“Ehliyet Almak İçin E Nabız Sağlık Raporu Nasıl Alınır?”

E nabız üzerinden ehliyet için sağlık raporu almak için önce e devlet şifreniz ile sisteme giriş yapmanız gerekir. Sonrasında “Sağlık Raporları” sekmesi altından “Ehliyet Sağlık Raporu” seçeneğini seçerek “Randevu Al” butonuna tıklayın. Randevu tarihi ve saatinizi belirledikten sonra, randevu gününde sağlık kuruluşuna giderek gerekli muayeneleri yaptırabilirsiniz. Sonuçlarınızın e nabız üzerinden yüklenmesiyle birlikte sağlık raporunuzu alabilirsiniz. Bu süreçle ilgili daha detaylı bilgi için e nabız resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Ehliyet almak isteyen veya yeniletmek isteyen vatandaşların sağlık raporu alma süreci oldukça önemlidir. Sağlık raporu olmadan ehliyet almak neredeyse imkansızdır ve vatandaşlar bu raporu nereden alacaklarını merak etmektedirler. E nabız, sağlık raporu alanında da büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

Yeni ehliyet alacak, sınıf ekleyecek veya kaybettiği ehliyetini yeniletecek olan vatandaşlar için sağlık raporu zorunlu hale getirilmiştir. Artık e nabız üzerinden tüm sağlık verilerimize ulaşabiliyoruz ve bu sistemden sağlık raporu almak da mümkündür.

Sağlık raporunu almak için izlenmesi gereken adımlar oldukça basittir. Öncelikle e nabız sistemine T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapıyorsunuz. Daha sonra “raporlarım” sekmesini tıklıyorsunuz ve ehliyet sağlık raporunuz burada yer almaktadır. Dilerseniz raporu indirebilir veya çıktısını alabilirsiniz.

Ancak unutulmamalıdır ki e nabızdan sağlık raporu alabilmeniz için aile hekiminize görünüp raporun e nabız sistemine yüklenmesi gerekmektedir. Aksi halde raporu sistemden alamazsınız.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir