Evde Doğal Saç Toniği Yapımı

Evde Doğal Saç Toniği yapımı ile sağlıklı ve güçlü saçlara sahip olabilirsiniz. Doğal malzemelerle hazırlanan bu tonik, saçların beslenmesine yardımcı olur ve saç köklerini güçlendirir. Ayrıca saç dökülmesini azaltmaya da yardımcı olur.

Evde kolayca hazırlayabileceğiniz bu toniğin temel malzemeleri arasında elma sirkesi, yeşil çay, biberiye yağı ve lavanta yağı bulunur. Bu malzemelerin etkisiyle saçlarınız cansızlıktan kurtulur, daha parlak ve hacimli bir görünüm kazanır.

Saç bakımı için kullanılabilecek birçok hazır ürün bulunsa da, doğal toniklerin kullanımı daha sağlıklıdır. Çünkü kimyasal içerikli saç ürünleri zamanla saç sağlığını bozabilir. Evde hazırlanan doğal tonikler ise, saçlara zarar vermeden bakım yapar.

Evde doğal saç toniği hazırlamak için gerekli malzemeleri temin ederek, kolayca yapabilirsiniz. Bu toniği düzenli olarak kullanarak, saçlarınızın sağlıklı ve güçlü kalmasını sağlayabilirsiniz.

Evde Doğal Saç Toniği Yapımı

Saç güzelliği sadece bayanlar için değil erkekler için de en önemli konuların başında gelir. Doğru saç bakımları ile daha gür, parlak ve ipeksi saçlara kavuşabilirsiniz. Saç bakımlarınızı doğru yapabilmek adına ilk olarak saçlarınızda yaşamış olduğunuz saç problemlerini tespit etmeniz gerekmektedir. Bu yönde saç problemlerinize göre kür ve saç toniği yapmanız gerekir. Ancak doğru tarifler ile en iyi şekilde saç bakımlarınızı yapabilirsiniz.

Günümüzün en büyük problemlerinden biri kesinlikle saç dökülmeleridir. Saç dökülmelerinin ise pek çok nedeni vardır. Ama evde yapabileceğiniz etkili saç tonikleri sayesinde hem saç derinizi besleyebilir hem de saç tellerinizi besleyerek daha estetik bir görünüme kavuşabilirsiniz. Evde doğal saç toniği yapımı sayesinde artık saç sorunlarınıza veda etmenin zamanı geldi.

Doğal Saç Toniği Yapımı

Doğal saç toniği sayesinde saçlarınız hem hacimli hem de parlak bir görünüme kavuşacaktır. Her saç tipine uygun saç toniği yapımı ise;

Evde Doğal Saç Toniği Yapımı İçin Gerekli Malzemeler

  • 2 yemek kaşığı lavanta
  • 2 su bardağı su
  • 1 yemek kaşığı zeytinyağı

Uygulanışı

Öncelikle lavanta için 2 su bardağı suyu kaynatıyoruz. Daha sonra lavantaları bu suyun içine alıp, demlenmesini sağlıyoruz. İlgiyi kaybettikten sonra zeytinyağını ekliyoruz.

Banyo yapmadan yarım saat önce bir sprey şişeye aldığınız karışımı tüm saçlara uyguluyoruz. Saç derinizde kaşıntı veya kepeklenme gibi durumlar varsa saç derisine de uygulamayı ihmal etmeyin. Toniği tüm saçlarınıza uyguladıktan sonra tarakla saçları tarayarak, saçların her yerine eşit miktarda dağılmasını sağlıyoruz. Bir havlu ile saçı sarıp yarım saat bekledikten sonra yıkayabilirsiniz.

Saç Çıkaran Tonik Tarifi

Hemen herkesin saç dökülme sorunları olabiliyor. Bu dönem dönem görülen bir problem olsa da baştan önlem alınmaz ise ileride daha fazla saç dökülmelerine neden olabiliyor. Özellikle erkek tipi adı verilen yanlardan dökülmeler hem bayanların hem de erkeklerin ortak sorunları arasında yer alır. Eğer bu gibi bir saç probleminiz varsa mutlaka saçlarınızın dökülmesini önleyecek ve saç hücrelerini canlandıracak doğal ürünlerden faydalanmanız şarttır.

Gerekli Malzemeler

  • 1 kapsül e vitamini
  • 2 diş sarımsak
  • 3 – 4 damla papatya özü yağı
  • 1 tutam sarı kantaron bitkisi
  • Saç uzunluğunuza göre su

Uygulanışı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir