Göz Altındaki Yağ Bezeleri Nasıl Geçer? Etkili Maske Tarifleri

Göz altındaki yağ bezeleri, özellikle yaşın ilerlemesi ile ortaya çıkabilen bir sorundur ve görünümü rahatsızlık verici olabilir. Fakat endişelenmeyin, çeşitli etkili maske tarifleri ile bu problemden kurtulabilirsiniz. Göz altındaki yağ bezeleri nasıl geçebilir? Sizler için özenle seçilmiş etkili maske tarifleri ile göz altında biriken yağ bezelerinden kurtulmanın yollarını anlatacağız. Okumaya devam ederek sağlıklı, canlı ve pürüzsüz bir cildin tadını çıkarabilirsiniz.

Göz Altındaki Yağ Bezeleri Neden Olur?

Göz altındaki yağ bezeleri dengesiz ve düzensiz beslenme, genetik faktörler, sık sık yağlı yiyecekler ve tatlı tüketimi gibi faktörlerden kaynaklanabilir. Ayrıca birtakım metabolik rahatsızlıklar, gün içerisinde hareketsiz kalma, kıl kökü iltihabı, diyabet, karaciğer rahatsızlığı, kolesterol ve cildin aşırı miktarda sebum üretmesi de yağ bezesi oluşumunu hızlandırabilir.

Göz Altındaki Yağ Bezeleri Nasıl Geçer?

Göz altındaki yağ bezelerinden kurtulmak için yağlı et, peynir, çay, kahve gibi kolesterol yükseltici gıdalardan uzak durmalı, uykusuz kalmamaya özen göstermeli, stresli bir yaşam sürmemeli ve bol bol su tüketmelisiniz.

Bunlara ek olarak, göz çevresindeki yağ bezeleri için bitkisel çözümler deneyebilirsiniz:

Sarımsak

Yüksek kolesterolü düşüren ve yağ bezelerini tedavi eden sarımsak, kan basıncını düşürüyor ve yağ bezelerinin kısa bir süre içerisinde yok olmasını sağlıyor. Bir diş sarımsak ile bir tutam karanfili iyice ezip karıştırarak göz altındaki yağ bezelerinin üzerine sürebilirsiniz.

Elma Sirkesi

Elma sirkesi, yağ bezelerini yok ederek, cildi ölü hücrelerden arındıran ve toksinlerin cilt dışına atılmasına yardımcı olan bir çözümdür. Saf elma sirkesine bir parça pamuğu batırın ve bu pamuğu göz altındaki yağ bezelerinin üstüne sürün. 2 saat boyunca bekledikten sonra göz altınızı bol ılık su ile durulayın.

Soğan

Yüksek kolesterolü düşüren, içerisinde bulunan asidik madde sayesinde yağ bezeleri ile savaşan soğan cildin pürüzsüz bir görünüme kavuşmasına olanak tanıyor

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir