Doğal Yöntemlerle Sivilceden Kurtulun

Doğal yöntemlerle sivilceden kurtulmak isteyenler için harika haberlerimiz var! Sivilcelerden doğal yollarla nasıl kurtulabileceğinizi öğrenmek için doğru yerdesiniz. Bu SEO dostu Türkçe açıklamada, size sivilce tedavisinde yardımcı olacak etkili doğal yöntemler hakkında bilgi vereceğiz.

Sivilceler, birçok kişinin yaşadığı bir cilt sorunudur ve tedavisi oldukça zor olabilir. Ancak, doğal yöntemler kullanarak bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz. İlk olarak, beslenme alışkanlıklarınızı gözden geçirmeniz önemlidir. Sağlıklı ve dengeli bir diyet, cildinizin sağlıklı olmasını ve sivilce oluşumunu önlemesini sağlayabilir. Bol miktarda sebze, meyve ve su tüketmeye özen gösterin.

Bunun yanı sıra, cilt bakım rutininizi düzenlemek de sivilce tedavisinde etkili olabilir. Doğal temizleyiciler ve tonikler kullanarak cildinizi temizleyin ve gözenekleri tıkamaktan kaçının. Ayrıca, düzenli olarak cildinizi nemlendirin ve güneş koruyucu kullanmayı ihmal etmeyin.

Doğal tedavi yöntemlerinden bir diğeri de bitkisel yağlardır. Özellikle çay ağacı yağı, lavanta yağı ve nane yağı gibi yağlar sivilce tedavisinde etkili olabilir. Bu yağları doğrudan sivilcelerin üzerine uygulayabilir veya cilt bakım ürünlerine ekleyebilirsiniz.

Son olarak, stresin sivilce oluşumunu artırabileceğini unutmayın. Stresi yönetmek için yoga, meditasyon veya egzersiz gibi rahatlama tekniklerini deneyebilirsiniz.

Doğal yöntemlerle sivilceden kurtulmanın mümkün olduğunu görmek için doğru adımları atmanız yeterlidir. Sağlıklı bir yaşam tarzı ve doğal cilt bakımı ile pürüzsüz bir cilde kavuşabilirsiniz.
Doğal Yöntemlerle Sivilceden Kurtulun, Sivilcelerden Kurtulma Yolları

Yüzümüz bizim için çok önemlidir. Ancak ergenlikle birlikte ortaya çıkan başlayan sivilceler yüzümüzde istemediğimiz şekillerin oluşmasına neden olabilir. Bu durumu sıkıntı haline getiren çok sayıda insan yüzünde çıkan sivilceleri yok etmek için iki parmağı ile sıkmaya çalışır ya da yolarak iz kalmasına neden olur. Bu durumları yaşamak istemiyorsanız sivilce nasıl kurutulur sorusuna sizler için cevap aradık. Bu yöntemler sayesinde basit bir şekilde yolmadan ve sıkmadan sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz.

Ancak çok fazla sivilceniz varsa tavsiyemiz uzman bir dermatoloğa giderek ondan tavsiye almanız olacaktır. Bazı insanlarda sivilce sayısı beklenilenden fazla olabiliyor.

Şimdi sizlere sivilcelerinizi kurutmanız için bilmeniz gereken bilgileri sıra ile yazmaya çalışacağız. Bu yöntemlerin sırası çok tercih edilenden başlanarak yapıldı. Bu yöntemlerden en az birisi sivilce nasıl kurutulur sorusuna sizler için cevap verecektir.

Kahve Telvesi

Günümüzde sivilcelerin kurutulması için en çok tercih edilen yöntem kahve telvesidir. Bunun için ilk olarak kendinize bir kahve yapmanız gerekiyor. Kahveyi içtikten sonra altında kalan telvesini atmayarak yüzünüze maske olarak uygulayabilirsiniz. Kahve telvesinin yüzünüze yapacağı etki ile sivilceleri tedavi eder ve tekrar oluşmasının önüne geçer.

Cilde iyi gelen Kahve Telvesi Maskesi nasıl yapılır sorusuna cevabı Kahve Telvesi Maskesinin Cilde Faydaları yazımızı okuyabilirsiniz.

Aspirin

Sivilcelerden kurtulmak için en etkili yollardan biri de aspirinli sivilce maskesi yapmaktır. Yapılışı ve uygulanışı kolay olan aspirin maskesi yapmak için 1 tane aspirini 2 kaşın suyun içerisinde iyice ezin ve sivilceli bölgeye sürün. Ortalama yarım saat bekledikten sonra ılık su ile durulamanız yeterlidir.

Limon Sürmek

Bir başka yöntem olarak limon tercih edilebilir. Limonun anti bakteriyel bir özelliği olduğunu bilmeyen yoktur. Direkt olarak uygulamak yerine bir pamuğa limonu sıktıktan sonra yüzünüzde gerekli yerlere sürebilirsiniz. 5 dakika gibi kısa bir süre bekledikten sonra ılık su ile temizliğini yapabilirsiniz.

Sivilce ve siyah noktalara karşı oldukça etkili olan yüze limon sürmek ayrıca cilt renk tonunu eşitler ve cilt lekelerine iyi gelir.

Diş Macunu

Parmak uclarınıza az miktarda diş macunu alarak sivilce olan bölgeye bastırmadan sürün. Bu yöntemle sivilce kurumasını sağlarken iltihabın dışarı çıkması sağlayabilirsin.

Sarımsak

Bir diş sarımsağı iyice ezin ve sivilcenin olduğu bölgeye bastırmadan sürün ve 20 dakika bekleyiniz. Çok etkili bir yöntemdir ama kötü kokudan dolayı biraz rahatsız olmanız mümkün.

Sarımsak anti-bakteriyel, anti-mantar ve anti-virüs etkisi bulunduğundan sivilcelerin üstüne uygulayabileceğiniz gibi sarımsak tüketerek de oldukça faydalı yollardan biridir.

Sirke

Sirkede sivilce kurutulması için kullanılabilir. Bu uygulamayı yaptıktan sonra kesinlikle güneşe çıkmayacağınızı bilmelisiniz. Sirke ile suyu karıştırıp sivilcelerinizin üzerine uygulamanız yeterli olacaktır.

Yoğurt ve Karbonat

Bir başka seçenekte yoğurt ile birlikte karbonatı karıştırmalısınız. İkisini karıştırdıktan sonra yüzünüzde sivilcelerin bulunduğu bölgelere uygulamanız yeterli olacaktır. Kısa süre içerisinde tedavinin karşılığını alacaksınız.

Buz Küpleri

Bu küpleri cilt bakımınız için etki olduğu kadar sivilcelerin yok edilmesinde çok etkilidir. Sivilce olan bölgeye baskı yapmadan uygulamanız ve ovalayarak hareket ettirmen

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir