Ela Göze Yakışan Makyaj, Saç ve Kıyafet Renkleri

Ela göz rengine sahip olan kadınlar için makyaj, saç ve kıyafet renkleri oldukça önemlidir. Ela göze yakışan makyaj renkleri arasında hafif bronz, pastel tonları ve doğal tonlar yer alırken, açık tenli kadınlar açık kahve ve şeftali tonlarından faydalanabilirler. Saç renkleri olarak doğal tonlardan ziyade kumral, bal ve bakır tonları elde edilebilir. Ela göze yakışan kıyafet renkleri arasında mavi, turuncu, beyaz ve siyah bulunurken, pastel tonlar ve metalik renkler de tercih edilebilir. Ela göz rengine sahip kadınlar için doğru renkleri seçerek, güzel ve şık görünmek mümkün olabilir.

Ela Göze Yakışan Makyaj, Saç ve Kıyafet Renkleri

Ela Gözler Nasıl Belirginleştirilir

Ela göze sahip kişilerin ilk olarak göz renklerini ortaya çıkarmak için yapacakları en büyük yanlış, yeşil tonu baskınsa yeşili, mavi yani turkuaz tonu baskınsa mavi giysileri veya makyaj tonlarını seçmeye yönelmeleridir. Bu renklerin, özellikle yüze yakın yerlerde tercih edilmesi, ela gözlerin rengini ortaya çıkarmak yerine gözlerin tamamen kahverengi ve koyu görünmesine neden olur.

Ela Gözü Ortaya Çıkaran Kıyafet Renkleri

Turuncu, lavanta, mor, bordo, mürdüm ve natürel renkler (taş rengi ve toprak tonları) ela gözlü kişilerin mutlaka gardırobunda bulunması gereken renklerdir. Ancak, tek bir renk kullanmak yerine, günlük kullanımda lavanta rengi gibi yumuşak tonlar tercih edilebilir. Gece giyiminde ise füme rengi, siyahtan daha çok tercih edilmelidir ve aksesuar seçiminde gold aksesuarlar kullanılmalıdır.

Ela Gözlere Makyaj

Makyajda ise mutlaka natürel gölgeler kullanmaya dikkat etmek gereklidir. Ela göz rengine sahip olduğunuzun vurgusu için, mor eyeliner kullanmak yapılacak en önemli ve ünlü makyaj ustalarının sakladığı bir sırdır. Ayrıca siyah rimel yerine kahverengi tercih edebilirsiniz. Nude tonlarda bir ruj ve bronz allık, ela gözlere güzel bir makyaj tamamlayıcıdır.

Ela Göze Yakışan Saç Renkleri

Ela göze sahip olan kişilerin saç renklerinde kullanmaları gereken renkler, açık renk maviler, füme ve gri olmalıdır. Eğer göz renginiz yeşil ile karışık ela ise, yeşil tonlarına sahip saç renklerini tercih etmelisiniz. Kızıl saçlı ela gözlüler ise, morun her tonu, siyah, taş rengi, ve çok koyu yeşillere yönelmelidirler. Sarışın ve ela gözküyseniz, toprak tonları, devetüyü, beyaz, bej, mercan ve somon gibi renkler tercih edilmelidir.

Ela Göz Nasıl Yeşile Döner

Ela gözlere sahip olanların gözlerini yeşil göstermek için çeşitli renk kombinasyonları deneyebilirler. Ancak, ela gözleri yeşil göstermenin en büyük etmeni güneş ışığıdır. Ela gözleri yeşil göstermek için hafif kahverengi renk tonlarında makyaj yapmak da başarılı sonuçlar verecektir.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir