Elmacık Kemiği Belirginleştirme Egzersizleri

Elmacık kemiği belirginleştirme egzersizleri ile çok daha alımlı bir yüz şekline sahip olabilirsiniz. Elmacık kemiğinin belirgin olduğu yüzler çok daha tercih edilen ve beğenilen yüz şekillerinden birisidir. Yüz şekliniz yuvarlak ise yapacağınız bir takım basit hareketler ile elmacık kemiklerinin daha belirgin olduğu bir yüz şekline sahip olabilirsiniz. Bunun için düzenli egzersiz yapmak yeterli olacaktır.Herkesin istediği dolgun elmacık kemiklerine sahip olmak için yüz yogası dediğimiz egzersizleri öğrenebilir ve düzenli bir şekilde uygulayabilirsiniz. Çoğu kadının tercih ettiği yüz yogası hareketleri günümüzde özellikle genç kadınların en trend uygulamalarından birisi olarak görülmektedir.

Yüz Yogası Nedir?

Günümüzün popüler uygulamalarından birisi olan yüz yogası, yüzü şekillendirmek için yapılan bir takım egzersiz hareketlerini kapsayan bir spor çeşitidir. Yalnızca yüz hareketlerinden oluşan yüz yogası yıllardır hem erkekler de hem de kadınlar tarafından tercih edilen bir yöntemdir ve amaç yüzdeki kırışıklıkları önlemektir. Son yıllarda yapılan yüz yogası ise kırışıkları yok etmenin yanı sıra daha keskin yüz hatlarına sahip olmak için de tercih edilen bir spor çeşitidir. Dolgun elmacık kemiklerine sahip olmayı sağlayan yüz yogası ile daha keskin hatlara sahip olabilirsiniz.

Yüz Yogasının Faydaları Nelerdir?

Yüz yogasının bilinen birçok faydası vardır. Tiyatrocu ve oyuncular tarafından daha güçlü mimiklere sahip olmak için tercih edilen yüz yogası ile mimikleri kısa sürede kontrol altına almak mümkündür. Yüz yogasının diğer faydaları arasında ise şunlar yer almaktadır: porno izle

  • Yüzü diri ve canlı tutmak,
  • Kırışıkları önlemek,
  • Dolgun elmacık kemiklerine sahip olmak,
  • Daha keskin ve dikkat çekici yüz hatlarına sahip olmak,
  • Mimikleri güçlendirmek ve kontrol altında tutmak,
  • Sahne almadan önce yüzün ısınmasını sağlamak.

Elmacık Kemiğini Belirginleştirme Egzersizleri Nasıl Yapılır?

Elmacık kemiğini belirginleştirmek için yapılan yüz yogası şu şekilde yapılmaktadır:

  • Öncelikle dudaklarınızı hafif aralık olacak biçimde ‘o’ şekline getirin ve uzatabildiğiniz noktaya kadar uzatın.
  • Daha sonrasında dudaklarınızı tamamen kapatın ve yanaklarınızı şişirin.
  • Son yöntem olarak ise hareketinizi bozmadan elleriniz ile yanaklarınızı yukarı doğru kaldırın ve dudaklarınızı açıp gülümseyin.
  • Etkili olması için bu yöntemi 15 dakika boyunca her gün tekrar edin.

Yüz Yogası Ne Kadar Sürede Etkisini Gösterir?

Dolgun elmacık kemiklerine sahip olmak için yapılacak en iyi yöntemlerden birisi yüz yogasıdır. Etkili olduğu bilinen yüz yogası ne kadar sürede etki eder ise en merak edilen sorulardan birisidir. Bunun için net bir zaman vermek ise doğru değildir. Kişinin çalışma azmine göre belirli bir süre içinde elmacık kemiklerinde ve genel olarak yüzünde farklılıklar oluşmaya başlayacaktır. Yüz yogasının düzenli aralıklar ile yapılması etki etme sürecini mutlaka hızlandıracak bir etken olacaktır. Yüz yogasından en büyük faydayı sağlamak için düzenli bir şekilde günde en az 15 dakika uygulama yapmaya özen göstermelisiniz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir