Evde hazırlayabileceğiniz zayıflatıcı iksir: Maydanoz suyu ile zayıflayın!

Bu makalede, evde hazırlanan zayıflatıcı bir içecek olan maydanoz suyundan bahsediyoruz. Maydanoz suyu, yağ yakımını ve metabolizmayı hızlandırarak kilo vermenize yardımcı olur. Ayrıca antioksidan özellikleri sayesinde vücuttaki toksinleri atar ve sağlıklı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olur. Bu harika içecek için sadece maydanoz, su ve bir blendera ihtiyacınız var. Eğer kilo vermek istiyorsanız, maydanoz suyunu düzenli olarak tüketebilirsiniz.

Maydanoz Suyu İçin Gerekli Malzemeler

Marketlerde ya da diyet ürünü satan yerlerden alacağınız basit içecekler bile çok pahalı ve aslında düşündüğünüz kadar sağlıklı değilken, evde hazırlayabileceğiniz basit ama oldukça etkili bir içecek ile kendinizi daha enerjik hissedebilirsiniz. Maydanoz suyu, zayıflatıcı etkisi ile bilinen bir içecek olmasının yanı sıra kolay hazırlanabilmesi ile de dikkat çekiyor. Bu içeceği hazırlayabilmek için gerekli malzemeler şöyle:

  • 1 bağ maydanozun sapı ( yaprak tarafları da dahil edilebilir fakat en etkili bölümü sapı olduğunu hatırlatmakta fayda var.)
  • 1 adet limon (Yeşil limon olması, lezzeti bakımından daha güzel bir sonuç verir.)
  • 1 su bardağı içme suyu
  • Blender

Zayıflatıcı Maydanoz Suyu Sadece 5 Dakikada Hazır!

Maydanoz suyunu hazırlamak için blenderin içine birkaç parçaya böldüğünüz maydanoz sapını koyun. Üzerine kabuğundan ayırdığınız limonu dörde bölüp atın. Devamında, 1 su bardağı içme suyunu dökün ve karıştırın. Blender, maydanozun iyice suyunu çıkarttıktan sonra maydanoz suyunu süzerek bardağınıza boşaltın. Arzu ederseniz daha serin bir lezzet için içeceğinize birkaç buz atabilirsiniz. İşte sadece bu kadar!

Her Sabah 1 Bardak Maydanoz Suyu İçin

Kahvaltınızı yaptıktan sonra bir bardak maydanoz suyu içerek, kısa sürede zayıflatıcı etkisini hissedebilirsiniz. Maydanoz suyunun faydaları sayesinde metabolizmanız hızlanacak, kendinizi daha enerjik hissedeceksiniz. Böylece çok daha fazla hareket edecek ve kalori yakabileceksiniz. Ancak, sabah kahvaltı yapmadan önce içmemelisiniz. Bilindiği gibi, karnınız açken metabolizmayı hızlandıran bir şeyler içmek, boş midenizin çalışmasına, böylece de mide bulantısı, ishal gibi sorunlar ile karşılaşmanıza neden olabilir. Sabah yapacağınız basit bir kahvaltının ardından ise güvenle tüketebilirsiniz.

İdeal kilonuza kısa sürede ulaşmak için, her sabah düzenli olarak tükettiğiniz maydanoz suyunun etkisini daha da artırmak için diyetinize dikkat etmeyi de unutmayın. Sağlıklı bir beslenme alışkanlığı edinerek, hem daha fit hem de daha sağlıklı bir yaşama adım atabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir