Hangi Saç Rengi Bana Yakışır? Hangi Ten Rengine Hangi Saç Rengi Yakışır?

Hangi saç renginin size en uygun olduğunu merak ediyorsanız, ten renginiz çok önemlidir. Her ten rengine farklı saç renkleri uyum sağlar ve bu uyumu doğru hale getirmek için özenli olmak gerekir. Sıcak ten rengine sahip olanlar, parlak kestane, bal köpüğü ve kızıl tonlarını tercih etmelidirler. Soğuk ten rengine sahip olanlar ise platin sarısı, gri, mavi, mor ve kırmızı tonlarda saç renklerini tercih etmelidirler. Doğru saç rengini seçerek, doğal güzelliğinizi ortaya çıkarabilirsiniz.

Hangi Saç Rengi Bana Yakışır? Hangi Ten Rengine Hangi Saç Rengi Yakışır?

Kadınların bir çoğu, hatta hemen hemen hepsi saç rengini değiştirmeye bayılır. Saç rengi değiştikçe kendini yenilenmiş hisseder. Moda akımları ve mevsimler de bu değişime yön verir. Ayrıca sık sık dalgalanabilen psikoloji, en kısa ve en çabuk yoldan kuaför yoluna düşmeye neden olur.

Değişime karar verilen sonraki en zorlayıcı süreç ise; bana hangi renk yakışır sorusudur. Hızlı karar vermemek gerekse de; bazen günlerce bu soruyu kafanızda döndürdükten sonra, genelde kararsız olarak kuaför yolu tutulur. Aynı soru dakikalarca kuaförle tartıştıktan sonra, yeni saç rengine karar verilir. Kararı veren genelde kuaför olur. Sonuç 3 şekilde olabilir.

  1. Büyük hüsran ve ertesi gün saçınızı eski rengine döndürme isteği ( bazı durumlarda ertesi güne bile kalmayabilir)
  2. Eh iste biraz kullanırım, sonra değiştiririm
  3. Bu renk bana çok yakıştı, ölene kadar bu saç rengini kullanırım (bu karar olsa bile, bu süre en fazla 5 senedir)

Saç renginizi değiştirmeye karar verdiğinizde öncelikle kendi ten renginizi ve yüzünüzün özelliklerini tanımanız gerekmektedir. Kaşlarınızın ve gözlerinizin rengi, giymeyi sevdiğiniz renkler, şimdiki saç renginiz, makyaj yapma sıklığınız bir bütün olarak önem taşır.

İnsanlar vücutlarında melanin denen renk verici bir madde taşır. Melanin pigmentleri saç, göz ve ten renklerinden sorumludur. Aynı zamanda mevsime göre ten renginizin değişimine neden olur. Melanin; dağılımı, değişimi, şekilleri ve boyutları ise değişik ten renklerinin kaynağıdır.

Ten renginizi nasıl belirlersiniz?

Ten renginiz 3 şekilde olabilir. Sıcak, soğuk ve nötr… Ten renginizin sıcak mı soğuk mu olduğunu belirlemek için; kol bileğinizin iç tarafındaki damarlara gün ışığında bakmanız gerekir. Eğer damarlar yeşil görünüyorsa sıcak tonlu, mavi görünüyorsa soğuk tondasınızdır. Her ikisine de benzemiyorsa nötr tondasınızdır. Bu tip kişiler genelde esmerler ve koyu renkli tene sahiptirler. Tüm bunların yanında yüzünüzün altına beyaz bir t shirt koyduğunuzda ve gün ışığında aynaya baktığınızda , gördüğünüz renk altın gibiyse sıcak ten rengi, mavi ve kırmızı ya da al rengi yanaklara sahipseniz ten renginiz soğuktur.

Hangi Saç Rengi Kime Yakışır?

Ten rengi ile uyumlu olması gereken saç rengi uyum içinde olursa sizi daha havalı ve güzel görünmenizi sağlayacaktır.

Deriniz sarımtraksa, sıcak tonlar yönünde seçimler yap

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir