Kadınlar için kalça sıkılaştırma programı ve basen inceltme

Kadınlar için kalça sıkılaştırma programı

Günümüzde bir çok kadın kalça sıkılaştırma programlarını sıkça takip ediyor ve hayatına sokmaya çalışıyor ancak verimli sonuç alamıyor.Bugün sizlere vereceğim kalça sıkılaştırma programı ile kalçanız dik ve sıkı bir görünüm alacak. Fazla kiloların neden olduğu kötü kalça görüntüsü ve basen bölgesinde oluşan selülitleri ortadan kaldıracak olan bu program sayesinde daha güzel ve daha sağlıklı bir yaşam ile tanışacaksınız.

Kalça sıkılaştırmak için yapılacak sporlar | Basenlere elveda

 • Tam squat hareketi:

Ayak parmak uçlarında eğilip kalkacağınız bu hareket ile basen bölgesi, baldır bölgesi ve kalça bölgesi muhteşem bir değişim geçirecek.Hareketi iki günde bir defa 3 set olacak şekilde yapıyoruz. 3/12 set olarak gerçekleştireceğiniz hareket ile basen bölgeniz ve kalça bölgeniz öyle bir sıkılaşacak ki 2-3 ay gibi kısa bir zamanda istediğiniz forma kavuşacaksınız.Her set 12 defa olmak üzere gerçekleştireceğiniz bu hareketi zorlamaya çalışmayın. İlk etapta kaç sefer yapabiliyorsanız yapın. Zamanla daha kolay bir hale gelecektir.

 • Bacak çekme hareketi:

Bu hareket sayesinde bel ile diz arasında olan bölgeyi aşırı ısınmaya maruz bırakacağız. Anında sonuç alabileceğiniz ender hareketlerden bir tanesidir.Az sonra aşağıda vereceğim formülü hazırlayıp içtikten sonra bu harekete girişiyoruz. Erisin yağlar… Harekete gelecek olursak, bir yere asılmanızı gerektiren bir hareket, asıldıktan sonra bacaklarınızı yerden kaldırıp birleştiriyoruz. Ardından karnımıza doğru çekiyoruz.Bu hareketi karnınız ve basenleriniz yanana kadar yapın. Zaten doğru yaparsanız basenlerinizin yanması 3 dakika sürmeyecektir bile. Hissedeceksiniz. Bu hareketi 2 günde bir tekrarlarsanız 3 ay içinde çok olumlu sonuçlar almış olacaksınız.

 • 3 Deyince zıplıyoruz:

Motivasyonunuz için karşınıza bir ayna alın. Boy  aynası olursa daha iyi olur. Bu hareketimiz bacak ve kalça kısmını sıkılaştırarak kaval kemiğinin  arkasındaki kasları da şekillendiriyor.Kalın bir bacak yapınız varsa bu hareket  ile istediğiniz pantolonların veya elbiselerin içine girebileceksiniz. Gelelim bu etkili hareketimizin yapılışına…Yerinizde koşuyormuş gibi hareketler sergileyeceksiniz. Bu esnada 3 e kadar sayıp 3 deyince olduğunuz yerde zıplayacaksınız. Bu kadar basit. Bu hareketi her gün 15 dakika kadar yapın. Değiştiğinizi arkadaşlarınızdan duyacaksınız.

 • Eller fora bacaklar yukarı:

Omuz ve kol kaslarımızı da çalıştıracağımız bu egzersizimiz de özellikle kalça ile basen arasındaki çizgileri şekillendireceğiz. İlk adım dik bir pozisyon almanızla başlıyor.Ardından elleri göğüs hizasında kırmadan ileri doğru avuç içleri birbirine bakacak şekilde birleştiriyoruz.Kinetik bir şekilde bir sol bacağımızı, bir sağ bacağımızı yukarı doğru kaldırıp indiriyoruz. Bu hareketi devamlı hareket halinde olarak yapmalısınız. Bacakları yukarı çapraz yani örneğin, sol bacağınızı kaldırıyorsanız sağ omzunuza doğru kaldıracağınızı unutmayın.Kalçanızın şekillendiğini ve içinizin rahatladığını buradan görüyor gibiyiz.

 • Kulaç atıp bacak çırpıyoruz:

Bu hareketimizde yere yüz üstü uzanmanız gerekiyor. Ardından kulaç atarmışcasına hareket yapıyoruz. Bu esnada da bacaklarımız boş mu duracak? Tabi ki hayır.Bacaklarınızı da dizinizle birlikte yukarı kaldırıp dümdüz bir pozisyona sokacaksınız ve bir sağ, bir sol olmak üzere yukarı aşağı yukarı aşağı hareketini yapacaksınız.Bu hareketle birlikte kalçanız baseniniz, baldırınız öyle bir incelecek ki içine giremediğiniz pantolonlar ve elbiseler tarih olacak. 3 Dakika boyunca her gün yapmanız yeterli olacaktır.Hareketler esnasında bacak ağrısı yaşarsanız geri dönüp “bacak ağrısı nasıl geçer?” başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.Bu hareketleri yaptıktan sonra iyice dinlenin ve her hareketin arasına en az 3’er dakika dinlenme süresi koyun. Aşağıda zaten haftalık bir planlama vereceğim. Kesinlikle uymaya özen gösterin.

Kadınlar için kalça sıkılaştırma diyet listesi

Yukarı da verdiğim spor hareketlerini yapmakla iş bitmiyor maalesef. Bizde hemen forma girmenizi isterdik ancak yukarıda verdiklerimiz bu sürecin  yalnızca %30’uydu. Üzüldüğünüzü görür gibiyim ancak mutlu olmanız için önce acı çekmeniz şart ?

Kalça sıkılaştırmak için yenilmesi gereken yiyecekler

 • Acı biber veya pulbiber: Baharatını da yeseniz normalini de yeseniz biber, metabolizma hızlandırıcı bir içerik barındırır. Bazik özelliği ile metabolizmanızı hızlandırarak yağ yakımını arttıran biber, kalça sıkılaştırmak isteyen kadınlar için birebir yenilmesi gereken bir gıdadır.
 • Yoğurt: Gece yatmadan önce tüketeceğiniz yoğurt ile hem huzurlu bir uyku uyursunuz hem de uyuyurken bile metabolizmanız yağ yakımına devam eder. Bir kase yoğurdun içerisine bir yarım limon sıkarsanız, hem yoğurdun hazmını kolaylaştırmış, hem de yağ yakımını x2 kat hızlandırmış olacaksınız.
 • Protein: Günlük öğünlerinize protein eklerseniz diğer yağları canınız çekmez. En çok protein  oranı da yumurta da vardır. Ama kaynatıp beyazını tüketin… Sarısı fena kilo yapar bizden söylemesi. Yumurta sevmiyorsanız protein bakımından zengin bir diğer başrolmüz ton balığıdır. Pulbiberli bir ton balığı salatısını günün  her saati tüketebilirsiniz. Yağsız tuzsuz olmasına özen gösterin.
 • Zencefil: Yemek yedikten sonra tüketeceğiniz zencefili aktarlarda ve marketlerde bulabilirsiniz. Zencefil kökünü kaynatıp içmeniz veya zencefil tüketmeniz metabolizmanızı %25 hızlandıracaktır. Böylece yukarda yapmanızı tavsiye ettiğimiz hareketleri yaparken %25 daha fazla verim alacaksınız.
 • Yeşilçay: Antioksidan özelliği ile vücudunuz için adeta bir güzellik detoxudur. Ayrıca yağ yakımını %20 arttıran yeşilçay, günde iki-üç defa tüketilmeye uygun bir besindir.
 • Tarçın: Bu her derde deva olan varlığı hayatınızın bir yerine sokun artık. Tarçın vücudun şeker dengelemesini yapar ve canınızın tatlı çekmesini önler. Tam 21 gün tarçın tüketip vücudunuza hiç bir şekilde şeker sokmazsanız şeker bağımlılığından kurtulursunuz ve yediğiniz yemeklerden daha çok zevk almaya başlarsınız.

Kalça sıkılaştırmanızı hızlandıracak karışım | Basenlerinizi de inceltecek

Öncelikle hayatınızı bu karışıma hazırlamalısınız. Şekeri, beyaz ekmeği, tuzu hayatınızdan çıkarmalısınız. EVET gelelim çok konuşulacak tarifimize…Önce bir maşrapa ayarlayın. Çünkü artık onunla yatıp kalkacaksınız. Bu maşrapaya suyu doldurun. Ağzına kadar dolmasın yarıdan biraz fazla olması kafi. İçerisine 3 dilim büyük salatalık dilimi doğrayıp atın. Bir tutam pulbiber, bir tutam da karabiber ekleyin.Bir çay kaşığı tarçını da ekledikten sonra iyice karıştırın. Sonra içimini kolaylaştırmak içerisine bir bütün limonu sıkın. İyice tekrar karıştırın. Güzel koksun diyorsanız kalça sıkılaştırıcı karışıma bir kaç tutam da nane yaprağı ekleyebilirsiniz.

Kalça sıkılaştırma programı

Pazartesi Tam squat hareketi 3×12
Salı Dinlenin  Yediklerinizi listeleyin ve öğünlerinizi sıkı tutun.
Çarşamba Kulaç atıp bacak çırpıyoruz 3 dakika
Perşembe 3 deyince zıplıyoruz 15 dakka
Cuma Bacak çekme hareketi Yanma hissedene kadar
Cumartesi Dinlenin  Yediklerinizi azaltın.
Pazar Eller fora bacaklar yukarı 10 dakika

İşte kalça sıkılaştırmak aslında bu kadar kolay. Günde 15 dakikanızı bu egzersizlere ayırarak sizde mükemmel bir fiziğe sahip olabilirsiniz.Yorum yapmayı ihmal etmeyin. Yorumlarınız sayesinde sizden sonraki okurlarımız daha çok bilgi sahibi olmaktadır. Ayrıca yorumlarınızı baz alarak bu makaleyi sürekli güncellemekteyiz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir