Fito Krem Nedir Nasıl Kullanılır?

Fito krem, ciltteki zor iyileşen yaraların tedavisinde kullanılan bir tür kremdir. Piyasada adı sıkça duyulan ve çok kullanılan bu krem, doktorlar tarafından da reçetelere yazılarak hastalara önerilen bu özel krem, bazı önemli cilt hastalıklarının tedavisinde de etkili şekilde kullanılmaktadır. Reçete ile satışı yapılan ilacın etken maddesi, Triticum vulgare sulu ekstresi, Etilenglikol monofenil eter’dir.Önemli organ yaraları ve cilt üzerinde oluşan yaraların tedavisinde kullanılan bir krem türüdür Fito Krem. İçeriğindeki etken maddesi ile kısa sürede yaraların iyileşmesini sağlayan krem, sedef, egzama gibi önemli cilt hastalıklarının da belirtilerinin hafiflemesinde etkili şekilde kullanılabiliyor.Fito krem, doz olarak mutlaka doktorun belirttiği dozda kullanılmalıdır. Bu dozun dışında kullanımı hastaya zarar verebilir, ya da etki görmemesine neden olabilir. Kremi uygulama bölgesine sürmeden önce bölgenin temiz ve kuru olduğundan emin olun. İlaçtan bir miktar spatül yardımı ile alıp uygulama bölgesinin üzerini kaplayacak şekilde sürün.Daha sonra parmak uçlarınız ile masaj yaparak kremi uygulama bölgesine yedirin ve üzerini temiz bir gazlı bez ile sarın. Bu şekilde akşamdan sabaha kadar bekletip yaranın yumuşamasını sağlayabilirsiniz. Fito krem kullananlar ilaç hakkındaki yorumlarında gazlı bez uygulaması iyi sonuç aldıklarının altını çizmişlerdir.

Fito Krem Ne İşe Yarar

Fito Krem, zor iyileşen vücut yaraları için kullanılan bir krem türüdür. Cildin tazelenmesi, cilt hücrelerinin yenilenmesi, yanık ve yaraların çabuk iyileşmesini sağlayan bu krem aynı zamanda egzama ve sedef hastalıklarının cilt üzerindeki etkilerini de hafifletir.Bu hastalıkların neden olduğu cilt yaraları, kızarıklıklar ve lekelerin üzerine düzenli olarak uygulandığında iyileşme ve düzelme sağlar. Ayrıca yatalak hastaların sürekli yatmalarından kaynaklanan büyüklü küçüklü yaraların tedavisinde Fito Krem kullanılabilir.Yaraların üzerine dikkatlice sürülen bu krem, yaraların iyileşmesi ve leke kalmamasını sağlar. Kış aylarında ya da rüzgarlı havalarda soğuktan kaynaklanan ellerdeki çatlakların tedavisinde de bu krem kullanılabilir.Düzenli uygulama ile çatlakların tedavi edilmesini sağlar ve yeniden oluşmasını engeller. Gebelik döneminde alınan kilolar ya da ani kilo alıp verme nedeni ile vücudun bazı yerlerinde çatlaklar oluşur. Bu çatlakların yok edilmesi için Fito krem kullanılabilir.Doğum sonrası sürekli bebeklerin emmesinden kaynaklanan meme başlarında oluşan çatlaklar için de bu özel krem kullanılabilir. Hamilelik ya da emzirme döneminde mutlaka doktor kontrolünde alınması gereken Fito kremin dozu bu özel dönemlere göre ayarlanabilir.Belli bir yaştan sonra yaşlılık nedeni ile cilt dokusundaki yenilenme yavaşlar. Bu yavaşlık sonucunda ortaya çıkan lekeler ve kızarıklıklar için Fito Krem kullanılabilir. Farklı kozmetik ürünler nedeni ile kaynaklanan kızarıklık, pul pul dökülme ya da kaşıntı için Fito Krem kullanılabilir. Fito krem nedir ne için kullanılır sorusuna kısaca yanıt verdikten sonra ilaç içinde yer alan prospektüs hakkında da kısa bilgilere değinmek istiyoruz.

Fito Krem Prospektüs

Fito Krem prospektüsünde ilacın kullanımı ve içeriği hakkında önemli bilgiler yer almaktadır. Prospektüste yer alan önemli başlıklar;

  • Fito nedir ve ne için kullanılır?
  • Fito kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler
  • Fito nasıl kullanılır?
  • Olası yan etkiler nelerdir?
  • Fito’nun saklanması, olarak sıralanmıştır.

İlk defa bu kremi kullanacak olanlar mutlaka bu kullanma talimatlarını okumalı, verilen bilgilere dikkat etmelidir. Kremin kullanılmasının ardından yan etkilerin ortaya çıkıp çıkmadığına dikkat etmek, her hangi bir yan etki ortaya çıktığında doktora başvurmak gerekir.

Fito Krem Fiyatı

Yaralar ve önemli cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılabilen bir tür krem olan Fito krem, eczanelerde reçete ile satılır. 40 gramlık ambalajlarında satılan fito krem ne kadar diye soracak olursanız, eczane fiyatı şu an 11,90 TL civarındadır. Bu fiyat tüm Türkiye genelinde geçerli olup genel uygulama fiyatıdır. Eczanelerin ya da ilacı satan yerlerin ilaç fiyatı konusunda indirim ya da zam yapma hakkı kendine saklıdır.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir