Göz Altı Kırışıklıkları Nasıl Geçer? Kesin Çözüm

Göz altı kırışıklıkları tamamen doğal bir yaşlanma sürecidir, ancak neden olduğu rahatsızlık hissi insanlar tarafından sıklıkla ele alınır. Genellikle stres, uykusuzluk, sağlıksız beslenme, sigara içmek gibi nedenlerden dolayı ortaya çıkar. Peki göz altı kırışıklıkları nasıl geçer? Kesin çözüm olarak klinik tedaviler, botoks ve estetik cerrahi önerebiliriz ama herbirinin yanında daha doğal ve zararsız olan evde uygulanabilecek tedavi yöntemleri de mevcuttur. Bunlar arasında uyku düzeneği kurmak, vitaminler tüketmek, domates ve salata yapılan maske uygulamak, çay torbası kompresi uygulamak ve daha pek çok natural yöntem bulunmaktadır. Göz altı kırışıklıklarından kurtulmanın yolu sizin elinizde!

Göz Altı Kırışıklıkları Nasıl Geçer?

Cildimizin en hassas noktalarından biri olan göz altı bölgesinde yaşımızın ilerlemesine bağlı olarak, ince çizgiler ve kırışıklıklar belirebiliyor. Kaz ayağı çizgileri olarak da isimlendirdiğimiz bu kırışıklıklar; yaptığımız onca makyaj, kullandığımız göz altı ve göz çevresi nemlendirici ve bakım kremlerine rağmen cildimize yerleşebiliyor.

Genellikle 30’lu yaşlarımıza girmemizle birlikte cildimizde beliren kırışıklıklar; oldukça can sıkıcı olabiliyor. Bu kırışıklıklara göz altı morlukları ve şişlikleri eşlik ettiğinde durum, bizi daha da zorlayabiliyor.

Yaşın ilerlemesiyle birlikte göz altı deri tabakasının elastikiyetini kaybetmesi, k

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir