Exoderil krem vajinaya, yüze sürülür mü? Ne işe yarar?

Exoderil krem, mantar enfeksiyonuna karşı kullanılan bir ilaçtır ve genellikle tırnak ve deri mantarı tedavisinde kullanılır. Bu kremin vajina ve yüz gibi hassas bölgelere kullanılmaması önerilir. Exoderil krem, enfeksiyonun neden olduğu kaşıntı, tahriş ve diğer semptomların tedavisinde etkilidir. Kullanmadan önce, her zaman doktorunuzla danışın ve talimatları doğru bir şekilde izleyin.
Exoderil Krem Nedir ve Ne İşe Yarar?

Mantar sorununun cilt yüzeyinde büyümesini engelleyen Exoderil krem, belirli bölgelerde görülen mantar hastalığının etkilerini azaltmaktadır. Pul pul bir görünüm ortaya çıkaran mantar hastalığı el, ayak, tırnak, bacak, kol ve vücudun bazı bölgelerinde kızarıklığa neden olmaktadır. Exoderil krem bu kızarıklığı kısa sürede azaltmaktadır.

Exoderil krem, etken maddesi Exoderil Naftifin Hidroklorür olan bir mantar kremidir. Reçeteli satılan kremin hem 15 gr hem de 30 gr tüp formu mevcuttur. Exoderil krem mantar dışında egzamaya bağlı iltihaplı durumlarda da kullanılmaktadır. Meme altı, kol altı ve testislerde oluşan mantar etkilerini azaltmaktadır. Ancak Exoderil kremin çok dikkatli kullanılması önerilmektedir. Doktorun tavsiyesine göre kullanılması gereken kremin etkisi oldukça yüksektir.

Exoderil Krem Nasıl Kullanılır?

Exoderil krem nasıl kullanılır dikkat edilmelidir. Gerekenden fazla ya da az kullanım istenen sonuçları maalesef vermez. Doktorunuz veya eczacınız bir kullanım önerisinde bulunduysa bu öneriye göre kremi kullanmalısınız. Harici olarak kullanılan kremi cildinize ya da tırnaklarınıza sürebilirsiniz. Ancak öncesinde ilgili bölge ılık su ile yıkanarak kurulanmalıdır.

Daha sonra günde bir defa gece yatmadan önce nohut büyüklüğünde krem sorunlu bölgeye sürülmelidir. Tırnakta meydana gelen bir sorun için kullanılacağı zaman tırnağın dip kısmından kesilmesi önerilmektedir. Daha sonra krem tırnağa sürülerek üzeri bantla kapatılmalıdır. Tırnaklara da günde bir kere gece yatmadan önce sürülmelidir. Kremin tedavi süresi hastalığa göre değişiklik göstermektedir. Vücut mantar hastalığında 1 ay, tırnak mantarı hastalığında 6 ay, kıvrımlı cilt bölgelerinde oluşan mantarlar için ise 15 gün tedavi uygulanmalıdır.

Exoderil Krem Hamileler Tarafından Kullanılır Mı?

Exoderil krem kana geçmez. Bu nedenle hamilelik döneminin ilk üç ayından sonra kullanılabilir. Ancak herkesin hamileliği farklı olacağı için mutlaka doktora danışmakta fayda vardır.

Exoderil Krem Pişik İçin Kullanılır Mı?

Exoderil krem, pişiğe iyi gelir. Ancak pişik kremi olmadığı için bir pişik kremi kullanılması önerilmektedir.

Exoderil Krem Ayak Mantarı İçin Kullanılır Mı?

Exoderil krem ayak mantarı için kullanılabilir. Mantar enfeksiyonundan kaynaklı sorunlarda kullanılarak kısa sürede faydalı sonuçlar alabilirsiniz.

Exoderil Krem Yüze Sürülür Mü?

Exoderil krem yüze de kullanılabilmektedir. Ancak temelde bir vücut kremidir.

Exoderil Krem Vajinaya Sürülür Mü?

Exoderil krem, dikkatli olmak şartıyla vajina bölgesindeki mantar için kullanılabilir.

Exoderil Krem Egzamaya İyi Gelir Mi?

Exoderil krem, egzama kremi olmadığı için egzamaya tam bir fayda sağlamayacaktır. Bu nedenle egzama için üretilen kremlerin kullanılması tavsiye edilmektedir.

Exoderil Krem Sivilceye İyi Gelir Mi?

Exoderil krem, sivilceye bir fayda sağlamaz.

Exoderil Krem Uçuğa İyi Gelir Mi?

Exoderil krem, bir mantar kremidir. Bu nedenle uçağa iyi gelmez.

Exoderil Krem Kaşıntıya İyi Gelir Mi?

Exoderil krem, kaşıntılı ya da kaşıntısız mantar enfeksiyonlarını tedavi etmektedir. Yani mantara bağlı kaşıntıya iyi gelir.

Exoderil Krem Yanığa İyi Gelir Mi?

Exoderil krem, yanık kremi olmadığı için yanığa iyi gelmez.

Exoderil Krem Fiyatı ve Yan Etkileri

Exoderil krem, güncel fiyatı 69 TL’dir. Exoderil krem SGK tarafından karşılanmaktadır. Kremin kullanımından sonra ciltte yanma, kaşıntı, döküntü ya da kızarıklık oluşursa mutlaka doktora danışılmalıdır. Exoderil krem yan etki yapmayan bir kremdir. Kremin kullanımından sonra yan etki oluşursa mutlaka doktora danışılmalıdır.

Exoderil Krem Kullanıcı Yorumları Neler?

Exoderil kremi kullanan kişiler, mantar kay

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir