Gece yatmadan önce bir kase yoğurt yemek zayıflatır mı?

Gece yatmadan önce tüketilen bir kase yoğurt, vücuda yararlı probiyotikler ve protein sağlayarak tokluk hissi verir ve metabolizmayı hızlandırabilir. Ancak, tek başına yoğurt tüketimi diyetinize yeterli değildir ve diğer besin gruplarına da dikkat etmeniz gerekmektedir. Kilo vermek için hedeflenen düşük kalorili bir diyetle birlikte egzersiz yapmak önemlidir. Düzenli bir yaşam tarzı sürdürerek, sağlıklı kilo verme hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilirsiniz.
Gece Yatmadan Önce Yoğurt Yemek – Kilo Verdirir mi?

Hazır yiyeceklerin ilgi gördüğü günümüzde kilo problemi yaşayan kişi sayısı bir hayli fazladır. Kilosundan memnun olmayan kişiler, diyet listelerine çeşitli kürleri ekleyerek daha hızlı kilo vermeyi hedeflemektedirler. Bu kürlerden biri olan gece yatmadan önce yoğurt kürü son derece etkilidir. Ancak, gece ansızın gelen atıştırma isteğini ortadan kaldıran yoğurt, gereğinden fazla tüketildiğinde beklenen faydayı sağlamayabilir.

Gece Yatmadan Önce Yoğurt Yemek Faydalı mı?

Kalsiyum kaynağı olan ve içeriğinde C, B12, potasyum gibi vitaminler bulunan yoğurt, sağlıklı yaşam sürdürmede çok önemlidir. Aklınıza takılan gece yatmadan önce yoğurt yemek faydalı mı sorusunun cevabını haberimizde bulabileceksiniz. Bu sayede, doğru miktar ve zamanda tüketeceğiniz yoğurt ile hedeflediğiniz faydayı sağlayabileceksiniz. Yoğurdun içeriğinde triptofan bulunmaktadır. Bir tür amino asit olan triptofan, rahatlatarak uykuya rahat bir şekilde geçmeyi sağlamaktadır. Özellikle geceleri uyumadan önce tüketilen yoğurt, gece boyu daha konforlu uyumaya yardımcı olmaktadır. Bununla beraber, gece yatmadan önce yoğurt yemenin faydaları şu şekildedir:

– Mideyi rahatlatır
– Kas kaybının önüne geçer
– Sindirim sistemi sorunlarını kısa sürede çözer
– Düşük kalorili olduğu için kilo problemi yaratmaz

Gece Yatmadan Önce Yoğurt Kürü

Gece yatmadan önce yoğurt kürü tüketmek, istenmeyen yağlardan kurtulmayı sağlamaktadır. Özellikle göbek bölgesindeki yağlardan şikâyetçi olan kişiler, yoğurt kürüne büyük ilgi göstermektedirler. Sizlerde göbek ve bel bölgenizdeki yağlardan kurtulmak istiyorsanız, aşağıda tarifi verilen yoğurt kürlerinden deneyebilir ve ideal görünüme kavuşabilirsiniz.

Limon – Yoğurt – Pul Biber Kürü

Bu küre en az iki hafta devam edilmesi gerekmektedir. Bu nedenle, ilk birkaç gün deneyerek fayda sağlamadı düşüncesi ile kürü yarıda bırakmamalısınız. Özellikle göbek bölgesindeki yağları eriten kür için 3 yemek kaşığı yoğurt, yarım limon suyu ve bir çay kaşığı kadar pul biber gerekmektedir. Malzemeleri bir kasede karıştırarak gece yatmadan ortalama 30 dakika önce tüketebilirsiniz. Bu kür basur hastalığı olanlara, hamilelere ve emziren annelere önerilmemektedir.

Limon – Yoğurt – Zerdeçal – Zencefil Kürü

Birçok kişi tarafından tercih edilen bir diğer yoğurt kürü içerisinde zencefil ve zerdeçal bulunmaktadır

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir