GARDASIL 9 IM ENJEKSIYONLUK SUSPANSIYON (1 ENJEKTOR)

GARDASIL 9 IM ENJEKSIYONLUK SUSPANSIYON, HPV virüslerine karşı koruma sağlamak amacıyla geliştirilmiş bir aşıdır. Cinsel yolla bulaşan HPV virüsleri, rahim ağzı kanseri, anüs kanseri ve genital siğiller gibi ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir. GARDASIL 9, HPV virüslerinin en yaygın 9 tipine karşı koruma sağlayarak, bu sağlık sorunlarının oluşmasını önlemeye yardımcı olur. Bir enjektör içinde sunulan bu aşı, doktorunuzun önerisi üzerine ve reçetesine uygun şekilde kullanılmalıdır. Sağlığınıza özen göstermek ve HPV virüslerine karşı korunmak için GARDASIL 9 IM ENJEKSIYONLUK SUSPANSIYON’u düzenli olarak kullanabilirsiniz.

Sağlık Sistemi tarafından karşılanmayan GARDASIL aşısı, papillomavirüsü (insan tipi 6, 11, 16, 18, 31, 33, 45, 52, 58) enfeksiyonuyla savaşmak için kullanılan bir aşıdır. Bu aşının SGK tarafından ödenmediğini bilmelisiniz. Bu nedenle, aşıyı almak istiyorsanız, kendiniz ödemelisiniz. Bu, hem ayakta tedavi hem de yatarak tedavi için geçerlidir.

GARDASIL aşısı hakkında özet bilgiler ve kullanım talimatları şunlardır:

– GARDASIL, papillomavirüs enfeksiyonlarına karşı korunmak için kullanılır.
– Aşının kullanmadan önce dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu nedenle, kullanmadan önce doktorunuza danışmanız önerilir.
– GARDASIL sadece enjeksiyon olarak kullanılabilir.
– Aşının yan etkileri arasında baş ağrısı, baş dönmesi, kas ağrısı, halsizlik, ateş ve kusma gibi belirtiler yer alabilir.
– Aşı, 2-3 ay boyunca buzdolabında saklanabilir.

GARDASIL aşısı, papillomavirüs enfeksiyonuna karşı etkin bir koruma sağlar ve cinsel yolla bulaşan bu enfeksiyonlar nedeniyle ortaya çıkan kanser ve diğer ciddi hastalıkların önlenmesine yardımcı olur.

Aşının bileşenleri arasında insan papilloma virüs aşısı da yer almaktadır. GARDASIL’ın ATS sınıfı, sistemik kullanım için antienfektif preparatlar kategorisinde yer alır. Aynı zamanda J07B ve J07BM alt kategorilerine de dahildir.

GARDASIL aşısının barkodu 8699636951262’dir ve fiyat koruması bulunmayan bir üründür. Firma adı ise Merck Sharp Dohme İlaçlar LTD. ŞTİ.’dir. Bu ilaç Hollandadaki bir üretim ve ithalat kaynağından gelmektedir.

Sonuç olarak, GARDASIL aşısı, hem kadınlar hem de erkekler için enfeksiyon riskini azaltmaya yardımcı olabilecek bir aşıdır. Ancak, aşının SGK tarafından ödenmediğini hatırlamanız önemlidir. Bu nedenle, aşıyı almak istiyorsanız, ödemenizi kendiniz yapmanız gerekmektedir.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Portobet Giriş