksiyon kapma riski olduğu için maske takmak, sosyal mesafe kurallarına uymak ve hijyen kurallarına dikkat etmek hayati önem taşıyor.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Portobet Giriş