Diyabet koronavirüste ölüm riskini 3 kat artırıyor

Diyabetli kişiler, koronavirüs enfeksiyonu geçirdiklerinde ölüm riski üç kat artıyor. Diyabet hastalığı, bağışıklık sistemi zayıf olan kişilerde virüsün etkisini daha da artırarak hastalığın seyrini olumsuz etkiliyor. Bu nedenle, diyabet hastalarının enfeksiyondan korunmak için önlemler almaları ve sağlıklarına özen göstermeleri önemlidir. Bu konuda daha detaylı bilgi almak için yazımızı okuyabilirsiniz.

Şeker Hastaları ve Covid-19 Virüsü

Covid-19 virüsü enfekte olan şeker hastalarının ölüm oranının normal popülasyona göre 3 kat daha fazla olduğu belirtilmektedir. Bu hastalığın şeker hastalarının üzerindeki etkisi gerçekten yüksektir.

Önlemler

Şeker hastalarının Covid-19 virüsünden korunmak için alınan önlemlere daha dikkatli davranması gerekmektedir. Enfekte olan şeker hastalarının ölüm ve yoğun bakım ünitelerinde kalma oranı yüksek seviyelerdedir.

Şeker Hastalığı İle Covid-19 Virüsü Etkileşimi

Şeker hastası olmasının yanı sıra kan şekeri de kontrolsüz seyreden bir hastaya Covid-19 virüsü enfekte olursa, her iki hastalığın olumsuz etkileri de kendisini gösterebiliyor. Şeker hastalarının hastaneye yatarak ya da yoğun bakım ünitelerinde tedavi görme oranının yanı sıra Covid-19 virüsünden kaynaklı ölüm oranları da maalesef çok yüksek seyretmektedir.

Şeker Hastalığı Vücut Direncini Düşürüyor

Şeker hastalığı vücut direncini enfeksiyonlara karşı düşürmekte ve Covid-19 virüsü enfeksiyon sürecinde vücuda zarar vermektedir. Ayrıca damarlarda pıhtılar oluşarak vücuda daha fazla zarar vermektedir.

Sonuç

Şeker hastalarının Covid-19 virüsünden korunmak için alınan önlemlere daha dikkatli davranması gerekmektedir. Ayrıca kan şekeri kontrolsüz seyreden şeker hastalarının enfekte olması durumunda her iki hastalığın olumsuz etkileri de kendisini gösterecektir. Bu nedenle, Covid-19 sürecinde şeker hastalarının daha fazla önlem alması önemlidir.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Portobet Giriş