Covid-19 virüsünün laboratuvardan kaçtığına dair iki kanıt

Covid-19 virüsünün laboratuvardan kaçtığına dair iki kanıt, araştırmacılar tarafından keşfedilmiştir. Bu kanıtlar, virüsün yapısındaki özellikler ile Wuhan’daki bir laboratuvarda yapılan çalışmaların benzerliği üzerine odaklanmaktadır. Bu bulgular, virüsün doğal bir kaynaktan değil, laboratuvardan kaçmış olabileceği ihtimalini ortaya koyuyor. Bu teori, pandeminin başlangıcı hakkında soru işaretleri oluştururken, konu hala araştırma ve tartışma aşamasındadır.

Dünyaya Çin’deki Bir Laboratuvardan Yayıldı

ABD’li iki uzman tarafından Covid-19 virüsünün Çin’de bulunan bir laboratuvardan kaçtığına dair iddiaları savunur nitelikte bir makale kaleme alındı. Wall Street Journal tarafından yayımlanan makalede, Covid-19 virüsünün genom diziliminin laboratuvar teorisini ispatladığı iddia edildi.

Cift CGG Taşımakta Olan Covid-19 Virüsü İnsan Yapımı Laboratuvar İddiası Daha Öncede Gündemdeydi

Kaliforniya Berkeley Üniversitesi’nde görev yapmakta olan fizik profesörü Richard Muller ve Atossa Therapeutics’in kurucu üyelerinden Dr. Stephen Quay tarafından kaleme alınan bir köşe yazısı laboratuvar teorisini destekler nitelikteki Covid-19 virüsü genom diziliminin zaten var olduğu iddia edildi.

Çift CGG Taşımanın Rolü

Covid-19 virüsünün genom diziliminde 12 harflik “CCU CGG CGG GCA” kısmı Covid-19 virüsünün gücünün sırrı olarak kabul edilmektedir. Bu dizilim, Covid-19 virüsünün insan hücresine çok rahat bir şekilde girmesini sağlıyor.

Çift CGG virüslerde çok nadir olarak bir araya gelmektedir. Ancak iki uzman tarafından kaleme alınan köşe yazısında laboratuvar ortamında yürütülen çalışmalarda bu durumun tam tersinin geçerli olduğu ifade edildi.

Covid-19 Virüsünün Laboratuvar Çıkışlı Olma İddiası

Son zamanlarda ise çok sayıda uzmanın, bu iddiaların detaylı bir şekilde araştırılmasını talep etmesi üzerine bu teori yeniden dünya gündeminde yer aldı. Dr. Muller ve Dr. Quay tarafından Covid-19 virüsünün laboratuvar çıkışlı olduğunu ispatlayan tek kanıtın çift CGG dizilimi olmadığı ifade edildi.

Covid-19 Virüsü İnsanlarda Neden Gelişmedi?

Dr. Muller ve Dr. Quay, bilimsel kanıtların Covid-19 virüsünün laboratuvar ortamında geliştirildiğine işaret ettiğini savunuyor.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Portobet Giriş