Eşek Sütü Sabunu Cilde Faydaları Nelerdir? 2022 Fiyatları

Eşek sütü sabunu, cilt bakımı için son yılların en popüler ürünlerinden biri haline gelmiştir. Eşek sütü, cilt bakımı için doğal bir bileşendir ve içerisindeki vitaminler, mineraller ve proteinler sayesinde cildinizin sağlıklı ve parlak görünmesine yardımcı olur. Eşek sütü sabunu, aynı zamanda ciltteki yaşlanma belirtilerini azaltır, sivilce oluşumunu engeller ve cildin nem dengesini korur.

Eşek sütü sabunu kullanımı son derece basittir ve günlük olarak kullanılabilmektedir. Sabun, cildi temizlerken aynı zamanda besler ve yeniler. Ciltteki ölü hücreleri ve kirleri temizleyerek cildin daha genç ve canlı görünmesine yardımcı olur.

Eşek sütü sabunu fiyatları ürünün kalitesine, markasına ve içeriğine bağlı olarak değişebilir. Fiyat aralığı genel olarak 20-50 TL arasında değişebilmektedir. Fakat dikkat etmeniz gereken ürünün içeriklerine ve markasına dikkat etmenizdir. Özellikle içerisinde asitler bulunan sabunlardan uzak durmanız önerilir. Sonrasında cildinizde tahriş meydana gelebilir.

Sonuç olarak eşek sütü sabunu, cilt bakımı rutininize ekleyebileceğiniz doğal ve etkili bir üründür. Cildinizin daha sağlıklı, canlı ve parlak görünmesine yardımcı olabilir. Eşek sütü sabunu kullanırken bir süre ek kullandığınız ürünleri kesip sadece eşek sütü sabunu kullanmanızı onerebiliriz.

Eşek Sütü Sabunu Cilde Faydaları Nelerdir? 2022 Fiyatları

Anne sütünden sonra en şifalı besinlerden biri de eşek sütüdür. Eşek sütünün tarihi oldukça eskiye dayanır. Üstelik faydaları sadece vücut için değil, aynı zamanda da cilt için de oldukça fazladır. Eski dönemlere baktığımızda kadınlar güzelleşmek için ciltlerini eşek sütü ile yıkamakta idi. Son dönemlerde yine gün ışığına çıkan eşek sütü, kozmetik alanlarda kullanılmaktadır. Cilt kremlerinden makyaj malzemelerine kadar, pek çok alanda kullanılan eşek sütü, sabun formunda da raflarda yerini almıştır. Eşek sütü sabununun şifaları saymakla bitmeyecek kadar fazladır. Hatta bazı ünlü isimler, gençliklerinin formülü olarak eşek sütü sabununu göstermektedirler.

Eşek Sütünün Cilde Faydaları

  • Eşek sütü içerisinde magnezyum barındırır. Dolayısı ile cilt her zamankinden daha dinç ve daha genç bir görünüme kavuşur.
  • Sabun içerdiği kalsiyumlar sayesinde, cildin daha parlak görünmesini ve zamanla oluşan matlığın ortadan kalkmasını sağlar. Yaşlı görünümü tamamen ortadan kaldırır.
  • İçerdiği fosfor sayesinde cilt hücrelerinin yeniden yapılanmasını sağlar. Cilt sorunları ile savaşır. Özellikle siyah nokta ve akne gibi olumsuz durumları tamamen ortadan kaldırır.
  • Cilt üzerinde oluşan kahverengi lekeleri ve bölgesel kararmaları yok eder. Geniş gözeneklerin sıkılaşmasını sağlayarak, daha taze ve daha sağlıklı bir cilt görünümü kazandırır.
  • Deri altında biriken yağ tabakasını, temizler. Düzenli kullanım sonucu, cildin tüm katmanlarını temizleyerek daha ferah bir cilt yapısına ulaşmanıza yardımcı olur.
  • Cildin nemlenmesini sağlar. Özellikle kuru ciltler için harika bir temizlik ürünüdür.
  • Eşek sütü sabunu, doğal peeling özelliğine sahiptir. Sadece kozmetik alanında değil, bazı deri rahatsızlıklarının yayılmasını önlemek için de kullanılır. Öreğin; egzama, mantar ve sedef gibi cilt hastalıklarının diğer bölgelere yayılmasını önleyerek, ufalmalarını sağlar.
  • Eşek sütü sabunu sadece cilt üzerinde değil, saçlarda da kullanılır. Yani saçların daha dolgun, ipeksi ve daha parlak görünmesini sağlar. Saç derisinin derinlemesine temizliğini yaparak, erken yağlanmaların önüne geçer. Saç dökülmeleri ve bazı saç hastalıklarını tedavi eder. Saçl

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir