Genç Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır?

Genç gösteren makyaj, düzgün bir cilt tonu, tazelenmiş bir cilt ve canlı bir ifade ile gençliği yansıtır. Bu nedenle, doğru bir makyaj uygulaması ile genç ve dinamik bir görünüm elde etmek mümkündür. Genç gösteren makyaj yapmak için doğru ürünleri kullanmak gerekir. Cildinizi nemlendiren ve aydınlatan bir baz ürünü kullanarak işe başlayın. Daha sonra, cilt tonunu eşitlemek için bir fondöten uygulayın ve gözaltı morluklarını kapatmak için kapatıcı kullanın. Yüzünüzde doğal bir parlaklık elde etmek için bir allık veya bronzer kullanabilirsiniz. Gözleriniz için, parlak açık tonları tercih edebilir ve dudaklarınız için, canlı renkler kullanabilirsiniz. Tüm bu adımları takip ederek, genç gösteren bir makyaj uygulayabilirsiniz.

Genç Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır?


Makyaj, karakteristik yüz hatlarınızı belirginleştiren, yüz kusurlarını kapatan mükemmel bir rötuştur. Doğru, bilinçli ve dozunda yapıldığında harikalar yaratan bu işlem, aynı zamanda genç gösteren bir özelliğe de sahip. Çeşitli makyaj hileleriyle olduğunuzdan daha genç bir ifade yakalamanız mümkün. Tabii püf noktalarını bilirseniz…

 • Cildinizi Nemlendirin

  Tazelenmiş, gençleşmiş, hafiflemiş ve duru bir ifade istiyorsanız her şeyden önce makyaja hazır durumdaki temiz cildinizi, cilt tipinize uygun bir nemlendiriciyle nemlendirmelisiniz. Aksi takdirde cildiniz makyajı kusabilir; veya pul pul bir görünüm arz edebilir.

 • Sarımsı Tonlarda Fondöten Kullanın

  Fondöten kullanıyorsanız, cildi sıcak ve canlı gösteren sarımsı tonları tercih edin. Makyaj öncesi daha genç bir fon oluşturmuş olursunuz.

 • Likit, Krem veya Jel Ürünleri Kullanın

  Toz şeklindeki ürünler cildi daha katmanlı, ağır ve yaşlı gösterir. Likit, krem ve jel ürünleri tercih edin. Kremsi göz farları, krem aydınlatıcılar, krem allıklar tam size göre.

 • Kirpik Kıvırıcısı Kullanın

  Maskaradan önce kirpiklerinizi, kirpik kıvırıcıyla kıvırabilirsiniz. Yukarıya doğru bakan kıvrılmış kirpikler size daha genç, enerjik ve parlak bakışlar vadeder ve gözleriniz olduğundan da iri gözükür.

 • Kahve Tonlarındaki Göz Kalemi Kullanın

  Siyah göz kalemi yerine daha yumuşak kahve tonlarını tercih etmeniz, gözlerinizdeki ifadenin yumuşamasını sağlar. Bu da daha genç bir ifade demektir.

 • Pudra Kullanmayın

  Pudra kullanımı, ince çizgileri ve derin kırışıklıkları belli edeceğinden, pudra yerine daha yumuşak bazlı pata krem yahut fondöten kullanabilirsiniz. Eğer pudra kullanmak istiyorsanız da, daha şeffaf, ışığı yansıtan hafif formüllü bir pudra seçin.

 • Cildinizle Uyumlu Kapatıcı Kullanın

  Morluklarınızı ve kusurları kapatmak için tercih edeceğiniz kapatıcınızın tonuna dikkat edin. Cildinizle uyumlu bir ton yakalayın ki doğal dursun. Doğal duran bir makyaj, genç bir yüz ifadesinin de olmazsa olmazıdır.

 • Yumuşak Dokulu Kremsi Parlatıcılar Kullanın

  Özellikle şakakları ve elmacık kemiği hatlarını belirginleştiren ve yüze sıhhatli bir görünüm veren yumuşak dokulu kremsi parlatıcılardan kullanabilirsiniz.

 • Dudaklara Lipgloss Kullanın

  İlerleyen yaşla birlikte dudaklar da hacim kaybetmeye başlar. Dudakları daha dolgun gösterecek şeffaf yahut natürel tonlu lipgloslar ve doğal tonlu rujlar işinize yarayacaktır.

 • Kirpikleri Uzatın

  Kirpiklerinize kalın tabakalar halinde maskara uygulamayın; zira kirpikler kalınlaştıkça ağırlaşır ve daha düz durur. Kalınlaştırmaktan ziyade kirpikleri uzatacak formüle sahip rimellerle daha da genç bakışlar yakalayabilirsiniz.

 • Göz Farı için Kapatıcı Baz Kullanın

  Göz farında önce kapatıcı bir baz ürün kullanın ki, ince kırışıklıkların arasına dolan far, gözkapaklarınızı daha da yorgun ve ağırlaşmış göstermesin.

Burun Makyaj Hileleri


Eğer kemikli, kemerli yahut büyük bir burnunuz varsa, kontürleme işlemi uygulamak, burun hatlarınızı inceltecek ve küçültecektir. Bu işlemde öne çıkarmak istediğiniz bölümleri aydınlık; saklamak istediğiniz bölgeleri ise koyu tutmalısınız. Yüzünüzden iki ton koyu bir fondöteni burnunuzun iki yanına boylu boyunca çizgi halinde çekin. Daha sonra bu koyulukları parmağınızla dağıtarak yumuşatın. Ardından daha açık tonda bir fondötenle burnunuzun sırt kısmını vurgulayın ve tekrar iki fondöteni birbirine karıştırarak hatları yumuşatın. Her iki tondaki fondötenin de mat olmasına dikkat edin.


Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Portobet Giriş