Kına Saçtan Nasıl Çıkar? Kına Saçtan Nasıl Akar?

Kına saçta kullanılan yaygın bir süsleme yöntemidir. Ancak kına zamanla saçtan çıkabilir veya akabilir. Bu durumda yapılması gereken işlem oldukça basittir. İlk olarak saçı iyice nemlendirmek gerekir. Daha sonra saçın üzerine zeytinyağı veya hindistan cevizi yağı sürülerek saçın nem dengesi korunabilir ve kına daha kolay çıkarılabilir. Ardından saç diplerinden uçlarına doğru hafifçe masaj yaparak kınayı saçtan çıkarabilirsiniz. Kınanın saçtan tamamen çıkması için saçı şampuanlayarak yıkamak da etkili bir yöntemdir. Böylece kına saçtan tamamen arınır ve sağlıklı saçlarınızla gününüzü devam ettirebilirsiniz.
Kültürümüzde özel bir yeri bulunan kına, saç ve cilt renklendirmede kullanılan tamamen bitkisel bir boyayıcı madde. Kınanın saçı yıpratmadan nemlendirdiği bilinmektedir. Ancak, kınanın saçtan çıkarılması istendiğinde doğal ve pratik yöntemleri bilmek büyük önem taşır.

Kına saçtan nasıl akar?

Kına saçtan nasıl akar ve nasıl çıkar soruları sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Bitkisel saç bakım yağları kullanarak kınayı saçtan çıkarmak mümkündür. Zeytinyağı, Hindistan cevizi yağı ve argan yağı gibi mineral yağlar kullanarak saçlara bakım yapılabilir ve kınanın akması için 3-4 uygulama gereklidir.

Limon suyu ile saçtan kına akıtmak da mümkündür. Limon suyu saç ve cilt rengini açan güçlü bir asitik özelliğe sahiptir. Taze sıkılmış limon suyu, steril suyla karıştırılıp saça uygulanarak ortalama 3-4 saat bekletildikten sonra şampuanla yıkanabilir.

Bal da limon suyu gibi saç ve cilt beyazlatıcısıdır ve kınanın akmasına olanak tanır. Bir miktar bal, suyla karıştırılarak saç dibine, köklerine ve tüm saça uygulanır ve 3-4 saat güneş altında bekletilir. İşlem 4-5 gün aralıklarla tekrarlanabilir.

Hint kınası saçtan çıkarmak istendiğinde limon suyu, elma sirkesi ve yoğurt karışımı kullanılabilir. Birer yemek kaşığı limon suyu, elma sirkesi ve yoğurt cam bir kasede karıştırılıp saça uygulanır ve 4-5 saat bekletilir.

Diş macunu da saçtan kınayı çıkarabilecek bir üründür ancak saçları yıpratabilir. Hidrojen peroksit kullanarak kınayı saçtan çıkarmak da mümkündür ancak saçlarınız zarar görebilir.

Kına saçtan ne zaman çıkar?

Kına, doğal yoldan saçtan çıkmak istendiğinde ortalama 3 ay içinde çıkar. Ancak yukarıda bahsedilen pratik yöntemler ile kına saçtan 4-5 günde çıkarılabilir. Kınanın saçtan çıkarılması sırasında saça özen gösterilerek saç bakım kremleri kullanılması, saçların nemlendirilmesi önemlidir.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Portobet Giriş