Doğumdan sonra göbek nasıl eritilir? Altın ipuçları

Bebek sevgisini tatmış hanımlara doğumdan sonraki göbek yağlarını eritmenin altın ipuçlarını bu makalemizde sunacağız. Günümüzde sırf göbeğim çıkar diye hamile kalmak istemeyen ve bebek sevgisinden, o mükemmel bebek kokusundan mahrum olan o kadar çok kadınımız var ki…Öncelikle göbeğim çıkar bir daha bikini giyemem diye korkup çocuk sahibi olmak istemiyorsanız bu sorunları hiç dert etmemenizi öneririm. Çünkü doğum sonrası göbek yağlarından kurtulmak için altın ipuçları vereceğim.Bu ipuçlarını verdiğim şekilde uygularsınız kesinlikle doğum sonrası oluşan göbek yağlarınızdan kurtulursunuz. Size de sonrasında bebişinizi sevmek ve mutlu huzurlu bir hayat yaşamak kalır. ?

Doğum sonrası oluşan göbek yağları nasıl yok olur?

Hamilelik süresince bebeğinizin gelişimi için eşinizin sizlere yedirdiği kabak tatlıları, çikolataları, balları, kaymakları düşününce doğum sonrası kilolarınız tabi ki de artacaktır. Birde üstüne bebek yüzünden oluşan şişkinlik olunca tabiri caizse duba gibi olursunuz. ?Bu yöntemlerin hepsini sizlere, yaşamış kişilerin ağzından derledik. Bunu da belirtmesek olmazdı. Doğum sonrasında göbek nasıl eritilir? Doğum sonrası oluşan göbek sarkıklıkları için birkaç çözüm yöntemi ve zayıflama metodu vardır. Ancak en etkili hangisidir?Göbek yağlarınızdan kurtulmak istiyorsanız ilk önce yapmanız gereken şey şekeri ve ekmeği bırakmak olmalı. Çocuk emziriyorum şekeri nasıl bırakayım dediğinizi duyar gibiyim.Ancak günümüzde üretilen şekerler oldukça zararlı ve bebeğin bağışıklık sistemine hiçbir katkıda bulunmamaktadır. Şeker yerine alternatifleri kullanmaya yönelin. Örneğin, şeker yerine bal tüketilebilir. Halis mulis hakiki balı tükettiğiniz zaman yeni doğan bebeğiniz anne sütünü daha bir iştahla ve daha bir keyifle içecektir.Çünkü, bal anne sütüne lezzet katar. Doğrudan şeker tüketmediğiniz içinde sizde vücudunuza giren kalorilere bir sınırlama koymuş olursunuz. Günlük almanız gereken kalori miktarını bilirseniz yediklerinize ve içtiklerinize daha dikkat edebilirsiniz. Günlük kalori ihtiyacınızı şu şekilde hesaplayabilirsiniz.Şimdi şeker sorununa çare bulduğumuza göre doğum sonrası göbek nasıl eritilir? Sorusunun ikinci aşamasına geçelim. Ekmeği bırakın. Evet beyaz ekmekten kurtulun.Beyaz ekmek günlük hayatınızda midenizi doldurmak ve size kilo aldırmak dışında hiçbir şey yapmaz. Beyaz ekmeği öğünlerinizden çıkartırsanız göbek yağlarınızdan kurtulursunuz. İnanın bana beyaz ekmek göbeğin yağlanmasının başlıca nedenidir. Beyaz ekmeğin karbonhidrat oranı çok fazladır.İçerisinde protein hiç bulunmamaktadır. Özellikle emziren anneler kesinlikle protein destekli beslenmelidir. Böylece bebek çok daha sağlıklı büyür ve daha rahat gelişebilir. Protein destekli beslenmek için beyaz ekmekten esmer ekmeğe yani kepek ekmeğine doğru yönelebilirsiniz.Kepek ekmeğinin hem tadı çok güzel hem de içerisinde protein ve karbonhidrat değerleri dengeli. Beyaz ekmeği bırakıp kepek ekmeği tüketimine geçince vücudunuz daha sağlıklı ve daha güzel görünecektir. Böylelikle doğum sonrası göbek yağlarından da kurtulmuş olursunuz.Doğum sonrası göbek yağlarını eritmek için günlük aldığınız tuz miktarını azaltın. Tuz göbekte yağlanmanın başlıca nedenleri arasında gösterilmektedir. Çevremizde zayıflamaya çalışan insanları görmüşsünüzdür. Her zaman 3 beyazdan uzak durun derler. Bunlar şeker, ekmek ve tuzdur.Bu üçlüyü bırakınca doğum sonrasında veya gebelik döneminde bile fazla kilo almadan yaşam sürebilirsiniz.

Doğum sonrası göbek yağlarını eritmenin başka yolları

Rahat ve huzurlu bir doğum gerçekleştirmek için ufak tefek egzersizler yapmışsınızdır. Ancak bu hareketler doğum sonrası aldığınız kiloları azaltacak hareketler değildir. Bu hareketler sizi yalnızca doğuma hazırlamakla görevlidir. Şimdi doğum sonrası fazla kilolarınızı azaltacak altın ipuçlarını ele alalım.Bir bel kemeri alın. Bel kemeri belinizi sararak karnınızı sıkılaştırmaktadır. Eskiden doğum yapan kadınlar bu bölgelerine eşarp sararlarmış. Bunun nedeni doğum sonrası sarkan göbeği toparlamakmış. Bizzat annemden duyduğum bir bilgidir. Sizde zamanımızda oldukça yaygın olan ve bu amaç için kullanılan bel kemerlerini göbeğinize uygulayabilirsiniz.Gün içerisinde göbek kısmınızda bulunacak olan bel kemeri sizi hiç rahatsız etmeyecektir. Çünkü kendisi de zaten çok ince bir yapıya sahipir.Günlük 30 dakikanızı egzersize ayırın. Zayıflamak ve göbek yağlarınızdan kurtulmak istiyorsanız egzersiz şart arkadaşlar. Hareket etmelisiniz. Günlük 30 dakika göbek yağlarını azaltacak egzersizler yapabilirsiniz. Bu egzersizler yürüyüş, koşu olabilir. Bunların dışında zayıflamak için egzersizler yazımızı inceleyebilirsiniz.Kendinize bir tartı alın. Tartı ile günlük tartılıp vücut değerlerinizi bir yere not edin. Bu birkaç hafta sonra pes etme noktasına geldiğinizde bakmanızı ve güç almanızı sağlar. Böylelikle göbek yağlarıyla savaşa devam edebilirsiniz.Kırmızı etten uzak durun. Kırmızı et vücudunuzda yağlanma yapacağı için uzak durmanızı tavsiye ediyorum. Onun yerine beyaz etle beslenebilirsiniz. Doğum yapmış anneler içinde oldukça besleyicidir.Yeşilliğe yönelin. Yeşili sevin. Metabolizmanızı hızlandıracak bitkisel çaylar tüketin. Kahvaltı da sofralarınızda her zaman yeşil birkaç çeşit ot bulunsun. Bu otlar hem sizi daha rahat ve huzurlu yapar hem de daha genç ve güzel hissettirir. Deneyin farkı anlayacaksınız.Sigarayı bırakın. Ben her ne kadar sigara eşliğinde bu makaleyi yazmış olsam da sizler sigarayı bırakın. ? Hem bebek emziriyorsunuz. Bebişinize de oldukça zararlı…Bu maddeler ve yukarıdaki bilgiler sizlere yeterli gelmediyse daha önceki günlerde kaleme aldığım  nasıl kilo verilir? Evde kilo vermenin en kolay yolları başlıklı makaleme de göz atabilirsiniz.Hamilelik-Gebelik süresince oluşan karın bölgesindeki çatlaklar içinde Doğum sonrası çatlaklara ne iyi gelir? başlıklı makalemi okuyabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir