Kadın Hastalıkları ve Doğum

Kadın Hastalıkları ve Doğum


Memorial Hizmet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü geçmişten bugüne bakıldığında hastanemizin en çok tercih edilen bölümleri arasında yer almaktadır. Konusunda tecrübeli, bilimsel gelişmeleri ve yenilikleri yakından takip eden Kadın doğum hekimleri Kadın Hastalıkları ve doğum ile ilgili genel tanı, tedavi ve cerrahi hizmetleri, riskli ve normal gebeliklerin takibi,  doğum ve menopoz ve osteoporoz gibi konularda modern tıbbın tüm olanaklarıyla hizmet vermektedir. 

Genel Jinekoloji Hizmetleri

Ergenlikten başlayarak, menopoz dönemine kadar her yaştan kadının, tüm sağlık sorunlarının tanı, tedavi ve gerektiğinde cerrahisinin yapıldığı Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümünde, rutin kontroller ile önleyici hekimlik uygulamalarının başarıyla gerçekleştirildiği poliklinik hizmetleri verilmektedir.
Genel Jinekolojik Hizmetlerimiz;

 •  Rutin muayene ve periyodik kontroller 
 •  Ağrısız Doğum – Normal Doğum
 •  Sezeryan 
 •  Kısırlık Tedavisi 
 •  Gebelik Takibi ve İlgili Tüm Tetkikler
 •  Genital Estetik (labium  ve  vajina estetiği vs)
 •  Terapötik Küretaj
 •  Endometriozis (çikolata kisti) Tanı ve Tedavisi  
 •  Rahim ve Kist Ameliyatları
 •  İdrar Kaçırma Teşhis ve Tedavisi
 •  Genital (idrar kesesi,barsak vs) Bölde Sarkma Operasyonları
 •  Genital Siğil Teşhis ve Tedavisi
 •  PAP-Smear Testi
 •  Kolposkopi
 •  Jinekolojik Hastalıklar 
 •  Düşük Tehdidi ve Tedavisi 
 •  Menapoz Tedavisi 
 •  Doğum Kontrol Yöntemleri (Aile Planlaması) 
 •  Kanser Tanı ve Tedavisi 
 •  Yumurtalık Kistleri 
 •  Ağrılı Adet ve Adet Düzensizliklerinin  

Menopoz ve Osteoporoz Takipleri

Hastanemiz Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümlerinde kadınların menopoz dönemini sağlıklı ve rahat geçirebilmeleri için gerekli tedaviler gerçekleştirilmektedir. Menopoza bağlı gelişen osteoporoz (kemik erimesi) hastalığının önlenmesi, hastalar üzerindeki yıkımlarının en aza indirilmesi konusunda hekimlerimiz diğer branşlarla uyum içinde çalışmaktadır.

Jinekolojik Onkoloji Takipleri

Kadın vücudunda meydana gelen kanserlerin % 30 – 40 kadarı meme, rahim ve yumurtalık gibi genital organlardan çıkmaktadır. Rahim ağzı (serviks), rahim (endometriyum), yumurtalık (över) ile dış genital organ (vulva ve vajen) kanserleri jinekolojik kanserler olarak isimlendirilmektedir. Hizmet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum bölümümüzde kolposkopi, laporoskopik vb. işlemler yapılarak hastalığın erken teşhis ve tedavisi amaçlanmaktadır.

İnfertilite (kısırlık) Tanı ve Tedavisi

Günümüzde, doğurganlık çağındaki çiftlerin ortalama yüzde 10-15i çocuk sahibi olma konusunda bir takım zorluklarla karşılaşmakta ve ancak tedavi ile çocuk sahibi olabilmektedir. 

İnfertilite kadından, erkekten veya her ikisinden kaynaklanabilir. Kısırlığın tedavisi için öncelikle sorunun nerden kaynaklandığının doğru tespit edilmesi çok önemlidir. Kısırlık sebepleri arasında genel olarak birinci sırada araştırılması gereken erkeğin sperm kalitesinin uygun olup olmadığıdır. Daha sonra, kadında yumurtanın olup, olmadığı ve doğru çalışıp, çalışmadığıdır. Üçüncü olarak ise, yumurta ve spermin birleşmesini sağlayan kadın genital organları, sağlam ve rahim ile yumurtalıklar arasındaki geçişi sağlayan tüpler açık olup, olmama durumudur.

Memorial Hizmet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü` nde kısırlık tanıları için spermiyogram testleri, ultrasonografik incelemeler vs yapılmakta, tedavi yöntemleri olarak ise  aşılama, laparoskopik cerrahi uygulamaları dahil uygun tedavi yöntemleri başarı ile gerçekleştirilmektedir.

Normal ve Riskli Gebelik Takip Hizmetleri

Memorail Hizmet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü hekimleri tarafından Hamileliğin başladığı haftadan itibaren, doğuma kadar tüm anne adaylarının takipleri standart olarak ultrason cihazları ile gerçekletilmektedir. Tanıya yönelik yapılan rutin testler arasında ikili test, fetal ense kalınlığı ölçümü, üçlü test, dörtlü test,  şeker tarama testi, servikal uzunluk ölçümü, fetal monitörizasyon gibi incelemeler bulunmaktadır. Hamileliğin gelişimine göre normal, sezaryen veya epidural anestezi ile doğum seçenekleri de başarıyla gerçekleştirilmektedir.

Hastanemizde rahme kan taşıyan ve çocuğumuzun beslenmesini sağlayan rahim atardamarın görüntülenebilmesi için renkli doppler ultrasonografi uygulaması yapılabilmektedir. Bunun dışında günümüzdeki bilimsel gelişmelerin ışığında 3 boyutlu ultrasondan sonra bebeği ve gelişimini daha ayrıntılı inceleyebildiğimiz 4 boyutlu ultrason uygulamaları da hastanemizde yapılabilinmektedir. 3 boyutlu ultrason cihazlarıyla yapılan incelemeler ile anne rahmindeki bebeklerin hareketleri gecikmeli olarak görüntülenebilirken, 4 boyutlu ultrasonografi ile  bebeğin kaşlarını çatması, gülmesi, esnemesi,  parmak emmesi gibi hareketleri anlık ve hızlı bir şekilde izlenebilmektedir. Özellikle riskli ve çoğul gebeliklerin takibinde önemli olan bu uygulama günümüzde kişilerin bebeklerini anne karnındayken ayrıntılı görüntülemek istemeleri sonucunda da oldukça talep görmektedir.

Yüksek riskli gebeliklerin tanı, takip ve doğumları deneyimli Kadın Hastalıkları ve Doğum kadrolarımızın yanı sıra diğer branşların da desteği ile sürdürülmektedir. Bu gebeliklerin doğumlarında ise bebeklerimiz, yenilenen yeni doğan yoğun bakım ünitesi ve tecrübeli yoğun bakım ekibi ile özenle bakılmakta ve hayata tutunmaktadır.

Doğum

Memorial Hizmet Hastanesi`nde Doğum Yapmak Bir Ayrıcalıktır!
Memorial Hizmet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü de bu alanda İstanbul’da en çok tercih edilen merkezlerden biridir. Alanında uzman doktorları, uluslararası standartlardaki ameliyathane ve doğumhaneleri sayesinde her yıl binlerce bebek hayata Hizmet Hastanesi’nde merhaba demektedir. Ailelerin en değerli varlığı olan bebekler, tecrübeli Yeni Doğan Yoğun Bakım ekibi tarafından özenli bir bakım görmektedir.

Yolculuğa Hazır Mısınız? İlgili Bağlantılara Göz Atın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Portobet Giriş