Göbek eriten yoğurt kürü ile hızlı zayıflayın!

Göbek eriten yoğurt kürü ile hızlı ve sağlıklı bir şekilde zayıflamak mümkün! Yoğurt, probiyotik olarak da bilinen sağlıklı bakteriler içerir ve kilo kaybını destekler. Yoğurdun yanı sıra, zencefil, tarçın ve elma sirkesi gibi doğal malzemeler de kürün etkisini artırarak yağ yakımını hızlandırır. Bu kürü düzenli olarak uygulayarak, vücudunuzdaki fazla yağlardan kurtulabilir ve ideal kilonuza doğru adım adım ilerleyebilirsiniz. Göbek eriten yoğurt kürü ile zayıflamanın keyfini çıkarın!

Yoğurt Kürü Nedir?

Yoğurt kürü son zamanlarda çok popüler hale geldi ve obezitenin hızlı artışı insanların da kilo vermek için yeni yöntemler aramasına sebep oluyor. Yoğurt kürü, Türk mutfağının geleneksel ve eski lezzetlerinden biri olan yoğurt ile hazırlanır. Yoğurt yüksek kalsiyum oranına sahip, potasyum, çinko, manganez ve riboflavin açısından oldukça zengindir. Ayrıca yapılan araştırmalara göre yağ yakımını hızlandırır, zayıflamaya olan etkisi, sağlıklı ve tok tutan özelliği ile kilo vermek isteyenlerin gözdesi olmuştur.

Göbek Eriten Yoğurt Kürü Tarifi

Malzemeler:

  • 3 yemek kaşığı yarım yağlı yoğurt
  • Yarım limon suyu
  • 1 çay kaşığı kırmızı pul biber

Yapılışı: 3 malzemeyi verilen ölçülerle karıştırın ve gece yatmadan yarım saat önce yiyin.

Herkes Yoğurt Kürü Yapabilir mi?

Yoğurt kürleri uzun süredir diyet yapan bireylerde duran kilo kaybını hızlandırmak, metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlamak, vücutta yağ yakımını desteklemek ve ideal vücut ağırlığına ulaşmak için direnç göstererek gitmeyen son iki-üç kilogramı kaybetmek için sıklıkla tercih edilen yöntemlerden birisidir. Ancak bu tarifler uygulanmadan önce kişinin sağlık durumuna ve fiziksel özelliklerine dikkat edilmesi gerekmektedir. Yoğurt kürü uygulaması, yeni doğum yapmış anneler, çocuklar, Tip 1 diyabet hastaları, bebeği altı aydan küçük olup emziren anneler, gebe kadınlar, böbrek hastaları, anemi rahatsızlığı bulunanlar ve kanser tedavisi görenler tarafından uygulanmamalıdır.

Yoğurt Kürünün Zayıflatıcı Etkisi Var Mı?

Yoğurdun yağ yakıcı etkisinden dolayı eğer sağlıklı beslenmeye de dikkat edilirse gerçekten zayıflatıcı etkisi bulunmaktadır. Yoğurdun karın bölgesinde yağları yakmada etkili olduğu uzunca bir süredir bilinmektedir. Genelde hızlı zayıflama sağlıksız kabul ediliyor ama yoğurt ile yapıldığı zaman sağlıklı hale gelmiş oluyor. Yoğurt, içerdiği kalsiyum sayesinde vücutta yağ yakan enzim lipazın aktive olmasına yardımcı olarak yağ yakmayı sağlamaktadır. Ancak bu kürün çok uzun süre yapılmaması gerekmektedir.

Ne Kadar Süre Uygulamalı ve Ne Kadar Zamanda Bir Tekrarlanabiliyor?

Hazırlanan yoğurt kürlerinin uygulama süresi içerisindeki besinlere göre farklılık gösterebilmektedir ancak bu yoğurt kürlerinin dört günden fazla uygulanmaması daha doğru olmaktadır. Sağlıklı ve doğru sonuçların alınabilmesi için yoğurt kürünün üç gün tüketilmesi yeterli olacaktır. Bu kürler iki haftada bir tekrarlanabilir.

Yoğurt Kürüt İle Ortalama Kaç Kilo Veriliyor?

Bu kürler genelde hızlı kilo vermeyi sağlar. Ancak verilen kilolar kişinin metabolizma hızı ile doğru orantılıdır. Ayrıca kilo oranı ile doğru orantılı bulunmaktadır. 80-90 kilo civarı bir birey yoğurt kürü ile haftada üç veya dört kilo verebilirken daha zayıf yani 60-70 kilo civarı olanlar haftada bir veya iki kilo verebilir.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir