Kadının Erojen Bölgeleri

Çoğu erkek, yatakta üst düzey bir haz verip, partnerini tatmin etmek ister. İlişkide kadının, istenilen boyutta zevk alamaması, tatminsizliğe ve karşı tarafa karşı soğumaya yol açabilir. Ne yazık ki her kadını memnun etmek için geçerli ya da kanıtlanmış olan bir formül yoktur. Hareketleriniz ne kadar iyi olursa olsun, doğru yere dokunamıyorsanız işler istediğiniz yönde gitmeyebilir. Her zaman aynı şeyleri yapmak belli bir noktadan sonra sıkıcı hale gelebilir ve partneriniz bu durumdan sıkılabilir. Eşinizi yeni maceralara sürüklemek ve onun yeni zevk yollarını öğrenmek istiyorsanız yazının devamını okuyabilirsiniz.Kadın bedeninin belirli nokta ve bölgelerinde, zevk alma miktarı daha fazladır. Kadının Erojen Bölgeleri olarak da bilinen bu bölgeler, kadının uyarılma bölgeleri olarak da adlandırılmaktadır. Bu bölgelerde ve noktalarda yapılan küçük dokunuşlarla, şaşırtıcı derecede zevk almak kolaydır. Uzmanlardan gelen bilgiler ışığında bu bölgelerin nereler olduğunu ve uzmanlar tarafından yapılması tavsiye edilen hareketleri sizlerle paylaşıyoruz.

Kadının Erojen Bölgeleri Nerelerdir?

Saç Derisi

Kadınların kafasının üstündeki derinin dokunma duyusuna aşırı tepki veren sinirlerle yüklü olması, ön sevişmede onu mutlu edecek bir saç derisi masajını gerekli kılabilir. Saçlarını ve saç derisine uygulayacağınız küçük dokunuş ve masaj hareketleri ile onu mutlu edebilirsiniz. Kafa derisini doğru bir şekilde dokunduğunuz zaman, onun mutlu olmasını sağlayacak serotonin ve oksitosin gibi hormonların salgılarını artırmış olursunuz. Aynı zamanda beyne gelen damarlardaki kan akışı artmaktadır. Uzmanların önerdiği üzere, ön sevişme kısmında eşinizle öpüşürken ya da sarılırken, parmaklarınızı genişçe açıp, yavaşça saçları boyunca hafif parmak uçları hareketleri ile saç derisini okşayın. Kulaklarının arkasından başının arkasına doğru ellerinizi dolaştırıp, ön kısma yavaş hareketlerle gelin. Bu saç derisi masajı, onun üzerindeki gerginliği alır ve diğer uyarıcı faaliyetler için havaya sokar.

Kulakları

Kulaklar beyne zevk sinyalleri gönderen tonlarca küçük sinir ucu içeriyor olsalar da, günümüzde çok az dikkat çekiyorlar. Ön sevişme sırasında, kadınları teşvik etmek amacıyla kullanılan önemli bir erojen bölgedir. Kulak bölgesinde yavaş hareketler ve yumuşak dokunuşlarla partnerinize keyifli anlar yaşatabilirsiniz.Uzman Dr. Emily Morse, kulak erojen bölgesindeki uyarılmayı artırmak için şu tavsiyeyi vermekte; partnerinizin kulağının C-şeklindeki bölgesini parmak uçlarınızla veya dilinizle hafifçe dokunarak başlayın. Kulak kepçesi olarak tarif edilen kulağın dış kısmını hafifçe öpün veya hafifçe ağızda tutun ve dudaklarınızla masaj yapın. Eğer bu konuda iyi görünüyorsa, kulak bölgesinde diğer hareketlere başlamak için onay vermiş demektir. Gidişat olumlu yönde ise, hareketlerin hepsini bir arada yapabilir ve şaşırtıcı şekilde partnerinize zevk verebilirsiniz. Bu noktayı teşvik etmenin bir başka harika yolu da sestir. Düşük bir tonda ses verebilir, onu arzuyla delirtmek için kulak kanalına doğrudan (ama yumuşak bir şekilde) gönderilen boğuk bir fısıltı kullanabilirsiniz.

Dudakları

Dudaklar tüm erojen bölgelerden en fazla maruz kalan kısımlardır ve en ufak bir dokunuşa bile hassas olan bir ton sinir uçlarıyla (parmak uçlarımızdan 100 kat fazla) doludur. Onları uyarmak, kadının duygularını etkileyen ve beyni iyi hissettiren hormonların salıverilmesini sağlar. Bu yüzden öpüşme çiftler için çok önemli bir eylemdir. Yakınlığı geliştirir, çiftlerin bağlanmasına yardımcı olarak her iki tarafı da iyi hissettirir.Dudaklar öpüşme yoluyla en iyi şekilde uyarılıyor olsa da zevk verme şeklinize biraz çeşitlilik katmaktan korkmayın! Ağız kadının üzerine bastırılmamalıdır. Dudaklarınızı, dilini, dişlerini üst ve alt dudaklarını yalamak, oynamak ve okşamak için kullanın. Her seferinde kısa bir süre içinde, öpüşmeye biraz ara verin, daha fazla bilgi için eğilmeden önce, gözlerine bakıp nefesinizi tuttuğunuzda, yumuşak bir şekilde başparmağınızla dudaklarını çizin.

Boynu

Boyun, kadın erojen bölgeleri arasında çok duyarlı bir alandır ve aynı zamanda dokunma, yalama ve öpme için en seksi yerlerdendir. Bu bölgedeki cilt çok ince olduğu için, iyi hissettirmek çok fazla zaman almaz. Kadının boynuna doğru hafifçe nefes alıp verilmesi dahi bir kadının omurgasını titreştirir.Kadın tamamen uyarılmadan önce, uyarıcıya başlamak için harika bir erojen bölge olarak boyun belirtilmektedir. Saçlarını toplayıp, nabzını kontrol etmek için dokunduğunuz yere yakın, boynunun kenarında yumuşak, sıcak bir öpücük yerleştirin. Buradaki cilt özellikle ince olduğu için nefes dahi özellikle hissedilebilmektedir.

Meme Ucu

Erkekler meme ucuna yıllarca çok özel bir dikkat gösterdiyse de, az sayıdaki erkek, onları tam potansiyellerini kullanarak nasıl zevk vereceklerini bilmektedir. Yapılan bir araştırma, meme başı stimülasyonunun, beynin klitoris ve vajinaya dokunması gibi aynı bölgede işlenerek, kadın keyfinin kutsal üçlüsünün önemli bir parçası haline geldiğini gösteriyor.Partnerinizin göğsünü hafif bir şekilde elinizle masaj yaparken, ağzınızı meme başına yerleştirmeden önce, areolanın çevresini hafifçe gezinmek için parmaklarınızı veya dilinizi kullanın. Dudaklarınızı yumuşak bir şekilde kullanmayı deneyin ve üzerinde dilinizi ileri geri çalıştırın. En çok neyi sevdiğini belirlemek için vücudundaki ipuçlarına dikkat ederek, bölgeye masaj yapmak için dudaklarınızı ve dilinizi kullanın. Yalamaya ve emmeye ilaveten, titreşimlere karşı çok hassastırlar.

Aşağı Sırtı

İster uzun bir günün sonunda, isterse başka bir gün olsun, hiçbir kadın şehvetli sırt masajının gücüne direnemez. Arka kısım dokunma için olumlu tepki gösteren kaslar ve sinirler ile doludur ve sırtın küçük kısmı özellikle hassastır.Sinir uçlarıyla zengin olan kuyruk kemiğinin hemen üst kısmındaki sırt kısmı olan sakruma odaklanarak, onu dikkatle ovup okşayarak başlayın. Ardından, omurganın her iki tarafına masaj yapmak için baş parmaklarını kullanarak (ancak doğrudan üst üste değil), kalçanın hemen üstündeki alana dokunmaya başlayabilirsiniz. Bu manevra, kadında zevk duygunlarını harekete geçirmektedir. Bu hareket eşinizi rahatlatmakla kalmaz aynı zamanda pelvik bölgedeki kan akışını ve hassasiyetini arttırır.

Karnı

Birçok kadın, karın bölgesine güvensizlikle bakmaktadır, ancak aslında karın, gözardı edilmemesi gereken son derece erotik bir alandır. Bir kadının karın kasları vajinasına bağlıdır, bu nedenle bazı kadınlar temel egzersizlerini yaparken bile orgazm olabilirler. Bu kaslar ön sevişme sırasında hafifçe harekete geçirildiklerinde, önceden uyarılmalarını sağlar, bu da orgazmı kolaylaştırır. Ayrıca karnı ile kasığı arasındaki derinin gerginliği sinir uçlarıyla doludur ve cinsel organlara yakınlığı dolayısıyla, dokunuşa daha duyarlı hale getirir.Yavaş yavaş parmaklarınızı karnın üst kısmından başlayarak, karnı boyunca (göbeği ile kasığı arasında) okşayarak devam edin. Bu, karnındaki tüm bölgelere kan akışını teşvik eder. Dokunuşlarınızın daha aşağı ve daha yakın bölgelerine gelmesine izin verin, sonra parmaklarınızı tekrar yukarıya getirin. Bu beklenti, sizi daha aşağı gelmek için yalvarana kadar uyarılma oluşturacaktır.

Klitorisi

Klitoris, tek amacı kadın vücuduna zevk vermek için yaratılan tek parçadır. Bu kadar küçük bir alanda 8,000 sinir ucu bulunmaktadır. Her klitoris, dokunuşlara aynı tepkiyi vermeyebilir. Parmak uçlarındaki hafif basınç bile bazı kadınlar için fazla olabilirken, bazıları için yeterli gelmeyebilir.Klitorise hafifçe masaj yapmak için iki parmağınızı kullanın. Dairesel bir hareket kullanmayı deneyin veya yukarı ve aşağı hareketlerle de yukarı doğru kaldırın. Kadın için en iyi olanı görmek için farklı hız ve basınçta deney yapın.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Portobet Giriş