Emla Kremi Nasıl Kullanılır?

Emla ilaç, cildin geçici bir süre için uyuşmasını sağlayan son derece etkili bir ilaçtır. Vücuttaki sinir hücrelerini bloke ederek bölgede acı hissini geçici bir süre durdurur. Derhal her hanımın ağda ve kaş ve bıyık alımı öncesi kullandığı kremdir.Krem bir tek deri üzerine el kremi şeklinde sürülür ve 40-45 dakika beklenir. Bu bekleme süresi sonunda bölge tamamen uyuşur. Emla krem içinde lidokain ve prilokain denen iki madde vardır. Bu maddeler yardımıyla vücuda sürüldüğünde, sürüldüğü bölgeyi geçici olarak uyuşturur.Bu iki madde, vücuda sürüldüğü bölgedeki sinir sinyallerini bloke eder ve birey o bölge çimdiklense bile hissedilmez.

Emla Krem Ne İşe Yarar?

Emla krem vücudun uyuşturulmaya gerek her yerinde kullanılabilir. Genel olarak Emla krem kullanımı için uygun olan bölgeler şu şekildedir.

 • Kaş ya da bıyık aldırmak için çok acı çekmeniz durumunda, işlemden önce Emla krem sürmeniz yeterli olacaktır.
 • Aynı şekilde ağda yaparken acı çekilmesini istemediğiniz bölgeye sürerek acınızı azaltabilirsiniz.
 • Erkekler ereksi yon olduktan derhal sonrasında geciktirici olarak kullanmaktadır. Ereksi yon olunan bölgede hissizlik yarattığından geciktirici tesir yapar. Bir tek bu şekilde bir durumda hanımefendin korunması gerekmektedir.

Emla kremi kullanmadan önce bilinmesi gerekenler ya da Emla kremi kullanmaması gerekenler aşağıda belirtilmiştir.

 • Emla krem bazı bünyelerde alerjik tepki yapabiliyor. Bundan dolayı önce minik bir parça denenmeli derhal daha sonra uygulama yapılmalıdır.
 • Eğer kan bozukluğu şeklinde bir rahatsızlığınız var ise doktorunuza sormadan kullanmayın.
 • Hamile olan hanımefendiler Emla kremi kullanamaz.
 • Reçeteli ya da reçetesiz herhangi bir ilaç alıyorsanız yan tesir yapabilir.
 • Eğer ilaçlara karşı bir alerjiniz var ise kullanamazsınız.
 • Ne olursa olsun açık yaraya sürülmez.
 • Krem, çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklanmalıdır.
 • Emla krem kullanmadan önce İlk olarak bölge su ile temizlenmeli ve yıkanmalıdır.
 • Bölgeyi çok iyi bir halde kuruladıktan daha sonrasında Emla kremi bölgeye kalınca bir katman sürün ve 40 dakika kadar bekleyin.
 • Bekleme süresi sonucunda bölgeyi eliniz ile çimdikleyerek ya da dokunarak kontrol edebilirsiniz. Bölge artık hissini geçici bir süre yitirmiştir.
 • Eğer bölgede kızarıklık ve herhangi negatif bir tesir görürseniz bölgeyi derhal sudan geçirin ve kullanımı kati.

Kremin göz, burun ve ağza temas ettirilmemesi gerekir. Eğer bu şekilde bir durumla karşılaşırsanız derhal bol miktarda su ile bölgeyi yıkayın. Ek olarak Emla krem kullandıktan daha sonra ellerinizi derhal sudan geçirin. Aksi şekilde elinizde de hissizlik oluşabilir.Emla krem bir tek deri üzeri kullanılan bir uyuşturma kremidir. Bundan dolayı farklı yerlerde kullanılmaması gerekir. Emla kremi kullanmak için herhangi bir yaş sınırı yoktur. Bu krem aslına bakarsak deriyi bir kaç saat uyuşturan ve size ağda esnasında acı hissi verdirmeyen bir kremdir.Sadece krem tüpü birazcık minik olduğundan ve fiyatı da birazcık pahalı olduğundan vücudunuzun her yerine yetmeyecektir. Bazı Emla krem kullanan kişilerin bu krem bende hiçbir tesir yapmadı demesi de manidardır.Emla krem kullananlar, bikini bölgesine nasıl uygulanacağını merak edip soruyor. Aslen kullanımı öteki bölgeler ile aynıdır. Tek dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan şey kırılgan bölgelere temas etmemesidir. İlk olarak bikini bölgesi çok iyi bir şekilde temizlenecek ve kurutulacak.Kremi sürmeden önce bölgede su veya ıslaklığın kalmaması gerekiyor. Krem, istenmeyen tüylerin bulunduğu bölgeye uygulanacak. Averaj 40-45 dakika beklendikten ondan sonra bölgede uyuşma olacak ve hemen sonra bikini bölgesi acısız bir biçimde alınabilir duruma gelecek.Emla krem ile acısız bir şekilde kaş almak istiyorsanız, İlk olarak bölgeyi bir parça pamuk ile silin. Saf su haricinde bir temizleyici ya da kimyasal madde barındıran başka hiçbir şey kullanmayın. Temizlenmiş bölgenin tamamen kuru olduğundan kesin olduktan sonrasında Emla kremi kaşların alınacağı bölgeye sürün. Sürdükten 40 dakika derhal sonrasında artık bölge uyuşacak ve ip ile kaşlarınız acısız bir halde alınacak.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir