Karbon Peeling Nedir? Faydaları Nelerdir? Fiyatları 2022

Karbon peeling cilt bakımı için son derece etkili bir yöntemdir. Peeling işlemi esnasında karbon nedeniyle ciltte birikmiş kirler ve ölü hücreler cilt yüzeyinden atılır. Bunun sonucunda cilt daha temiz, pürüzsüz ve parlak bir görünüme kavuşur. Karbon peeling aynı zamanda cilt lekeleri, sivilce izleri ve derin kırışıklıkların giderilmesinde de etkilidir. 2022 yılı fiyatlarına gelince, bu fiyatlar genellikle uygulama yapılan bölgenin büyüklüğüne ve uygulama sayısına bağlı olarak değişmektedir. Ancak, genellikle diğer cilt bakım yöntemlerine göre daha uygun bir fiyata sahiptir. Eğer cilt bakımı için karbon peeling yöntemini düşünüyorsanız, doğru seçim olduğunu söyleyebiliriz.

Karbon Peeling Nedir? Faydaları ve Fiyatları 2022

Karbon peeling, cildin derinlemesine temizlenmesine yardımcı olan bir cilt bakım yöntemidir. Bu yöntem, deri altında ve üstünde biriken yağ tabakalarını temizleme özelliğiyle daha saf ve daha temiz bir cilt yapısına ulaşmanızı sağlar. Karbon peeling, son dönemlerin en gözde cilt bakım yöntemlerinden biridir ve sadece sivilceler değil akne, siyah noktalar, ince çizgiler gibi cilt sorunlarının tedavisinde de etkilidir.

Karbon Peeling Nedir?

Karbon peeling, cilt sorunları ile savaşmanın yanı sıra, cildin ölü derilerden arınmasına da yardımcı olur. Bu sayede cilt daha temiz, daha bakımlı ve daha canlı bir görünüme kavuşur. Yöntem, farklı cilt tipleri için uygun değildir, bu nedenle bir uzman tarafından cilt analizi yapılmalıdır. Koyu ten rengine sahip olanlar için lazer epilasyon yapılmasına ve diğer cilt sorunlarının tedavisinde de kullanılabilir.

Karbon Peeling Faydaları

Karbon peeling, cilt bakımında yeni bir çığır açan bir yöntemdir ve birden çok faydası vardır. Bunlardan bazıları şunlardır:

 • Cildin ölü derilerden arınmasına yardımcı olur. Bu sayede cilt daha temiz, daha bakımlı ve daha canlı bir görünüme kavuşur.
 • Deri sarkmalarını önler. Cilt sarkmaları büyük bir sorundur ve karbon peeling ile tamamen ortadan kalkabilir.
 • Büyük gözeneklerin sıkılaşmasına ve küçülmesine yardımcı olur. Özellikle cilt üzerinde büyük çukurlukları olan kişiler tarafından daha sık tercih edilmektedir.
 • Cildin yorgun görünümünü alır ve daha parlak görünmesine katkı sağlar.
 • İşlem sırasında anestezi, iğne ve diğer acı verici uygulamalar yapılmadığı için acısız ve zahmetsiz bir uygulamadır.
 • Kalıcı sonuçlar verir.
 • Uygulama çok kısa bir sürede tamamlanır. Bu nedenle kişiler normal yaşamlarına kısa sürede geri dönebilir.
 • Cilt lekelerini giderir.
 • İnce kırışıklıkları giderir.
 • Sivile izi, akne ve diğer tüm izleri yüz bölgesinden temizler.
 • Karbon peeling sonrası lazer epilasyon yapılabilir.

Karbon Peeling Nasıl Yapılır?

Karbon peeling nasıl yapılır? işlemin aşamaları şöyledir:

 • İlk olarak cilt analizi yapılır. Bu işlem için mutlaka uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.
 • Daha sonra cilt temizlenir. Cilt üzerinde makyaj kalıntıları gibi birikintilerin olmaması gerekir.
 • Cilt temizliği yapıldıktan sonra, Karbon sıvısı ile cilt tamamen kaplanır.
 • Belli bir süre cildin Karbon sıvısını emmesi beklenir.
 • Uygun süre tamamlandıktan sonra, uzman kişilerce lazer atışları başlatılır.

İşlem süresi oldukça kısadır. Karbon sıvısının cilt tarafından emilme süresi 15 ila 20 dakika sürmektedir. Diğer işlemler ise 15 dakika sürer. Kişiler yaklaşık yarım saat içinde Karbon peeling uygulaması yaptırabilirler. İşlemin seans sayısı cildin sorunlarına göre değişiklik gösterir; 6 ila 8 seans sürebilir.

Karbon Peeling Zararları

Karbon peeling zararları, deri altı yağ bezlerine işlem yapıldığı için cildin yağ dengesi bir süreliğine bozulabilir. İşlem sırasında ciltten ölü deriler arındırılır. Bu nedenle cilt üzerinde soyulmalar meydana gelebilir. Yine bir miktar yanma hissi ortaya çıkabilir. Ancak tüm bu durumlar kısa bir süre sonra ortadan kalkacaktır.

Karbon Peeling Fiyatları

Karbon peeling fiyatları, seans sayısına göre değişiklik göstermektedir. İşlemi yaptırmak isteyen kişiler, ilk olarak cilt analizi yaptırmalı ve cildin ihtiyaçlarına göre seans belirlenmelidir. Akabinde fiyat bilgisi almak mümkündür.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Portobet Giriş